Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kamelija - Camellia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kamelija - Camellia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 35>
Korisnik
Poruka
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 08:22
smile141Lijepe kamelije,cure moje ali pričate sa njimaClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 00:24

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 08:12
cure, trebam pomoć...naime neki dan sam našla na poslu jednu odbačenu, jadnu malu i slatku camelliu japonicu..netko ju je ostavio, i jadna izgubila je sve listove, ali ima sitne male pupove, jako sitne.."ukrala"sam ju i donijela doma, da ju pokušam spasiti..a o cameliama ne znam gotovo ništa, samo im se divim na vašim slikama...šta da sad radim s njom...

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 10:46

Vjerovatno ju je netko držao unutra na toplom, pa pretpostavljam da je odbacila listove i cvjetne pupove. Ako ima zelene "sitne" pupove na vršcima grana, smjesti je negdje na svijetlo gdje se ne grije, oporavit će se ona

Bilo bi bolje da si nam je fotnula
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 15:42
bebolina...divna je
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 18:44
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

bebolina...divna je
AhaTongue

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 20:17
tvoja kamelija kao ono: Svakim danom sve više i više napredujem krasna je
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 20:35

Uživam u svakom novom cvijetićuEmbarrassed

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 21:42
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Uživam u svakom novom cvijetiću[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley9.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Embarrassed" />



Dobronamjerno; zavidim ti
Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 00:44
bebolina hvala, napraviti ču tako..a i slikati ču...
nadam se da če sirotica doći k sebi
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 00:56
Originalno poslano od člana agava1504 agava1504 napisao:

bebolina hvala, napraviti ču tako..a i slikati ču...
nadam se da če sirotica doći k sebi
Vjerujem da ćeš je oporaviti, a ona će ti iz zahvalnosti iduće godine za nagradu podariti cvetekesmile73
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 00:57
Originalno poslano od člana lela.h lela.h napisao:

 

Dobronamjerno; zavidim ti
Neka, neka, imaš i zaštoTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 01:17
Evo malo moje "kamelija gužve" na južnom balkonu. Noćas dere bura ko luda pa je dobro da su kamelije na južnoj strani jer bi bile sve prevrnute...Ovako ih barem ne ruši bura, a jugo nikad tako jako ne puše...To će moći dok ne počne sunce jako grijati, a onda ih opet selim na sjeverni dio...









Bijelu i roza sam vam već pokazala sad čekamo ostale, ove u šumi i one u vrtu...
sutra je novi dan
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 15:02
@jagoda, krasna ti je ta gužvicasmile120
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 16:10
Dobila sam 3 sjemenke, navodno kamelije,  i sada ne znam kako postupiti s njima. Tko zna?  Question 
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 18:53
jagoda...kako je dobra ta tvoja gužva od kamelija, divno su napupale
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 20:12
Bebolina vjerujem da uživaš u svakom novom cvijetu. I ja bi uživala da sam na tvom mjestu.
Jagoda, bit će to praznik za oči kad se svi ti pupovi na južnom balkonu otvore. Koliko ti je stara ova što ima puno pupova, pretpostavljam da je već "u poodmaklim godinama"?
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 00:01
Hvala ti Makk na pohvalama. Sve moje kamelije imaju već dosta godina, mislim da ona roza ima barem 8 godina... Skupljam ih već duže vrijeme,zapravo od kad redovno odlazim na Sajam cvijeća u Pordenone. Tamo sam se zaljubila u kamelije, jer izbor je jako velik i biljke su dosta kvalitetne sa područja Laggo di Maggiore. Cijene su pristojne i za svačiji džep...U to vrijeme kod nas ih se nije moglo baš naći, a ako je onda su bile jako skupe..Velika mi je želja otići tamo i vidijeti u živo kako to izgleda...To bi mi bio izlet iz snova...
sutra je novi dan
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 08:31
Jagoda,prekrasna ti je kolekcija kamelijaClappa nije Lago Maggiore na kraj svijetaWink,ta jezera su lijepa,a tek priroda.
Moje kamelije još malo spavaju,tu i tamo je koja počela dizati kapke,ali ni bura ni snijeg im ne mogu narušiti ljepotu.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 14:48
@jagoda, dobro kaže naša Belina, nije Lago Maggiore na kraj svijeta. U Verbaniji - Fondotoce je ogromni rasadnik tih ljepotica, da ti pamet pomuti izložbeni prostor na otvorenomsmile39 Do prije nekoliko godina u Verbaniji su se dani kamelija održavali dva puta u godini, zimi i u rano proljeće. Sad više toga nema, ostala je samo proljetna manifestacija krajem ožujka. Za tu prigodu izložba se postavlja u dvorištu srednjevjkovnog dvorca....doživljaj za pamćenje. Kako je kamelija simbol tog dijela Italije, nema tog vrta, parka u kojem nema te ljepotice, ali doslovno. Isto tako ih jako puno ima po parkovima uz lago di Como i lago d' Orta. Ima ih isto tako jako puno uz lago di Lugano u švicarskoj, tamo sam vidjela dovovske grmove u gradskim parkovima, pa i jednu divnu živicu od samo crvenih kamelija..
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,279 sekundi.