Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aehmeja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aehmeja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 00:21
Odličan trik!!!Clap Da li to vrijedi i za druge biljke koje treba potaknuti na cvatnju ili samo za ovu ljepoticu?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 21:13
Vazi za Guzmaniju i ostale Bromelije. Ovaj trik kod njih uspijeva 100%. Guzmanija (nove biljek) bez gasa etilena nema sansi da izbaci cvijet u kucnim uslovima.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 22:24
Hvala ti što si ovo iskustvo podijelila s nama.smile78
Ja sam od bromelija odustala, mislila sam da me ne volesmile60
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 23:54
Ma ne Bebolina. Danasnji hibridi ne podnose uslove u nasim stanovima i kucama. Biljke jesu prelijepe kada ih uzmes u rasadnicima ili cvjecarama, ali problem nastaje kada ih unesemo u stan, pa jos gdje je parno grijanje. Jos stare vrste biljaka mogu da se uzgajaju u kucama ali danasnji hibridi jesu sve ljepsi i ljepsi ali i kratkotrajniji...Moja baka je imala Hibiscus godinama a ja jedva da ga mogu odrzati par mjeseci...
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 12:03
Svoju najstariju bebu sam umotala u celofan i stavila kriške jabuke.
datum: 3.2.2013.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 13:54
Sad je stavi na toplo i svijetlo mjesto i ne skidaj celofan tri nedjelje. Nadam se da si sve dobro zalila prije zatvaranja...Sretno!!!
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 14:24
Jesam, dobro sam ju zalila, na toplom je i na svijetlom.
Bu´mo vid´li za tri tjedna

Hvala još jednom, jer bila sam čula, negdje, nekad, o tome sa jabukom, ali eto nisam znala da treba držati tri tjedna .
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 14:31
Tri nedjelje treba da bi se jabuka pocela raspadati i da bi se poceo stvarati etilen. Etilen je gas koji je veoma bitan kod cvatnje, on se u staklenicima obavezno "pusta" biljkama kao sto je Aechmeja, Bromelije itd...E sad...jedini problem moze biti ako nisi uzela adekvatnu "kcerku biljku" ili ako je "kcerka" od biljke koja nema dobar genetski potencijal. Postoje F1 generacije biljaka (proizvedene u staklenicima) kod kojih cvjeta samo prva generacija.
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 16:26
Bilo bi šteta da je neka od takvih biljaka, ali dok ne probam neću znati :).
Imam još dvije bebe, jedna je uz mamu, a jedna je sama.
Ova koja je u celofanu je 2/3 veličine mame.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 17:45
Najbolje je da mladica bude oko polovine maticne biljke i da je otkinemo sa najmanje dva,tri korjencica...sto vise korjencica to ce mladica prije izrasti u "samostalnu" biljku.
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 13:08
Skinula sam celofan, za sada naznake cvata nema.
Držala sam celofan od 3.2. do 28.02. Biljka je u redu ništa joj nije. Ostavit ću je takvu neko vrijeme, pa ako ne procvate, pokušati ću ponovno za par mjeseci.
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 21:01
jel to ovaj cvijet



mi ga imamo vec godinama, kad ocvate ostavimo mladicu koja onda nastavlja tradiciju...
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 09:43
da, to je ta biljka, ali cvijeta nema :(
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 12:17
pa ne znam zasto....odvoji mlade biljke pa vidi da li ce one cvasti....
ja ne stavljam nikakve celofane ni cuda....pa cvate....ali samo jednom za svog vijeka....mozda je tvoja ocvala prije nego je k tebi dosla...
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 12:54
Moja A . je beba, prva od tri bebe koju je proizvela matična biljka.
Ne znam zašto ne cvate, vjerojatno je takav tip proizvodnje, da samo prva jedinka cvate a ostale koje matična proizvede ne cvatu. Ne smeta me to, biljka mi je lijepa i draga a i matična je još uvijek živa i ne mislim je baciti dok sama ne odlući otići.
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2013 u 09:34
Cveta Ehmeja,ova je izdrzljiva i cveta cak i zimi, ove iz Holandije jednom cvetaju i pitanje je da li ce i kada opet da cvetaju,ova je mnogo zahvalnija,ja je zovem -domaca.




Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2014 u 18:36
Dobila sam Aechmeu Primeru koja ima ružičasti cvijet. Pročitala sam ovih nekoliko stranica ali nisam našla podatak da li voda treba biti u tuljcu dok cvate?
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 19:51
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 22:32
desert rose predivna ti jesmile94
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2014 u 19:49
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

desert rose predivna ti jesmile94

Hvala Mari, mora i biti kada je poklon od svekra i sveki! LOL 
Inače, ulila sam malo vode u tuljac i danas vidim da je skoro sve popila pa se nadam da joj to i odgovara...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.