Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - mali bijeli crvići
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


mali bijeli crvići

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: mali bijeli crvići
    Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 15:25
Već u par navrata pokušavam posijati sjemenke paprike, ali uvijek ista priča - u zemlji se pojave mali bijeli crvići dužine od 1 cm i promjera par mm i pojedu unutrašnjost sjemenke. U literaturi sam jedino našla savjet da treba sijati u kupljenu (steriliziranu) zemlju - to i činim, i ono što preživi izvaditi, isprati korijen i presaditi. I nije da sam ih samo primjetila s papričicana, našla sam ih i uz suzanu (presadila sam ju), i uz rajčicu - i to sam uspjela spasiti. Međutim, nema ih svugdje, pa mi nije jasno. Tegle sam isprala vrućom vodom i izribala četkicom, pa sam danas pokušala opet. Zanima me da li netko zna kako se oni točno razmnožavaju - da li mi je možda sjeme zaraženo ličinkama, ili? Inače držim to sve na prozorskim daskama u dnevnoj sobi, tu se zna naći i pokoja crna mušica, možda je ona prijenosnik, ali opet, nema ih u svim teglama... 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 18:02
smanji zalijevanje,podigni temperaturu i pusti da se površinski sloj što je moguće više prosuši.Ako to radiš profesionalno postoji jedina pouzdana metoda uz pomoć nematoda ali je dosta skupo, ili ako iz vana možeš nabaviti trigard.Pomaže zalijevanje dursbanom (fitotoksično za neke biljke) ili confidorom.
tkošto
Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 18:07
zaboravio sam ti reći da su to ličinke onih malih crnih mušica sličnih vinskim mušicama.To je ustvari šampinjonska muha a kod tebe je dospjela putem kupovnog supstrata zato što često iz proizvodnje gljiva supstrat završi kao sastojak zemlje za cvijeće.Dobro je staviti plave ili žute ljepljive ploče tako da fizički smanjiš broj muha.obavezno prosuši gornji sloj supstrata,to ti je prva mjera.
tkošto
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 18:31
Velika hvala salel! smile78
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.