Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Carska kockavica - Fritillaria imperialis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Carska kockavica - Fritillaria imperialis

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 17:21

Lukovicu carske krune rado pojedu voluharice pa ju je dobro posaditi u metalnu ili jaču plastičnu košaricu koja će spriječiti voluharice. Meni su voluharice prve sezone pojele sve carske krune i tulipane. (Narcise ne jedu). Sada sadim lukovice u plastične košarice pa voluharice ne mogu do njih, a puno je i jednostavnije vađenje lukovica iz zemlje kada su u košaricama (preporučljivo je lukovice nakon 3 godine izvaditi i posaditi na drugo mjesto).

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 17:04
Aha....onda je dobro saditi narcise zajedno s drugim lukovicama.
Lukovice narcisa tjeraju i krtice
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 18:30
Ja mislim  da kraljevske kockavice baš tjeraju krtice i ostale napasnike svojim mirisom, tako sam pročirao Ermm
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 20:03
Krtice nisu štetočine,samo malo nereda rade no NE JEDU BILJKE.
Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 09:52
Dobro da sam uspjela doći do vas,skoro sam ubila svoju friti auroru pretjeranim zalijevanjem.Na vrečici nije ništa pisalo o zalijevanju,pa sam pretpostavila da treba puno vode. Sad još nema ni sunca,valjda mi neće istrunuti. A baš je lijepo narasla,i sa strane tjera jednu. Inače,u tegli je.Kad ocvate da li da je ostavim u tegli i odnesem u podrum,ili nešto drugo?
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 20:30
nikad prije nisam vidjela ovaj cvijet, prekrasan je. idem u potragu za njim!
Na vrh
mary 74 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mary 74 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 10:28
ja isto nikad nisam vidjela ovaj cvijet. Zaista je prekrasan.
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 13:29
tek sad sam pročitala o ovom cvijetu ja sam je imala prošle godine žutu i naranđastu  i cvjetale su odmah s tim da sam ih stavila u oktobru mj. ali nažalost ove godine ih nema ili su se smrzle a ne vjerujem jel su prezimile ili ih je pojela neka životinjica
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 12:12
Imam ovaj prekrasni cvijet oko 3 godine. Svake godine u proljeće lijepo izraste i vidim da svake godine izraste jedna do dvije stabljike više. što me veseli ali.... Nakon što postigne visinu oko  30 cm počne venuti i na kraju se osuši list i stapka. Nije još cvjetala. Polijevam povremene ali zaista ne znam što da učinim da mi konačno procvjeta , odnosno da  naraste do cvijeta.     .smile85
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 19:04
Moje fritilarije izlaze van , imam žutu , crvenu i skoro crnu ali ne kao ove dvje sorta =persica= sitni zvonćići koji vise na glavnoj stapki.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 14:36
moja crvena cvjeta
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 13:39
prošle godine sam imala na cvijetu dvije čahure pune sjemenki


prema savjetu Bake Bea sjemenke su posijene kasno u jesen i evo što me dočekalo prije dva tijedna




prva faza uspješno realiziranaThumbs%20UpThumbs%20Up .... sad se još samo morama opremiti sa puuuuuno strpljenja da dočekam krajnji rezultat.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 13:52
ClapMatilda, svaka čast, uspjela si.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 13:56
Originalno poslano od člana matilda matilda napisao:

prošle godine sam imala na cvijetu dvije čahure pune sjemenki


prema savjetu Bake Bea sjemenke su posijene kasno u jesen i evo što me dočekalo prije dva tijedna




prva faza uspješno realiziranaThumbs%20UpThumbs%20Up .... sad se još samo morama opremiti sa puuuuuno strpljenja da dočekam krajnji rezultat.


matilda, svaka čast Clap

a što je s mamom? cvjeta li i ove godine?

kažu da sjeme oslabi lukovicu pa me zanima info iz prve ruke
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 19:18
Baka Bea hvala, samo sam slijedila vaša uputstva. Već sam bila pomislila da od toga neće biti ništa, ali treba biti samo jaaakoooo strpljiv... što je moj najveći problem LOLLOL.
natalija ove godine mi je ranije procvala, cvijet je puno kraće trajao i bila je nešto nižeg rasta nego prošle godine. No nikla je uz nju još jedna grana sa pupovina, ali se nije rascvala, pupovi su se osušili. Nadam se da će do godine zablistati ponovo u punom sjaju.
Ovakva je bila ove godine

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 23:31
Moje carske krune su ove godine napola zakazale. Naime, od njih šest, tri nisu oformile cvijetove. Valjda se isto neće i dogodine ponoviti. Evo kako izgledaju







Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 02:05
Prekrasan cvijet!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 18:07
Kod mene ponovo isti problem. Moja biljčica naraste oko 30 cm i onda polegne i počne se sušiti i tako već više od 3 godine. Svake godine naraste nekoliko stabljika više ali osuši se prije nego počne rasti cvijet. Gdje je greška?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 22:27
Nadam se "Milice7" da kod mene neće biti tih problema, baš danas kupio ovu lukovicu koju sam tražio 2. godine, bila zadnja........držite mi fige jer dvorište uređujem za sestru
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 11:19
Uzet ću posudu i staviti sipine (nešto kao krupni pjesak), pa u plastenik.....baš me zanima što će se dogoditi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,289 sekundi.