Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kamelija - Camellia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kamelija - Camellia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 35>
Korisnik
Poruka
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2009 u 14:56
Kamelija nikako nije sobna biljka, jer bolje podnosi niske temperature i vlagu, nego suh, topli zrak u prostoriji.
Triša, kamelija ti je prelijepa - koliko je dugo imaš, šta joj činiš?????smile181
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2009 u 21:48
Triša! Ne šljiviš me 2%!!!smile220
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 02:51

smile106Tko je ljubitelj kamelija? Ja ih imam 7 različitih boja.Sada mi cvjetajedna i to roza a jedna je cvjetala u prosincu.Javite se ljubitelji te prekrasne biljke!

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 08:25
Imam malu kameliju, kupila sam je lani. Puna je pupova, ali čini mi se da će proći još puno vremena dok ne procvjeta
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 10:23
Ja sam ljubitelj kamelija, ali imala sam jedan bezuspješan pokušaj, osušila se ljeti, ali probat ću ja ponovno jednom... pa kako bude
Daj nam stavi malo slika da vidimo kakvih sve ima.
život je more
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 11:32
Volim kamelije, .....možda se usudim......kupiti ...........
Molim slike......molim vaše slike....
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 22:38
Ja ih obožavam. Kupila sam dvije oko nove godine, presadila ih i za sada su super, lijepo cvjetaju. Užasno me strah ljeta, ali na splitskoj kavici g. Jelsa nam je rekao da one mogu na sunce- pogotovo šta tamnije boje , (a on se profesionalno bavi uzgojem raznog bilja), jer ih ima puno na Hvaru na full suncu. A i one Opatijske, ne vjerujem da su baš sve u hladovini. Tako da se ipak nadam da će preživiti i ljeto.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 22:46
Cvita jesi li ih posadila u zemlju ili pitar. Moja je bila u pitaru i mislim da je bile u zemlji. Vidjela sam tu kod nas 2 velike, ali obje su u nekoj sjeni nisu direktno na suncu ili barem dio dana su u sjeni.
život je more
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 23:00
Za sada su u pitarima jer mi ovo odvratno vrime neda da ih lipo prisadin kako bog zapovida, ali cilo vrime su vani na zemlji i po kiši, suncu, buri...
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 03:58

Moje kamelije počnu cvjetati u prosincu pa negdje do travnja  nikad sve odjednom.Ti se malo strpi i dočekati ćeš te ljepotice,samo ih nemoj držati u kući na toplom da pupovi ne otpadnu. Sretno...

sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 01:33
evo kamelija...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 08:05

Kameliju sam kupila lani i posadila je u teglu, cijelo ljeto je bila u hladovini, ispod bora. U zimi sam je premjestila u zavjetrinu, lijepo napreduje i puna je pupova, samo nikako da dočekam da se pupovi otvore

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 15:33
Pprošli tjedan sam gledala u emmezeti kamelije. Nisu velike ali s dosta pupova 40 kn (po meni prihvatljiva cijena jer sam veće primjerke viđala po 120 kn). Jedva sam se natjerala da je ne kupim jer ovako s pupovima čim bi došla u stan odmah bi otpali a na stubištu u zgradi gdje je hladnije vrlo brzo bi "dobila noge". Čekam malo toplije vrijeme kad će moći biti vani na balkonu e tada će obavezno stići kući. Wink
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 22:58
Lana2, možeš je slobodno kupiti i odmah s njom na balkon. Ja sam moje kupila u prvi misec i nisu mi ni dana provele u kući. Čak ih ni ova hladnoća nije spriječila da cvjetaju.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 23:06
Hvala Cvita
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 10:55
Jagoda Thumbs%20Up
Na vrh
mimoza View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimoza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 23:46
 pozdrav svima
 napokon sam našla klub kamelija
vidim da vi to uspješno uzgajate
molim pomoć dali se kamelija može odmah posaditi u vrt
(zimska temperatura zna pasti i debelo ispod nule)
  ili najprije u pitar.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2009 u 08:40
dobar dan svima, 24.02.09. sam kupila kameliju platila je 60,00 kn na ST pazaru kod jednog cvječara. Danas joj idem kupiti pitar ali ne znam koje vrste joj bi odgovaralo da li plastični ili od terakote pa ako znate molila bi za odgovor. Inače je crvene boje cvit, a dogovorila sam se sa cvječarom ako bude imat kameliju i sa bijelim cvitom da mi je ostavi i odmah bi je uzela.
Inače mi je objasnio da joj naj više odgovara zemlja za rodondrene ili sakupiti zemlju koja je ispod borova tj. treba joj zemlja kao i za hortenzije (kisela).
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 09:24
Tako je vanja sve ti je taj cvjećar dobro rekao.
Vaza ja bi rekla bolje da je od terakote,ali najbolje bi bilo da je posadiš odmah u zemlju na neko sjenovito mjesto(ispod nekog stabla)jer ne voli baš jako sunce sprži joj listove.Ako ti je sad puna pupova ili je u cvatu sačekaj da ocvijeta pa ju onda presađuj.E i voli da joj se prskaju listovi
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 09:29
Evo ovo je moja camelija ,



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.