Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bundeve,  tikve, tikvice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bundeve, tikve, tikvice

 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
Poruka
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bundeve, tikve, tikvice
    Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 12:10
imam eko sjeme odnosno domaceLOL pa me zanima kad ga mogu posijat u posudice da dobijem flance i gdje drzati posudice dok nikne? u konobi je ok?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 18:11
Tikvice (i krastavci) su tropsko povrće pa se ne smiju sijati u vrt prije sredine svibnja (osim sko nije nenormalno toplo proljeće) Sad ti je definitivno prerano i za sijanje u posudice, osim ako ćeš ih držati na toplom i svjetlom mjestu. Ja ih sijem u posudice krajem 3. mjeseca

Inače sve su tikve jestive, osim onih maleckih koje se zapravo ne isplate jestiLOL.
Prema mom iskustvu, bolje rastu na ogradi nego na tlu, i čak i velike tikve bez problema vise na ogradi.
Osim što se sve bez problema mogu pripremati za jelo, imaju i jako ukusne sjemenke...meni su najbolje dok su još svježe, ili se mogu i pržiti na ulju.
A da i ne nabrajam koliko su te koštice pune minerala i zdrave, s time da je najvrijednija zapravo zelenkasta opna u kojoj je koštica (međusloj između ljuske i sjeme
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 18:47
ili u 5.mj direktno u vrt
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 19:18
Ja sam probala s tikvicama kupiti sadnice, a i sijati. One koje su bile posijane polovicom maja stigle su sadnice iz aprila, tako da sam skužila da to baš i nema smisla. Isto je bilo i s krastavcima. Najbolje je poslije 1.5. sijati direktno u zemlju i nemože se dogoditi da nemaš tilkvi za cjelo susjedstvo i sve rođake.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 20:05
Moja susjeda uvijek je sijala tikvice i krastavce na Uskrsni ponedjeljak,a zašto ne znam.Ima neko objašnjenje.Tako i njena nevjesta i ja radimo kada se sjetimo,a ako zaboravimo postoji još jedan datum a to je 1.04.To je isto datum te stare susjede.U proncipu kod nas tada nije rano i brzo izađu van.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 22:26

Istina, tu se može još i ranije, ali kako ja ima vrt kod Josipdola, mještani su me naučili da ništa ne sadim prije 1.maja.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 12:44
U Dalmaciji se moze ranije. Ja radim ovako: u plasticne case sijem po 2 spice i kad se razviju onda prebacujem u vrt u kojem sam napravila "gnjezda" za njih-na prekopanoj zemlji napravim vrlika udubljenja u koja sadim po 2 grma tikvica . Okolo stavim slamu isl a unutra na dubini je stajnjak.
Usput ubacim i po koju sjemenku tikvice-nek se nadje-taman kad ove prve zavrse sa plodovia-pojavice se plodovi i sa ovih sto su stavljene kao spice u zemlju.

A da ih sijem sve direktno u zemlju -ne mogu jer imam previse raznih nametnika koji mi pojedu spice tako da mi se ovo pokazalo kao idealno rjesenje.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 15:34
SmileProšle godine sijala sam i tikvice, krastvci i tikve golice u posudice u trećem mjesecu. Dobro su napredovale u toploj sobi, tikvice su se brzo oporavile nakon presađivnja u vrt, krastavci su dugo kunjali dok su krenuli pa gotovo nije ni bilo koristi od rnije sjetve, a tikvu golicu su mi klinci slomili loptom pa ne znam kakav bi bio rezultat. Probat ću ponovo uskoro.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 13:35

Dajte ljudi udjelite malo, ajme preslatke su vam te tikvice, dobro već sam postigla neki dogovor sa SilveK.


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 17:12
i meni Silve poslala svih vrsta Smile
jel mogu to već da sadim u vrt ili da ipak prvo u čašice ?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 17:55
Iris sačekaj još malo i direktno u vrt, one ti nikako ne vole presađivanje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 17:58
ok...hvala Triša :)
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 16:54
Ja sam čuo da se krastavci siju stoti dan u godini, kako bi na svakoj vreži bilo 100 plodova (bapska verovanja), ali kada već pominjete pa da napišem i ja. To je 10. 04. što se poklapa sa završetkom mraznog perioda ( u prestupnoj godini 09. 04.). Inače tikvice sijem u baštu direktno u zemlju u drugoj polovini aprila i uvek mi budu odlične.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
tikvica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2008 u 14:40
heej,jel netko zna gdje mogu kupiti ukrasne tikvice?suhe?
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2008 u 01:17
Ja sam posijala sve moguce tikvice koje sam imala i dobila,kivano mi je nikao,imam svega.
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 12:34
Malo imam prostora pa imam već sada džunglu u vrtu, mogu li se ti ogromni listovi tikvica nekako obuzdati da se ne naguravaju na sve strane, a da tikvice i dalje normalno rode?
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 12:42
teško ćeš tikvice obuzdat Big%20smile možeš otkiniti pokoji list koji ti jako smeta
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 16:14
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

teško ćeš tikvice obuzdat Big%20smile 
 
Moram nekako, tlače mi tamo paradajze Angry i jedva se između gredica prolazi.
 
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

možeš otkiniti pokoji list koji ti jako smeta
 
Već jesam, valjda im niš nebu.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 17:02
neće im ništa biti...jedino možda bace nove listove Tongue
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 20:49
Ništa ne brini, dvije godine za redom se to meni dogodilo, puštale su krakove i do 2 m - govorim o jestivim tikvicama, gužvale su se s mahunama koje su posađene na metar od njih.
Ove godine sam stavila sa stvake strane 1,5 m ,s njih jednu od druge na skoro metar, e sada je to super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.