Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Carska kockavica - Fritillaria imperialis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Carska kockavica - Fritillaria imperialis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 12:35
Slavonka i andreja jučer sam bio u MBM-u u Lučkom i tamo imaju te lukovice uz mnogo drugih i sada imaju akciju 30% popusta na te lukovice...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 22:24
Prilično je skup, ali vrijedi te novce. Ja sam najjeftinije pronašla 24 kn u jednoj cvjećari, a baumax - 40 kn, ludi su s cijenama. Prvi put sam ih imala ove godine i nisam ih otkopavala, ali nadam se da ima pomladak. Uzela sam i sjeme nakon cvata, pa bum probala dal bu ispalo kaj iz toga, samo neznam kada je najbolje sijati.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 22:36
Ja sam ih našla u Kauflandu pred par dana, ostao im samo jedan paket, lukovica ne baš bog zna šta, cijena 30,00 kuna tako da nisam kupila a drugdje nisam ni tražila. Predivan cvijet. Moram se za drugu godinu bolje pripremiti valjda sam zakasnila.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 11:02
ja sam kupio lukovicu u konzumu u dubecu,ima tome i više od mjeseca,cijena 24 kunića.meni je lukovica izgledala dobra.vidjet čemo da li če niknuti.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 11:23
onda sutra krećem u potragu,jako mi je zanimljiv i neobičan.Još mi samo recite dali on cvjeta prvu god?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 15:15
Da, cvjeta.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 10:35
Skupila sam sjemenke ove godine, zanima me kad ih je i kako najbolje sijati?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 11:53
SilveK, slatkice, tvoje biljčice kaj si pelcala u teglina, napreduju, vidi se da su darovane od srca. Kaj se tiče kraljevske kockavice, posij je sada Uzmi dosta duboki teglin, jer će u njemu provesti godinu. Napuni ga propusnim sjetvenim supstratom 2 cm od ruba. Ravnomjerno rasporedi sjemenke. Preko finog sita (cjediljke) prosij preko njih još supstrata da budu pokrivene, a onda preko toga tanki sloj finog šljunka. Napiši etiketu i ukopaj do ruba na sjenovito mjesto, najbolje u hladno klijalište ispunjeno pijeskom. Najpogodnija tem. za klijanje je 10 st. C dnevna i -2 st. C noćna.Kad nakon jedne godine sijanci završe jedno vegetativno razdoblje lišće počinje žutiti, obustavi zalijevanje. U razdoblju mirovanja presadi u novu zemlju na dubinu 2x debljina lukovice opet pokrij zemljom i šljunkom pa uzgajaj još jednu sezonu u teglinu. treću možeš posaditi van.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 14:05
Hvala Baka bea! smile79
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 20:55
Molim Silvek, i drugi put.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 16:50
....hmm....mislio sam da pričate o carskoj kockavici - fritillaria imperialis.

Zanima me: mogu li se križati sve vrste lukovica kako bi se dobila nova sorta?
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 16:39
ove godine sam posadila  carsku kockavicu ali sam čula da ne cvjeta prve godine nakon sadnje, ima li iko više iskustva o fritilarijama?ja sam ih stavila par jer sam čula da rastjeruju krtice svojim mirisom.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 18:39
Moja je cvala odmah prve godine Smile
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 13:59
shasha, mislim da si nešto pogriješila fritilarija je jako osjetljiva na vlagu i slobodno je stavi na suho mjesto
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 14:44
pa to je krasno ,znači da se i ja mogu nadati.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 08:50
Konačno sam ju i ja našla,žutu i crvenusmile213
sad mene zanima dali je kasno da ju posadim,mislila sam ju saditi vani u zemlju,lukovice su ogromne,čak neke imaju male žilice i jako smrde?
čovjek uči dok je živ
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 10:16
Nije kasno za sadnju, sad zapravo tek počinje jesensko vrijeme za sadnju, moći će se saditi sve do zime. Sade se uglavnom van, i bez problema prezimljavaju.
Meni su moje 2 koje su mi cvale prošle godine nestale - očigledno kriva pozicija. Počela sam sad s nabavkom novih, pa ću ih posaditi negdje na vrt ove jeseni.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 22:28
fritilarija ne voli vlagu ,jer brzo trune u natopljenoj zemlji.A to što smrdi ,to je super jer taj miris rastjeruje voluharice.
Na vrh
sasafras View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sasafras Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 13:38
Nabavio Fritillariju imperijalis rubru. Jel ima neko nekakvih iskustava da udjeli neki savjet.
To je jedna lukovica ali u vanjskoj ovojnici ima 3 male lukovice. Dali ih mogu odvojiti pa imati 3 biljke ili moram sve ovako kako je, posaditi. Mogu li je sada posaditi u neku veću posudu.
Unaprijed zahvaljujem.
Pozdrav
 
PS: Sad vidim da ima i tema lukovica. Izvinjavam se ali se još dobro ne snalazim. Tu ima toga ko u priči.
Ništa mi ne pada na pamet
Na vrh
ljiljan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2009
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 20:00
 Mozes ih ladno odvojit,i posadit na vece razmake,samo treba da se prekriju sa mlacom,kore drveta.Ali da rasteruju miseve to nije tacno.
Ja ih imam 10 komada,razliciti.Nemoj ih u proljece samo mnogo zaljevat,nevole mnogo vlagu,
Inace nisu mnogo zahtjevne biljke.
pozdrav
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.