Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kamelija - Camellia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kamelija - Camellia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 35>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 23:50
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

belice...štrta što je malo dobila po repu, no oporavit će se.
bebolina...tvoje su krcate svjetovima, a ova dupla s mrljicama je kao šećer

Ako bude kiše kad moja u vrtu počme otvarati pupove stavit ću joj kišobran
Ne bi me čudiloLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 00:01
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

odbacivanje cvijeta se definitivno događa zbog pomankanja vode. One ne vole plivati u vodi, ali ako im se supstrat zasuši, bune se.
 
 
Eto, da sam ranije pitala, znala bih što je razlog odbacivanja cvijeta. Vrlo koristan savjet bebolina za cvjetove kada ih kiša smoči, opet su lijepe.
Tvoje su zaista ljepotice Clap
 
 
Moon, kišobran je spas LOL 
 
Da ne mislite da ja nemam camelije, imam 4!
 
Dar od CIF prijateljica za rođendan ( malo je izgubila lišće ali kreće..neznam kako da je malo potaknem da se razvija brže, molim savjet)
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 00:02
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Bravo @jagoda za večernjakovu priču o kamelijama[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot25.gif" height="83" width="83" align="absmiddle" alt="smile141" />
Zaista tu biljku treba približiti ljubiteljima tih ljepotica, treba kao prvo skinuti famu o osjetljivosti na hladnoću i njezin uzgoj u kontinentalnim uvijetima. Kod nas se kamelija nekako veže za primorje, valjda zato jer su najrazvikanije u opatiji gdje sam im se i ja godinama divila i maštala kako ću ih i ja jednom imati u svom dvorištu. Istina je da ih kod nas nekad nije bilo i da su bile užasno skupe, no, sad je i u tom pogedu sasvim druga priča. [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley20.gif" height="17" width="23" align="absmiddle"

alt="Thumbs%20Up" />




Dobro si to napisala Bebi. Kamelije nisu nikakva fama i njima hladnoća do -10C nije problem, više im šteti toplina i sunce. Ustvari vjetar im je još veći neprijatelj, naročito kad su u vazama, jer ih onda porazbaca i slomi...Kod mene je problem ta bura koja najviše puše baš na mjestu gdje su smještene. Najbolje im je u vrtu uz adekvatnu zemlju u sjeni nekog većeg stabla. Tako sam ja jednoj mojoj našla mjesto ispod velikog limuna...Da mi je još takvih mjesta sve bi ih stavila u vrt. Za sada ih u vrtu ima 5 i pokušati ću naći još koje mjesto...
Bebi drago mi je da si tu sa nama i da nisi otišla....
sutra je novi dan
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 00:18
@MiraKHug 
Tu smo da razmijenimo iskustva i riješimo nedoumice oko uzgoa naših biljaka, a ti samo pitajHeart
Ova tvoja sa slike mi se baš ne sviđa tako tužna. Probaj presadit zasebno one svaku biljkicu posebno, možda neku od njihspasiš, jer ove koje su ostale bez lišća ne ulijevaju nadu. Takva je bila i jedna moja bijela, odvojila sam ih i od tru biljke koje su zajedno bile u teglici dvie su opstale a jedna je otišla u vječna lovišta. To se događa s netom kupljenim biljkama dok se ne prilagode
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 00:47
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:




Dobro si to napisala Bebi. Kamelije nisu nikakva fama i njima hladnoća do -10C nije problem, više im šteti toplina i sunce. Ustvari vjetar im je još veći neprijatelj, naročito kad su u vazama, jer ih onda porazbaca i slomi...Kod mene je problem ta bura koja najviše puše baš na mjestu gdje su smještene. Najbolje im je u vrtu uz adekvatnu zemlju u sjeni nekog većeg stabla. Tako sam ja jednoj mojoj našla mjesto ispod velikog limuna...Da mi je još takvih mjesta sve bi ih stavila u vrt. Za sada ih u vrtu ima 5 i pokušati ću naći još koje mjesto...
Bebi drago mi je da si tu sa nama i da nisi otišla....
Da draga @jagoda, do -10 im nije nikakav problem, a ako se temperatura spusti niže nije problem ih malo zaštititi, bitno da im korijenje "leži" na dobro dreniranoj podlozi i da su zaštićene od naleta vjetra. Kod mene tih drastičnih minusa nema, ja ih moram više motriti ljeti kad je sunce za njih prejako. Baš iz tog ih razloga imam posađene u teglicama i ljeti uživaju samo na jutarnjem suncu. Je da e malo tlaka prenosit ihLOL ali teglice nisu tako teške, dosta je perlita umiješano s zemljom baš iz tog razloga.
Draga moja cvjetna prijateljiceHug hvala ti na podršcismile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 07:23
Drage moje kamelije,
vidim da ste sretne i sve u cvijetovima.
Sa VAMA sam u svoj toj ljepoti,uživam i mah-mah
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 08:11
Jagoda,prekrasne su i kamelije.Mene ste zarazile,pogotovo Bebolina,sada drhtim nad ovom mojom jedinom.Kamelije su još uvijek nedostupne nama na kontinentu i još uvijek su jako skupe.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 10:37
Sad imam pitanje: vidim da su u mojim nekim teglicama po 2 ili čak 3 (Pordenonka) kamelije ! Jel bi se to bez rizika za ostati bez biljke dalo razdvojiti ! Ili da se lupim po prstima !

Pošto za sljedeći tjedan opet najavljuju minuse, jel moje mogu ostati vani, uz zid kuće, prekrivene po noći ??  Pa trebam ih priučiti na novi dom, jel da ?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 12:26
@free, lupi se po prstimaSmile one vole društvo. Tako izrastu u raskošne grmove, a za odvajanje uvijek imaš vremena kad narastu.
Vani na zimi im je sasvim ugodno, bitno da nema podloška ispod teglice da ne plivaju, sve ostalo ih im ne smeta.
Uživaj s damicamasmile89
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 12:33
Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:

Jagoda,prekrasne su i kamelije.Mene ste zarazile,pogotovo Bebolina,sada drhtim nad ovom mojom jedinom.Kamelije su još uvijek nedostupne nama na kontinentu i još uvijek su jako skupe.
Nema ih previše ni kod nas u primorju, a bogme i cijene se ne razlikuju od onih u unutrašnjosti lijepe naše. Ima ih MBM po nekoj normalnoj cijeni, dok je u cvječarnama bezobrazno skupo. Od idućeg će ljeta doći do korekcije cijena (barem se nadam) zbog ukidanja carinskog harača, obzirom da dolaze iz zemalja EU
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 13:51
MiraK...tvoja kamelija posađena u vrt je pravi komad - ima lijepo podeblje stabalce



Pupoljak se rastvorio:

[/IMG]
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 18:59
Je li netko probao zakorijeniti kameliju,nisam uspjela ovdje pročitati ali sam na netu našla i piše da nije teško pomoću hormona.
Moon prekrasna je.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 20:29
@moon, mislim da je to sorta  George Pattonsmile71

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 20:31
Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:

Je li netko probao zakorijeniti kameliju,nisam uspjela ovdje pročitati ali sam na netu našla i piše da nije teško pomoću hormona.
Moon prekrasna je.
Ja sam nekoliko puta probala bezuspješnoThumbs%20Down 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 22:47
bebolina...pogledala sam opise i slike na netu, može biti da je Camellia japonica 'General George Patton' prema vremenu cvjetanja, opisu listova, jedino nisam sigurna da li cvijet odgovara. Čini mi se da moja kamelija ima manji broj latica, nekako mi ove na netu izgledaju bogatije od moje. No moja je još u tim kupovnim uvjetima, samo sam dodala nešto gnojiva za kamelije. Mislim ju presaditi, jer tko zna koliko je stajala u mbm-u. Godit će joj malo više pažnje
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 23:18
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Jagoda...lijepo od tebe da si nam pokazala svoje kamelije. Već ih dugo nismo vidjeli. Ova žuta je posebno lijepa, mislim lijepe su sve, a žuta rijetko vidim.
Morat ćeš nam javiti da nam ne promakne to izdanje novina, baš lijepo.


Hvala ti Moon. Ova žuta je baš posebna. Nije prava žuta boja ali nije ni bijela, nešto između, a ima i ime Yellow..., moram pronaći oznaku. Što se tiče Večernjaka biti će jedan četvrtak, možda čak idući, ali javiti će mi kada..
Što se tiče tvoje kamelije mogla bi biti Bob Hope, jer mi jako liči na moju. Gdje si je kupila, da nisi slučajno pred dvije godine u Plodinama? Ako jesi onda je sigurno Bob Hope.
sutra je novi dan
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 23:24
@moon, ovo joj je prvi cvijetić nakon zanemarivanja u vrtnom centru, baš zbog toga je on sitniji, jer znaš i sama da ocvalo cvijeće tamo samo oskudnim zalijevanjem drže na životu, prihrane nema. Znam da će se kod tebe ta bilja preporoditi i već ti dogodine podariti radost sa punoo lijepih cvjetova.
Jedno je sigurno, iz roda je japonika, e sad da li je George Patton ili je Precoce, to ostaje misterij dok ona ne ojaća,ili će nam veliki znalac o kameliama..naša draga @jagodaHugpostaviti točan ID
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 23:56
Jagoda...kupila sam je nedavno u mbm-u. Mislila sam da je iz one ture bijelih, čak je i ta deklaracija bila na njoj. No eto nije, ali ne žalim se. Meni su sve kamelije krasne, a sigurno ću si još neku kupiti. Pogledat ću da li je Bob Hope, a sad nije toliko niti važno, važno da ja nju imam .
Za tu Yellou sam čitala, ima cvijet oblika anemone i malo je delikatnija i spada u delikatnije kamelije. Stvarno je krasna.

bebolina...ma da, ona je tamo najmanje godinu dana, jedna grana joj je čak i slomljena bila. S obzirom da puno liči na generala GP, možda se pokaže da i je kad ju malo dotjeram i dam joj bolje uvijete no što sad ima. Čekam da odcvjeta pa ću tek tad krenuti s presađivanjem, polije s dohranom. Za sad ima jedino malo nove hrane i puno moje ljubavi.   
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 00:10
Ne sumnjam da će kod tebe imati sve što dami trebaThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 22:05

Čačkalica s dva ogromna cvijetaTongue

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.