Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aehmeja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aehmeja

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka
Svarog View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Svarog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 11:08
evo posto su me uputili na pravi topic...nista se nemoze uraditi da se pospjesi teranje novih izdanaka?....meni evo vec cvatnja zavrsava i cvijet propada a nema izdanaka...stvar je u tome da sam dobio taj svijet vec dok je bio u cvatnji...tj ima ih 2 komada iz jednog korijena koja svatu 

Ažurirao Svarog - 12 Prosinac 2007 u 11:29
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 18:13
Svarog,ajde,ako možeš,uslikaj je cijelu. Ako je to ono što si na postu prije dao sliku,biljka je ok,ne propada ona još.
Kad ti aehmeja odcvate ,a nema još mladicu sa strane,to  ne znači da je neće imati. Mlade biljke mogu i koji mjesec nakon cvatnje još potjerati. Sad se cvjetna stapka suši no sama biljka još neće propasti.Može ti biti još godinu dana lijepa(naravno bez cvijeta no dekorativna sa listovima).
Nadam se da sam te malo utješila i nagovorila da je ne baciš odmah nakon cvatnjeWink
Na vrh
Svarog View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Svarog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 18:39
hmmm evo slika doduse slikana sa mobitelom pa se nadam da ce biti vidljiva: aehmeja
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 22:00
Meni se čini da nebudu baš tako brzo propale,Lijepo izgledaju u paru,obično je samo jedna koja cvate.
To kaj ti listovi po rubovima žute znači da joj je presuh zrak.Malo ju špricajWink
Jel naljevaš vodu u sredinu biljke,di je cvijet izbio?
Na vrh
Svarog View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Svarog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 23:19
to da....naljevam da ali nisam spricao do danas budem probao pa cu vidit rezultat....nadam se da ce iizbiti koja mladica pa da mi nepropadne....
u svakom slucaju hvala...da nema mozda ona kakvo sjemenje ili sta pa da probam iz sjemena uzgojiti novu biljku?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2007 u 23:23
E to ne znam,nikada nisam čula za jeme,no možda i ima Ermm
U svakom slučaju,ok je ima vremena još da mlada potjera
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 20:41
Evo malo sam prošetala netom i našla možda neke podatke koji mogu pomoći...nisam našla primjer da se razmnožavaju sjemenjem...smile186

Iz sredine rozete izviruje cvjetni klas koji traje oko 6 mjeseci, a na njemu se pojavljuju sitni plavi cvjetići koji brzo venu. Kada klas počne venuti slobodno ga odrežite.
Dok za razliku od plavih cvjetića ružičaste braktele ostaju i do 6 mjeseci.nakon cvjetanja, a to se dešava jedanput tijekom njenog života, ona postepeno vene i umire.

Ako vam lišće počinje žutjeti nakon cvjetanja, napominjemo da je do normalno.
 
tekst iz
www.cvijet.biz
pretpostavljam da će lišće koje je počelo žutiti ubrzati proces izbijanja mladica u podnožju biljke....smile186



Ažurirao Donata - 13 Prosinac 2007 u 20:43
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 21:22
Da,Donata,to je,no ja nisam napisala na šta mislim. Po slici izgleda da su listovi davno prije počeli smeđiti po rubovima(vidi se da ih je i rezao).E na to sam mislilasmile42
Na vrh
Svarog View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Svarog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 21:26
nista ja rezao nisam..takva je kakvu sam je dobio lol.....
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 21:32
Ma bit će to sve O.K. samo treba malo strpljenja...smile186

Evo našla sam još jedan podatak za aehmeje koje neće da cvjetaju...
Ako biljka dobro raste a ne cvijeta može se omotati plastičnom vrećicom na neko vrijeme zajedno sa nekoliko zrelih jabuka.Plin koji se oslobađa iz jabuka pospješit će cvatnju... smile186
Svarog to je savjet kad ti izniknu nove mlade...
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 21:38
smile55Donata,no to se može(sa jabukom i vrečicom) primjeniti i na ostalim biljkama
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 21:41
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

smile55Donata,no to se može(sa jabukom i vrečicom) primjeniti i na ostalim biljkama


Da sad sam se sjetila da je to netko već spomenuo kod orhideja...smile186
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 15:11
ekipa, evo kako sad izgleda pomladak moje ehmeje


 i sad pitanje, pomladak je već velik skoro 20cm, kad da pokušam ga odvojit i posadit? i na što tribam pazit?
hvala puno!

Na vrh
Svarog View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Svarog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 15:29
eeeee ove moje aehmeje ni da maknu sa mjesta.....iste su stalno al eto ostavljam ih dok god ima nade da ce bit nesta od njih mozda kakav novi izdanak.....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 21:37
Arwen,predivna je.
Svarog,sve dok se biljka ,stara,sama ne osuši ima nade da će potjerati.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 10:17
hvala!
meni treba savjet kad da odvojim izdanak? ima li netko iskustva s tim?

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 10:23
Jel ona to sad cvate? Ja je nikako nebi dirala dok cvate. Ne znam zašto bi i kasnije jer će se stara biljka ionako osušiti. Kod odvajanja postoji mogućnost da oštetiš,ili mladu biljku ili ovu staru.Kako stara cvate i još će mjesecima bidi dekorativna,mislim da je šteta riskirati. Mlada biljka,uz nju,ima dosta i mjesta i hrane pa će svakako lijepo rasti.
Na vrh
Svarog View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Svarog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 10:24
neznam ja sam odvajao kod onog plamenog maca...slicno izbacuje tako izdanak ko aehmeja....samo sam otkinuo sta sam niže mogao i posadio i zalio i sad cekam :-)
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 22:24
ehmeja je kod mene već 4 ipo mjeseca, dobila sam je u cvatu
mislim da će cvast još koji misec, a onda pa-pa........
ne bi volila da mi odrasla propadne prije nego zbrinem bebicu

Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 13:53
Nemam nesto srece sa njima Cry, verovatno ce se uzivanje svesti samo na ovu zimu...ali vredelo je!
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.