Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zvjezdan - Aster
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zvjezdan - Aster

 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zvjezdan - Aster
    Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 16:49
gledala sam po internetu....ima divnih

Latinski naziv: Aster

Narodni naziv:zvjezdan

Sadnja: ne znam točno ali pošto narasti veliki grmovi vjerujem da je bolje ne saditi pregusto

Visina: ima raznim sorti - niskih i visokih

Oblik: grmolik

Cvjetanje: krajem kolovoza pa do listopada a ponegdje i dulje

Boje: puuuuno boja

Razmnožavanje: sjemenom u proljeće i reznicama u ljeto
Prihrana i zaštita: ??

Položaj: sunčano mjesto

Temperatura: u toplijim krajevima može prezimiti bez problema

Vrt ili posuda: vrt ili posuda

Ostalo:  niski jastučasti zvjezdan /aster dumosus/             visoki oštrolisti /aster novae-angliae/             glatkolisti zvjezdan /aster novi-belgi/</SPAN>

<DIV id=wrap>
<DIV id=page>
<DIV id=main>
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2008 u 19:04
Aster (zvjezdan) je trajnica koja se jako brzo razmnožava.

Kad zvjezdani procvatu, oni najavljuju kraj vrtlarske godine...
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 20:10
Ja imam jastučastih i puzavih zvjezdana za kamenjare i jako su mi lijepi! Brzo se šire (tako da imaš za rasađivanje i dijeljenje) Imam ih u bijeloj, roza i lila boji! Evo nekoliko sličica slikanih lanjske godine u cvatu;
puzavi zvjezdan;
jastučasti zvjezdani (roza i bijeli);
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 14:36
Bergenija mogu li se zabiljeziti za tvoje zvjezdane Ja imam samo visoke u ljubicastoj boji ako trebas
 
I mislim da su Astre ono st mi kazemo "lije e kate" a ovo uskolisni zvjezdani na slici ( ne radi mi  dio slova na ti kovniciAngry) gornjoj
Na vrh
Letitia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Letitia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 18:35
"Kad zvjezdani procvatu, oni najavljuju kraj vrtlarske godine..."
 
Na Rabu, kod moje prijateljice, cvatu neprestano. Nisam mogla vjerovati, prije tjedan dana, kad sam vidjela kako cvatu. Bili smo krajem devetog mjeseca i ostavili ih cvatući. Cvatu još uvijek.Smile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 21:32
Letitia, mislila sam na kontinentalni dio... Blago onima na moru koji cijele godine uživaju u cvijeću....mi nemamo taj luksuzsmile60
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 17:40
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Letitia, mislila sam na kontinentalni dio... Blago onima na moru koji cijele godine uživaju u cvijeću....mi nemamo taj luksuz[IMG]smileys/emot117.gif" align="absmiddle" alt="smile60" />



potpisujem te u potpunosti
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 23:06
Negdje u slikama cvijeća ima i ovaj aster, ali za one koji se tek upoznaju sa njime mislim da je pametno imati i ovu sliku ovdje!! Wink

Visoki aster - trajnica

Na vrh
dada View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 12:07
Aster ima moja svekrva, ljubicasto-plavi niski i raste i siri se ko ludo. odnjela sam tati na more i od nekoliko grancica sad vec ima spalir. svekrva se sprema pocupat pol toga, pa ako netko treba..........drage volje. mislim da je sad taman za presadjivanje.
i stvarno, kad oni procvatu, znam da stize zima.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 17:42
da li su svi asteri trajnice i jel to znači da će nagodinu sami ponovo niči ?
 
 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 15:43
Na mojoj slici je visoke vrste aster i trajnica je! Wink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 17:40
Aster se jako brzo širi i potjera iz korijena slijedeće godine, ja svoje svako malo moram rasađivati.

Postoji i jednogodišnji: ljetni zvjezdan

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2443


Na vrh
hobotnica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobotnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 21:24
A tako se zove taj cvijet?
Dobro da sam nabasala na tu temu jer mi muž želi baš te posaditi uz kuću, a ne zna kako se zovu već mi pokazuje iz auta: vidiš, ove hoću! LOL A sad ih baš ima puno i rastu kao grmovi.

Nema mi druge nego otić u šetnju i zamoliti susjeda ili tko već ima sjeme da posadimo Tongue
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 21:39
Ovako izgledaju niski zvjezdani ovih dana u mom vrtu. Kad on ocvate znam da nema više cvata u vrtu do proljeća. Nije uopće zhtjevan. a jako se brzo širi. Na proljeće sam posadila par malih sadnica i evo što je ispalo.
Nemojte ih "gužvati" sa drugim cvijećem jer na proljeće to izgleda jako maleno, a u jesen je ogroman. Kad ocvate samo ga se do zemlje poreže i na proljeće potjera mladice.
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
hobotnica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobotnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 21:45
Korijenko, prekrasni su ti Thumbs%20Up
Na vrh
Jasenka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 505
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jasenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 09:07

Wow! Stvarno su prekrasni Clap

Ja sam tek sada dobila dvije male sadnice (bijelih i plavih) pa jedva čekam sljedeću jesen :)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 15:25
Moj prvi aster ( niski ), pokusni za gorsku klimu.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 18:21
Šmrcko prekrasan je aster, ja sam ga prvi puta stavila u gorskoj vikendici (kraj Josipdola-hladno kao i kod tebe), on po zimi nestane i na kraju ljeta se pojavi - prekrasno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 21:46
Jesi li ga zaštićivala ičim od snijega i hladnoće? Đubriš li ga?Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 20:58

Smrcko ne znam koliko je kod tebe zima ali sa svaki slučaj kad ga ošišaš do zemlje onda ga prekrij sa tim grančicama. Ne brini on ti je jako otporan. Ja ga nisam nikad gnojila.

Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.