Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - koje voćkice imate u svom dvorištu?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


koje voćkice imate u svom dvorištu?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 17:53
I ja zahvaljujem na uputstvima :laie:

Mislim da bi se smjelo staviti nazive firmi, nije reklama informacije su i to korisneSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 14:04
Ivane oduševljena sam tvojim spiskom voća!!! Svaka čast!!!
 
Za mnoge nisam nikada niti čula.
 
Ja bih također htjela posaditi neku jabuku, šljivu, trs bijelog grožđa pa sam u potrazi, a ove stranice će mi vjerujem dobro doći.
 
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 19:28
Bok prolječe i ostali.
Drago mi što te oduševljuje moje voče. No nisam ja  još tako dugo u tom hobiju a ga svake godine ispopunjujem. Vočke sam do nekih malenkosti popunio i odsad počinje zadovoljstvo sa plodovima i ljepotom raznolikosti eksotike i noviteta. Volim i stare dobre stvari. A pošto sam prije sedam godina počeo sve na novo, pala je ideja EXOTIKA .  No uspjeh j
e vidan iako je bilo i neuspjeha. Vjerujem da čemo se kad tad po koji sa foruma i susrest i podjelit iskustva i dobrote našeg hobija. EU je tu i bit če nama lakše izmjenit koju sadnicu, cepič ili ljekovitu biljku.
Ove ču godine sastavit i spisak ljekovitog bilja koji je isto  više eksotičke linije a jako interesantan. Bit če još noviteta i slika samo neka >prolječe<

Eto za početak godine KINESKI CVIJET PONOSA tako se zove ovo stablo koje cvate 6 mjeseci u godini miriše opojno na shanel i još na nekoliko drugih mirisnih cvječa.  Clerodendrum philippinum (C. fragrans)
Toliko za danas. L.P.  Ivan


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 19:59
Kako se razmnožava ovaj prelijepi kineski cvijet, da li ima sjeme?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 20:03
Milica najlakše se razmnožava sa reznicama, sjeme ima ali ja još sanjim nisam probal.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 09:44
Eh, ovaj " chanel" nam čuvaj pa ćeš nas počastiti kada uđemo u EU!!! SmileSmileSmile
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 15:59
Ivane,dali si čuo ima li negdje kod vas za kupiti sadnicu  jabuke Redlove?
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 16:43
Čao trava
Ima u vrtni center  VRTKO Logatec imaju sorte Circe i Era. Lofatec ti je izmđu vrhnike i Postojne.L.p, Ivan
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 20:15
Ivane,prekrasan ti je ovaj Kineski cvijet ponosa!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 21:50
Fala na informaciji Ivane.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 08:26
Iako sam ponosna vlasnica samo 1 smokve i 1 kaki jabuke LOL rado zalazim na ovu temu. Ivane svaka čast, tvoje znanje i entuzijazam nadahnjuje, hvala što ga tako nesebično dijeliš s nama. Mislim da si ovdje našao mnogo sljedbenika. Još samo da nestanu granice Smile
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 10:29
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Iako sam ponosna vlasnica samo 1 smokve i 1 kaki jabuke LOL rado zalazim na ovu temu. Ivane svaka čast, tvoje znanje i entuzijazam nadahnjuje, hvala što ga tako nesebično dijeliš s nama. Mislim da si ovdje našao mnogo sljedbenika. Još samo da nestanu granice Smile
 
U potpunosti se slažem!!!Smile
Na vrh
marino15 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Rujan 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marino15 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 18:13

 1 Trešnja
 1 Mandarina
 2 Breskve
 1 Smokva
 1 Jabuka
 1 Šljiva
 1 Kruška
 1 trs vinove loze

Sad u proljeće mislim jos posadit jednu jabuku ili šljivu i jos vinove loze.
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 18:50
smile141IVANE!!!
moja skromna kolekcija: 1 trešnja,
                                       1 višnja
                                       1 orah
                                       2 kruške
                                       2 jabuke
                                       5( vinogradskih )bresaka
                                       3 šipka
                                      18  maslina
                                        2 malecke žižule
                                        8 loza
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 20:19
Po vočkama sudeč si sigurno negdje do mora. Samo nastavi tako i vidjet češ kako te to potegne, želim ti da bude sve naj,naj smile162smile141anđelkad.Lp.Ivan
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 22:36
Hvala Ivane i ja tebi želim sve najbolje i dobrodosao!
U pravu si, Dalmacija.
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 23:20
kupila sam kaki jabuku dali neko zna nešto o njenom uzgoju u slavoniji dali je zahtjevna ,osjetljiva i sve ostalo vezano uz nju . hvala.
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 19:29
Bok dariaz.
Čekao sam, da me ko preduhitri a izgleda, da sam na redu. Kakije ja držim več više godina u Mariboru i u Šentilju i dosad jako uspješno-barem se meni tako čini. Dok je sadnica mlada češ je morat zaštitit pred pozebom. Kad če imat jedno 7 godina to neče biti više potrebno. Ja stabla Kakija svako ljeto prije mraza premažem debelo sa krečem a kad se osuši još umotam stablo u kokosova vlakna a može i staro vojničko čebe. Do pet godina nabacaj i staro lišča ijelovih grana oko stabla Fi 120 cm.

 g

Tako to izgleda u Prosinc



A tako samo mjesec ranije. Ako imaš još pitanja samo izvolio.imam ja nekih  veza sa Slavonijom.Lp.Ivan
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 20:10
 IZGUBIH UMALO SVAKU NADU KOGA  NEŠTO PITAM SVI SU  REZERVIRANI.TI SI IZGLEDA  SVJETLO NA KRAJU TUNELA. KOLIKO VIDIM TI DRVO NAMAŽEŠ DO  PRVI  GRANA.TAKO MORAM I JA.DALI VOLI PUNO ZALJEVANJA PO LJETI.TREBA LI GA  DOHRANJIVATI, I RASTE LI BRZO PS. HVALA TI ŠTO SI SE JAVIO IVANE.



IVANE IMAŠ JAKO LJEPI VOČNJAK ILI BOLJE REĆENO BOTANIČKI VRT, SAD SAM MALO PROCUNJALA PO NJEMU. ,OSTADOH BEZ TEKSTA  OCJENA 5.EVO TI JEDNA SLAVONSKA.OJ SLAVONIJO SA TOBOM SE PONOSIM GDJE  GOD KRENEM SVOJU RAKIJU SA SOBOM NOSIM. TO JE NAŠA SLIKA I DIKA ODNJE I VINA NEMA BOLJEG LIKA.LOL

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 21:41
Darijaz danas sam čitala tvoje pitanje, ali budući da nisam znala odgovor nisam ništa niti pisala. Nisu ti ljudi rezervirani, možda samo nisu navraćali na ovu temu ili nisu znali odgovor kao niti ja.Smile
 
P.S. ugasi Caps Lock. Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,223 sekundi.