Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - štete od mraza na cvijetovima i mladim plodovima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


štete od mraza na cvijetovima i mladim plodovima

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
gogica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: štete od mraza na cvijetovima i mladim plodovima
    Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 22:01

Mislim da vam ovako nešto fali na forumu

Trenutno je jako aktualno pa možda vas zainteresira
 
eto kod mojih u Moslavini sve je poprilično krenulo prvi mraz u četvrtak ujutro izgleda da je dobro preživilo stavim vam slike pa procjenite
 
bilo bi jako zanimljivo znati koje su temperature opasne u kojem stadiju pa npr zatvoreni cvijet , otvoreni cvijet, mladi plod ....
 
no eto da ne duljim ovako voćke izgledaju danas
 
višnja malo je mutno no ne vidi se neka šteta
 
 
breskve nektarine
 
 
breskve vinogradarske
 
 
jabuke
 
 
kruške rane
 
 
kruške zimske
 
 
trešnje rane
 
 
trešnja bijeli hrušt
 
 
kivi
 
 
ribizli oni su mi sumnjivi :?
 
 
i na kraju krenula i smokva
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 10:18
Prekrasne slike Gogice!
Meni sve izgleda ok,  mislim da im nije naštetilo. 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 10:22
sinoć bilo nevrijeme i moja nektarina pogubila veliki dio cvjetića :(
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 10:30
U idućih par dana će biti jako hladno.

Na putu prema poslu vidjela sam kako su si ljudi zašititili voćke s vrečama od krumpira, a na breskvu (čini mi se onako iz auta da je breskva) stavili su suncobran.

Gogica - ribizlima je nešto drugo - nije mraz! Sigurno će se javiti neko ko zna šta im je- meni su tako izgledali lani- sve listiće koji su bili tako smežurani sam otrgnula da se ne bi širilo!
Ostalo ti je još uvijek sve u redu! ALi ako bu hladno, mene je frka da pčelice nebuju stigle oprašiti voćke!
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 11:01
Prošle nedjelje na poljoprivrednoj emisiji neki stručnjak za voćarstvo rekao da neotvoreni cvjietovi mogu podnijeti temperature i do -5. Otvoreni cvjetovi do -2.a najosjetljiviji su već zametnuti plodovi, oni opadaju već na nuli.
Na vrh
žarko_đ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje žarko_đ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 19:06
Gogice pogledaj naličje lista ribizle- Velika verovatnoća da su u pitanju lisne vaši.
Na vrh
gogica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2008 u 20:53
da u pravu ste na ribizlima nije mraz
inače slijedeći tjedan odmah bilo jedan dan malo jaći mraz i otišo kivi Cry
potjerati će ali ništa od roda ove godine
također i rane trešnje nisu do kraja stradale ali i one neće biti tako rodne kako su trebale no dobro
biti će valjda dalje sve u redu
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.