Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zvjezdan - Aster
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zvjezdan - Aster

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 21:00
Hvala na informaciji, nisam znala da se treba ošišati. A klima je gorsko alpska.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 22:41
Smrcko,budući da su nam zimski uvjeti slični,nema potrebe je zaštičivati preko zime. Porezati je možeš sad ili u proljeće.Ja je režem kad stignem i nikada je zaštitila ničime nisam
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 07:39
bollje ju je u jesen pokratiti da ju manje snjijeg lomi. Samo ne treba preterati i ostaviti 2cm biljke. Nego lagano da jos uvijek ostane lijepi grmic
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 12:30
korjenko i smrcko super su vam asteri SmileClap kupila sam sjeme onog jednogodišnjeg,a trajnice sam žicala pomalo i od njih bih napravila kao malu ogradu nasuprot ljetnom cvijetnjaku...gledala sam po netu kakvih sve boja ima pfff smile39
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 12:36
Moje je ove godine toliko velik da ga je bura pukla po pola



život je more
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 14:16
Lantana, predivno pravi kapitalac. Oporavit će se on unatoč buri.Wink
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 15:06
Ja sam u nedjelju moj aster pošišala, već je pun mladica. Malo me je strah za njih kad počnu minusi pa ću ih onda prekriti sa lišćem.
Kontesa, aster se jako brzo širi žilama tako da ćeš jako brzo dobiti ogradu. Od busena kojeg imaš u proljeće otrgni sve žile koje su se raširile i posadi novi busen. Ajde pa da vidimo i tvoju kreaciju. Tongue
Lantana i tvoj je prekrasan primjerak, ne brini za buru, oni su dugovječni Smile 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 15:29
Lantana baš je super, širi se stvarno ko korov i zato za njega nema straha, uvijek na proljeće izviri, cvjeta kasno, no baš je u tome draž, jedino mi se čini da ipak prekratko traju cvijetovi, prema nekima drugima.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 15:55
Ja imam zvjezdane godinama, kao nisku "živicu" ispred živice od čempresa i ispred terase sa južne strane kuće. Lijepi su pojedinačno kao veliki grmovi, ameni su lijepi i ovakokao niska živica. Sa južne strane procvjetaju već krajem kolovoza i početkom rujna. Jednostavno o položaju i količini sunca ovisi kada će i koliko dugo cvasti. Ako ne lupe dosadne kiše kada procvjeta, onda cvate dugo i obilno.Što se tiče sadnje može u jesen dase stigne zakorijeniti do proljeća, a može i rano u proljeće. Šišanje prije zime može, ali ne mora. Mogu se ostaviti suhi cvjetići kao hrana za ptičice. Možda bi u gorskim dijelovima bilo bolje ostaviti stabljike, ako ih i polomi snijeg ipak će zaštititi od veće hladnoće. Ako netko želi, ja ih svake godine pola bacim, jer već nebih mogla po dvorištu hodati, kako se šire. Da, imam niske roza boje. Pokušati ću staviti slikice.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2009 u 14:01
u šestom misecu sam kupila jednu biljčicu iako je bila u jako lošem stanju,  pisalo je aster novi...nadala sam se da će se oporaviti, ali nije...stavila sam je iza nekih tegli i dalje polivala...eto jučer vidim da niču nove biljčice...e sad što da napravim da li da odrežem ovo gotovo sasušeno otprije ili ne?
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2009 u 18:15
I ja sam kupila takve biljčice. Pa pogledaj je dobro i odluči što da sjecneš. Ako tjeraju listovi na granama nemoj. Kad narastu malo grane , možda zbog grmolikog izgleda da se odsjeku vrhovi.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2009 u 22:45
Kupila sam lani u rujnu par sadnica astera. Krasna mala biljčica puna cvjetova, ne veća od 20-tak cm. Posadila sam ih u zemlju i normalno, preko zime su nestali. Na proljeće su krenuli ponovo, ali još ne staju rasti, puni su sitnih pupova, ali visoki oko 1.5m. Nisam ih rezala.
Zna li netko dokle će rasti?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 00:50
Dok mu ne cvakneš škarama vrhoveWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 07:42
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

I ja sam kupila takve biljčice. Pa pogledaj je dobro i odluči što da sjecneš. Ako tjeraju listovi na granama nemoj. Kad narastu malo grane , možda zbog grmolikog izgleda da se odsjeku vrhovi.Embarrassed
 
Ne tjeraju listovi na granama, već iz korjena, a za grane ne mogu reći da su suhe, ali bome nema ni života u njima...ma znaš šta strah me ako cvaknem staru (jer bi je morala cilu) da nebi ovoj mladoj to zasmetalo...
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 12:34
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Dok mu ne cvakneš škarama vrhoveWink
 
Ma, kako ću mu cvaknit vrhove kad su puni pupova? Onda mi neće cvitat na jesen.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 12:31
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

 
Ne tjeraju listovi na granama, već iz korjena, a za grane ne mogu reći da su suhe, ali bome nema ni života u njima...ma znaš šta strah me ako cvaknem staru (jer bi je morala cilu) da nebi ovoj mladoj to zasmetalo...
 


Ma neće joj zasmetati jer ti stari izboji crpe biljku, biljka ih pokušava ne potrebno spasiti.  Dobro pogledaj i ako u staroj grani nema života odsjeci je dat ćeš ostatku biljke snagu. E sad treba znati što uraditi da aster ne izdivlja i meni se to desilo, ne liči na biljku koja je kupljena prošlu godinu, nisku i bujnu.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 12:33
Originalno poslano od člana Cvita Cvita napisao:

 
Ma, kako ću mu cvaknit vrhove kad su puni pupova? Onda mi neće cvitat na jesen.


Da u pravu si, vjerojatno je trebalo ranije oblikovati. Pusti je tako pa iduću godinu spriječi da grane budu predugačke. Nažalost nitko se drugi ne javlja da pomogne.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 12:39
Cvita ne diraj ga sad ništa....samo mu stavi jednu taklju da ga pridržava
i moji su narasli jaaaako visoki
vjerojatno su u pitarima niži jer imaju manje prostora
 
a mislim i da postoje niski i visoki
 
pčelice po mojoj logici bi trebala ošišati stare grane da ne crpe biljku
bar bi ja to napravila
 
ne kažem ovo kao stručnjak nego je to moje mišljenje Smile 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 12:49
Hvala i od mene Iris, i ja imam isti problem. Kako sam rijetko na terenu , nisam vidjela na vrijeme da je prerastao.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 13:38
Postoje niske i visoke vrste. Moji visoki imaju oko 1 m visine, lijepi su i bujni.  Ne znam zašto vas brine visina. Ako su krhki treba im staviti nekakav potporanj.
Ako je grana suha treba je odrezati, još ima vremena da narastu te male grane po strani.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,305 sekundi.