Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - koje voćkice imate u svom dvorištu?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


koje voćkice imate u svom dvorištu?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 10>
Korisnik
Poruka
Marinn View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 01:22
A kod mene ima svašta nešto:

6 smokvi
3 badema
4 trešnje
2 marelice
3 šipka (nar)
1 žižula
1 višnja maraška
2 mandarine
1 jabuka
masu grožđa
crni i crveni ribiz te ogrozd (nemam pojma kako ću obrezati te voćke)
maline, kupine i jagode


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dedabrada View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dedabrada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 20:58
Evo i kod mene:
3 kivija i 1 kivi arguta
kaki jabuka
5 ogrozda
4 ribizla
2 aronije
3 am.borovnice
jagode
maline i kupine
tajberi
limun , naranča, mandarina i kumkquat

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 14:08
žižula - lantanina smile78
planika         1
smokva        1
marelica       1
trešnja         2

višnja           2

orah            1

nar              1

bijele šljive    3

plave šljive    5

maline           

kupine           

limuni            3

mandarine      2

kruške           3

jabuke           2
stolno grožđe

fragola (grožđe)

jagode           

jagode - penjačice

 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
slonica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slonica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 14:32
Ja imam:
 
Jabuku, 2 kruške, 1 breskvu na umoru koju treba iščupati i posaditi novu, nekoliko šljiva, 2 kruške, 2 višnje, 1 trešnju, lješnjak, jagode (obične i šumske), kaki, grožđe, ribiz, maline i kupine
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 14:52

3 višnje ,jabuka , 2 šljive , maline(ne znam broj) ,2 borovnice ,2 brusnice ,nekoliko trsova grožđa ,lješnjak ,5 breskva ,jagode

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 15:42
E da se i ja pohvalim : Jabuka, aronija, jagoda, malina ili kupina, 2 vrste ribizleTongue 
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2009 u 09:46
nađe se i kod mene svašta...dvije trešnje, nekoliko višnji, dvije jabuke, dvije kruške, hrpetina šljiva (pola divljih), marelica, vinogradarska breskva, smokva
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
greenfun View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje greenfun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 14:15
pa eto,imamo trešnju 1 god.,krušku 1 god,gredicu jagoda 2 god.,ribizle maline i kupine, i pasifloru koja nemilice rađa ali ne znam baš dal spada u voćke,3 bonsai masline..a u planu badem,nešpula,žižula,oskoruša,orah,smokva,kiwi,muškat,mandarina-sve to ako privolim ljepšu polovicu da se ove zime grijemo na bar jedan od tri hrasta
Na vrh
cvaknuta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvaknuta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2010 u 16:04
Daklem: kruške, jabuke, šljive, trešnje, višnje, orah, lješnjaci, smokve,vinogradarske breskve, asimine, borovnice (vrtne i američke), brusnice, aronije, kupine, joštu, crni ribizl, maline (japanska, vrtna, šumska),
jagode (šumske i vrtne), grožđe. Nadam se da sam sve nabrojala. Izgleda puno, ali svega po 2-3 (osim loze i jagoda). Marelica 2 puta propala. Asimina raste al nigdje cvijeta, a kamoli ploda.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2010 u 16:12
Što je asimina?
Na vrh
cvaknuta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvaknuta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 13:54
Asimina triloba ili indijanska banana ili Paw-Paw. Mislim da na forumu ima nešto o tome.
Na vrh
WIND View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje WIND Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 14:02

Malo je tako lijepih prizora kao vocnjak pred kucom u proljece kad je u punom cvatu.....jos malo pa ce i to biti smile71

Vrste voca koje imam:
Jabuka
Kruska
Tresnja
Visnja
Dunja
Mušmula
Sljiva
Mandarina
Šipak/nar
Smokva
Kajsija
Breskva
Japanska jabuka
Sljiva
Nektarina
Vinova loza i u formi odrnje i na kocevima
Jagode
Maline
Ribizle
Ljesnjak
Kivi
Orah
Limun
 
Hmm od "tipicnih" vrsta nemam bademe ni praske....a mozda i njih ubacim
 
Potrudih se da posadim svaku vrstu koja moze da uspije na ovom podrucju......zao mi je sto nisam jos juznije pa da mogu i narandze da posadim smile161
 
WIND
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 22:07
Svaka čast Wind, to bi bi vrijedilo vidjeti, pogotovo u proljeće Clap!
Na vrh
WIND View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje WIND Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 12:36
Ma ove godine se zima oduzila pa i proljece kasni....ali mislim da necemo jos dugo cekati na sličice.....dobro je otoplilo i voce ce ubrzo da bude u punom cvatusmile57
WIND
Na vrh
Ognjen View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ognjen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 03:40
CryJa jos nemam nista  u mom vrtu jer kisa jos ne dozvoljava sadnju.Dok sa ja vratim iz Kine 15.04.Trebalo bi bit posadjeno:limun1,naranca 1,zizula 2, sipak 2,vinova loza nekoliko,bajama 2, kupina nekoliko,smokva 1,sljiva zirjanska (ako se uspije naci),normalno uz nekoliko maslina i ukrasno bilje za dekoraciju.Kad bude sve gotovo saljem sliku moje kamene kucice iz snova i vrtla okolo,na najlipsem otoku na svitu a to je Zlarin.
Na vrh
Jurica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jurica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 12:05
Meni fali miris dunja(aš smo imali puno dunja u vikendici,u Zagorju)pa sam nedavno posadila dunju(u primorje).Inače imam bobičasto voće(maline,ribizle,ogrozde)ali sve to neš pomalo,sporo(a ja bi da sve rodi odmah!!!)I silom bi neš kaj ne ide u primorje(marelicu npr.)
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2010 u 22:41
ja i moj muž imamo jabuke,kruške, šljive,trešnje, višnje,dunje,mušmule,breskve,kajsije,pitomi drenjak,orah,lješnik,ribizle,ogrozd,kupine,maline,jagode,crno sitno grožde za pergol,i najnovije par čokota bjelog i crnog grožđa stonog možda sam nešto i propustila a da dunja svakako ču staviti slikice sada kako šta počinje cvjetati, počele su rane trešnje i breskva ali molim za pomoć. naime prilikom okopavanja vočki jako puno ima rupa otprilike širine od pet-10 cm promjera i to više takvih oko jedne vočke  dali mi možete reči o kojoj se to životinjici radi koja pravi takve rupe zahvalna sam na svakoj pomoći
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 20:50
Moje voćke su mlade, ali na gradilištu koje sam kupio prije nekoliko godina zatekao sam:
Orah, šljive, jedna stara jabuka koja se jedva drži, ali mi je nekako draga i nekoliko lješnjaka. Sve navedene voćke rode, iako su mi šljive prošle godine potpuno podbacile. Prošle godine posadio još jednu jabuku, ogrozd bijeli i crni, ribiz, a ove godine su im se pridružile tri višnje, breskva i dunja.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 18:54
20 šljiva bistrica, jednu viljamovku, jednu pastorčicu i jednu gellertovu krušku, breskve redhaven i glohaven, jabuke: petrovku, bobovec, božičnicu zlatni delišes, zlatnu zimsku parmenku, summer red i prima, 10 kupina, 4 maline, 7 crnih ribizla (2 wellington, 3 rosenthal), 3 tayberryja, 5 borovnica, 2 evropske brusnice i 3 američke brusnice, te 1 jostu. Posla preko glave, osobito sad kad je idealno vrijeme za svu gamad.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 18:57
Vjerojatno alternativna rodnost kod šljiva.To se i meni događa. Vele da treba zelenom rezidbom reducirati plod kad je velika rodnost, no neke vrste jednostavno su podložne alternativnoj rodnosti. Isto tako može biti da je u vrijeme cvatnje puhao jak vjetar pa se šljive nisu oplodile.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,594 sekundi.