Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - što se dogodilo jaglacu?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


što se dogodilo jaglacu?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: što se dogodilo jaglacu?
    Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 17:57
prekjučer sam kupila dva jaglaca, i ostavila ih preko noći na balkonu, koji je zaklonjen, a i nije baš hladno pa sam mislila da im se ništa neće dogoditi, a i bili su ispred cvjećare na otvorenom kad sam ih kupila. ujutro sam doživila šok. jedan je bio normalan potpuno, a drugi kao da je netko sjeo na njega. jel zna tko od čega je ovakac, jel od toga što je bio vani il je nešto drugo? dvojim oko toga zato što je drugi totalno normalan.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 17:59

Izgleda mi kao da ga treba zaliti. Provjeri da li je suha zemlja.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 18:12
Meni pak izgleda kao da je previše zaljevanja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 20:52
ili jedno ili drugo... ili ga je pak hlani vjetar preko noci malo pec-pec....
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 18:50
za zalijevanje ne znam jer je dan prije donesen iz cvjećare kao i ovaj crveni, a ja ih uopće nisam zalijevala, e sad na hladnoću sam i ja posumnjala, al mi nije jasno kako nije podlegao i ovaj crveni...MM me uvjerio da ih izbacim vani jer je toplije, a to je poljska biljka kako on kaže. neću ga više slušat
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 18:51
crvenog sam unijela u kuću, a žutog pokopala
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 14:26
isto se dogodilo i drugom jaglacu jutros osvanio kao i njegov žuti prijatelj, sav se objesio, izgleda jadno, a bio je u kući na svjetlom mjestu i nije ga bura protresla. pa što im se dogodilo? jel postoji koja bolest koja napada jaglac?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 15:06
D nije u zemlji kakva beštija koja mu je pojela korjen - znalo mi se to dogoditi i tek nakon "obdukcija" sam shvatila u čemu je stvar.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 16:45
Lana, a jesi li provjerila da li je zemlja dovoljno vlažna?
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 17:18
kika bila je vlažna osrednje, al sam pročitala u knjizi nešto što me asocira na stanje mojih biljčica:
siva plijesan ili botritis, ćiji je uzročnik gljivica botrytis cinerea napada vrlo veliki broj lončarica kao što su jaglac, ciklame, fuksije, krizanteme, mini ruže i pelargonije. na tek izniklim biljčicama i rezanicama izaziva polijeganje i njihovo propadanje...
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 17:19
jel može biti to? ja sam u prepoznavanju tih nametnika jako loša, tako da me zaista ovo zabrinjava. ako jest to da li mi ta bolest može preći s jedne biljke na drugu?
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 18:12
Lana, stavi ga na hladno mjesto (od 5 - 10 stupnjeva), lagano zalij i javi rezultate kroz par sati.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 06:42
kika, hvala ti puno, mali "čudak" se opravio. jednostavno ne razumijem šta mu je bilo. poslušala sam tvoj savjet i odnijela ga na sjeverni balkon i zalila ga i živuo je.sad mi je žao što sam žutog "pokopala", možda sam ga mogla na isti način izliječiti, al muž me pokušao razveseliti i rekao da će mi kupiti još jednog žućka.hvala vam društvo za savjete
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 11:03
Sigurno si ga mogla vodom spasiti. Jaglaci kad su žedni skroz se objese, ali isto tako i brzo živnu kad ih zaliješ, pa čak i kad izgledaju da im nema spasa.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 11:14
eto sad mi je žao, ali iskustvo je najveća škola...a ja ga još nemam, valjda ću ga s vremenom steći, družeći se s vama dosta toga saznajem, zato kika tebi i cijelom društvu puuuno hvala.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 12:20
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Sigurno si ga mogla vodom spasiti. Jaglaci kad su žedni skroz se objese, ali isto tako i brzo živnu kad ih zaliješ, pa čak i kad izgledaju da im nema spasa.
nisi trebala bacati, uz njegu bui se oporavili, stalno im mjenjaš mikroklimatske prilike .. poklopi ih staklenkom na par dana !
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 20:35
evo crvenog daje mi nove cvjetiće
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.