Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kamelija - Camellia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kamelija - Camellia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 35>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 17:29
Dina super si se sjetila, zar nije nitko o njoj ništa napisao. Kod nas se pak uzgaja vani i radi veliko stablo do nekoliko metara. Opatijski parkovi su puni kamelija, jer je ona zaštitni znak opatije, pa evo jedan cvjetić od naših opatijskih.
Neznam jedino možda ima više vrsta, pa se uzgaja i kao sobnna biljka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 17:45
ja sam je danas nabavila pa sam se zato i sjetila
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 19:40
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 19:58
Dina preslatka je, žene su je kupovale u Italiji na sajmu, jer su bile dosta jeftinije kod njih.
Ja sam pak dobila od Stubice sjemenke i posijala ih, stavila u hladovinu u teglama i sa d slijedi čekanje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 13:00
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 10:18
Prelijepa je Triša
e hajde sad ti meni objasni kad je najbolje skupljati sjemenke
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 10:33
dobro jutro - evo mene malkice da se javim , pa ja samo mogu reći da ove sjemenkice tražim već neko vrijeme , ali samo je stubica rekla da ih ima ,  pa čekam da vidim , ima ali netko kakvu grančicu viška da mi da . čini mi se da je dosta rijetka kod naših članova 
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 10:46
I meni se cini Branka da je vrlo malo clanova ima
a ako ti sta znaci da malo jos sacekamo da vidimo kako ce ova moja napredovati i ja bih ti bez problema poslala ili grancicu ili sjeme ako uspijem uhvatiti
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 12:18
Da istina, ja sam sjemenke (čak 4 dobila od Stubice) posadila kako me je savjetovala. Ako bude sreće pa izniknu rado ću ih podjeliti s vama.
U suprotnom Stubica ima stablo, pa ćemo opet "žicati" od nje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sensa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sensa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 20:43
Evo i moje zute camelije. Sada joj vec opadaju cvetovi i listovi ali zato i rastu novi.

   



Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 08:40
Sensa, ne staj mi na muku! Znas da se neckam da je kupim,ne znam gde cu vise saksijce kaktusica da umetnem a tek nju, ali kad je vidim smile39.
Znas da mi je srce stalo jos one veceri kada sam je videla na tvojoj terasi.Ljudi to je bilo za SHOK (od lepote)!
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 08:46
E, a zar nije ona u pogresnoj kategoriji (sa OVAKVIM cvetovima !),treba je prebaciti?!
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 20:45
i ja bi rekla Ermm
Na vrh
Sensa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sensa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 21:42
Ma nemojte mi je dirati molim vas imam ja sliku samo njenog cveta. Neka je neka stoji ovde sa svim divnim camelijama forumasa. hocu sa vama!
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 09:07
Sensa, mislila sam na celu temu,ne na tvoju kameliju!
I da mi ne places evo,jednog cveta SAMO ZA TEBE ,znam da si slaba na nju (nemoj da Branko vidi,nece me ni na kafu pustiti jer ce to verovatno biti sledeca ,nova biljka u tvojoj terasi)
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sensa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sensa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 12:42
Oj Mimar ne ubijaj me vise molim te. Branko i ovako pita stalno gde si? Da li da te presretne pre nego sto udjes i polomi biljke ili za dobordoslicu!
Naravno salim se. Spremljena saksija,zemlja sve samo da znas. Evo ti duplocvetne kamelije od mene.


Na vrh
PATKA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PATKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 22:57
  
             Triša u pravu si i kod nas se sadi vanka i naraste velika. Vidjela sam da je sadu u vrtu gdje  je zaštičena od bure. Znaš li koliko joj traje cvjetanje.Pretpostavljam da joj je sad vrijeme ali do kada ?  
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 23:32
e ovakovog nemam a nisam ni vidio do sada
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 11:45
Sada sam iznenadjena,zar kamelija spada u sobno cvijece.Ja ih imam nekoliko vrsta i sve su napolju,a koliko znam one ne vole tople prostorije.Pitam se da li sam nesto propustila?smile181
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 23:45
Dobio sam cameliju pa recimo u veljači.....još se drži, ma naraslo je nekoliko novih listića-....recimo oko 12...ne sjećam se baš.
Visoka je nekih 23 cm...
Sada me brine jer je mlada. Trebam li ju prve godine nekako zaštititi???
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.