Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bundeve,  tikve, tikvice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bundeve, tikve, tikvice

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
Poruka
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 22:36
Puter tikva ti je ona polovica na Silvekinoj slici sa prethodne stranice. A sjemenke sam izvadila pa ti pošaljem kad se osuše .
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 15:04
Vule super uradak, baš su strašljive, taman za noć vještica.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ivančica2406 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica2406 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 17:00
imam jedno pitanje koje se tiče tikvica i nemam pojma ništa o njima...
Zanima me da li se sve ove ukrasne tikvice daju posušiti i ako ne, koje se daju...radila bih nešto od njih ali mi trebaju izričito one koje se daju posušiti...zahvaljujem vam unaprijed
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 21:28
Što točno misliš raditi od njih? One ti mogu stajati cijele gotovo cijele zime na sobnoj temperaturi, ali ako ih zarežeš počnu propadati.
Na vrh
ivančica2406 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica2406 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 10:46
vidjela sam kako je netko napravio ukrasnu svjetiljku od tikava. posluzio je polovicom jedne veće za luster te nekoliko manjih koje je poslozio kao postolje...proveo kroz to kabel i stavio žarulju...prekrasno izgleda i unikatno
Znači da je moguće samo me zanima od koje tikvice i na koji način ju posušiti i istanjiti tako da svjetlost prolazi kroz nju?
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 11:27
mislim da se sve mogu osušiti,samo nesmeju biti oštečene i promzle na sobnoj temperaturi i zraku
Na vrh
ivančica2406 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica2406 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 16:29
a da li se tebaju sušiti  cijele ili im mogu odrezati vrh i istanjiti ih , jer je lakše dok su svježe?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 18:25
Što se tiče te svjetiljke, sigurno je nečim premazao tikvu, jer sama ne stoji dugo, ona iznutra svejedno ostaje svježa....pretpostavljam da postoji nekakav poseban postupak sušenja za tu svrhu.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 20:51
ostavim ih cjele i kad sjemenke unutra počni zveckat onda se reže,a kad napraviš kaj kaniš onda ju prelakiraj mat-lakom izvana i iznutra
Na vrh
aleks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aleks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 17:05
Pozdrav svima!

Novi sam na ovom forumu, i imam pitanje vezano za temu - na tržnici sam prije koji dan kupio veliku bundevu za halloween, a ujedno i za juhu od unutrašnjosti iste. Kada sam počeo vaditi unutrašnjost, naišao sam na par proklijalih sjemenki, neke sa dosta razvijenim listovima. Pitanje je što s tim - mogu li se te klice zasaditi i koja je procedura? Trebam li ih prvo zasaditi u kakav rasadnik, pa kasnije u vrt, ili izravno u vrt? I što je pri tome potrebno od radnji (tipa koliko zalijevanja, prihranjivanje, itd)? Pitam zato što je početak studenog, pa ako ih zasadim izravno u vrt, bojim se da neće preživjeti zimu. U koje se doba godine inače siju tikve/bundeve/ ostale cucurbitacee?
Trenutno ih držim korijenja zaronjenog u čaši s vodom.

Kao što vidite, apsolutni sam početnik vrtlar :). Zahvaljujem na svakom odgovoru!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 19:18
Dobro nam došao Aleks! Na žalost, mislim da nećeš uspjeti s tikvama sad najesen, jer se one inače siju u 4/5 mjesecu. Naime, njima za rast treba puno topline, sunca i prostora, a to im u ovo doba godine ne možeš priuštiti, pa će se mučiti u zatvorenom prostoru, vjerojatno i jako izdužiti radi nedostatka svjetlosti, a ako i uspiješ doći do te faze da procvatu, moraš imati i pčelice da bi imao plodove...njih zimi nema da bi mogle oprašiti biljku, a i sama tikva se strašno razraste, po nekoliko metara.... Pretpostavljam da su u tikvi bile i sjemenke koje nisu proklijale, njih posuši i sačuvaj do proljeća, pa onda posij.
Na prvoj strani ove teme imaš više o sijanjuWink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 12:22
Evo, već sam spominjala da tikve fenomenalno uspijevaju na žičanoj ogradi, ja sam za pokus posijala 4 biljčice uz ogradu, evo kako to danas izgleda:



Raširile su se na sve strane, a kad im je ponestalo ograde, preselile su se i svud gdje je bilo mjesta, a i ono što nisam očekivala, poprilično velike tikve bez problema vise na ogradi.
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 15:05
ja sam jucer posijala tikvice..medutim ne znam koje su to tocno..na jednoj pise tikvica greyzini F1,cucurbita pepo..a na drugoj romanesco zucchini,cucurbita pepo var.oblonga..pretpostavljam da su to one male zelene tikvice kaj se kupuju u trgovinama..i volim i takve naravno,ali zapravo bi htjela naci sjeme buce,mislila sam da je to ta greyzini ali nisam vise sigurna,na slici izgleda kao buca..
ima li tko sjeme buce ili zna gdje se moze naci?ja nisam uspjela naci..
btw stavila sam ih kraj graska..jel to u redu?slazu li se?
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 22:53
Jako dobra međukultura tikvama je grah, dragoljub, cikla, luk, ali i grašak je ok Smile
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 00:37
danas sam posadila buce i dinje...nadam se da je to ona buca na koju ja mislim da je..ona za bucnicu Smile a ono sto sam posijala,tikvice,jos nisu nikle Confused
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
annary View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje annary Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 08:39
pozdrav svima !

ja sam nova i u vrtu i na forumu kojeg citam vec par dana i zahvaljujem se svima na savjetima!
ove godine pocela sam raditi vrt,ali dosta kasno i neizmjerno se veselim..
upravo idem saditi buce i dosla sam prvo ovdije pogledati sta kazu strucnjaci... :)
hvala vam!
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 08:44
Ja sam posadila malene i one velike duguljaste nemam pojma kako se koje zovu ali ništa još ne niče,u vrtu se zemlja skorila a da ih idem zaliti sigurno nebi potrefila mjesto gdje su jer od svega posađenog više neznam šta je šta i gdje je šta.Biće opet žicati sjeme ili žicati već gotove tikvice.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
annary View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje annary Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 09:51
sinoc sam se nadala kisi i nocas nekoliko puta ustajala da vidim pada li...
predvecer sam jos isla posaditi jos paradajza i paprika i kupusa..dobila sam rasadu (flance) pa mi bilo zao da propadnu,a imam jos mjesta...
tako sam tuzna sto nema kise... :(((
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 00:12
meni su nikle tikvice..yeeepi..bas su me iznenadile..i vec su dosta velike..tu suhu skorenu zemlju trebate malo razrahliti s moticicom..a ako nema dugo kise,zalijevati..tako ja radim..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 09:48
možda glupo pitanje ali ko pita ne skita. Jesu li muškatna tikva i tikva turkinja jedno te isto? Tikve se vole križati pa da ih ne sadim preblizu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,233 sekundi.