Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bundeve,  tikve, tikvice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bundeve, tikve, tikvice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2008 u 15:40
One se inače vole penjati, možeš im napeti mrežu za krastavce, i tako ih usmjeriti gore, pa ćeš dobiti više prostora (normalno, ako je to vrsta s manjim plodovima)Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2008 u 22:25
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

One se inače vole penjati, možeš im napeti mrežu za krastavce, i tako ih usmjeriti gore, pa ćeš dobiti više prostora (normalno, ako je to vrsta s manjim plodovima)Smile
 
Kakva sad mreža za krastavce!? Kaj bi to bilo? Imaš li kakvu sliku?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2008 u 22:12
Uskoro bum postavila svojima pa postavim sliku. Može se kupiti u poljoapotekama i sl.
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 11:21
Dala si mi ideju, a kako ja nestrpljiv u čekanju improvizirao nešto na brzinu, krastavcima sam postavio mrežasti potrporanj od armature za beton, a tikvicama tronožni potporanj pa ću ih lagano spiralno uz njega vezati i podizati.
 
Jel bu to dobro ili sam napravio cirkus u vrtu? Big%20smile
 
 
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 11:26
to će bit savršeno Smile naročito krastavcima  
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 22:42
Super ideja. Ja još nisam postavila mrežu kod sebe, a postaviti ću dinjama, kiwanu i krastavcima, tikvice sam posadila kraj ograde (žičane), a evo kako to izgleda na vrtu moje mame i bake:



Inače sve biljke iz te porodice puno bolje uspijevju kad se penju, jer su one na prirodnom staništu penjačice.
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 11:01

Koliko vidim mrežu nisam puno fulao, biti će nešto od mene u vrtu za jedno desetak godina kad sve naučim Big%20smile

Na vrh
alterego View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alterego Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 16:38
Iduće sezone posij sjeme grmolikih tikvica. One znaju zauzeti metar i pol dva u promjeru, ali ne pužu naokolo.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 18:26
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

znam da je malo kasno (a možda i nije), ali imamo sjemenja raznih ukrasnih tikvica...(da li nekoga zanimaju hokaido tikvice; lijepe su, dekorativne, a i ukusne za jelo)...ima i drugih...
 
Božikovine ako budete ove godine imali hokaido ja bi lijepo molila par sjemenki.Ove jeseni su me opsjele buče i recepti sa njima a nemam ni T od tikve osim na placu pa bi htjela posijati na proljeće
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 22:12
Hana neku sjemenku ćemo pronaći. [IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" />

Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 15:06
super! Hvala Božikovine!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 22:56
Puter tikva je fenomenalna za razna vrsta jela. Srednje je veličine, izvana blago narančasto smeđe boje, iznutra boje mrkve i ima jako puno "mesa", a ukusom pomalo i podsjeća na mrkvu. Idealna za krem juhe, pirjanje, rižoto....zapravo sve što vam padne na pamet.


Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 08:25
Joj SilveK,kada bi se moglo dobiti dva sjemena od tih tikvica,ja inače sijem samo one zelene i bijele tikvice koje su u Primorju uobičajene a ostalo.....smile143
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 14:53
Ma nema problema Mikica. Budem uskoro "predstavila" i ostale vrste tikvi koje imam.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 16:38
takve tri sam ja kupila u mercatoru i sad "dumam" kaj od njih napraviti. Ne da mi se baš juha ili varivo.Da li bi se mogle staviti u kolače ili njoke? Na coolinariki ima takvih recepata
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 16:55
Možeš probati. Ja baš nisam ljubitelj slatkog pa nisam probala takve recepte, ali s obzirom da je i pomalo slatkastog okusa, sigurno će dobro ispasti. A sjemenke jednostavno posuši i imaš sjeme, tako sam i ja "dobila" to sjemeWink
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 17:11
super,budem probala pa javim
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 18:06
meni su fini muffini sa bućama,jednostavni i brzo gotovi,upotrebljavam i ostale buče naranđastog mesa u kolačima prvenstveno za boju a mojima ne smijem ni reći kaj sam napravila  
sutra je novi dan
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 21:55
danas sam isprobala jaaako fini sok od puter tikve .Pije ga čak i MM .LOL Stavljam receptić , morate to napraviti.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 21:58
Ja ću sigurno probati, ali mi moraš najprije reći kakva je to puter tikva, a ako imaš sjemenkice preporučam se za proljeće
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.