Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orezivanje ruza
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orezivanje ruza

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 20:28
nema na čemu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 06:20
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

put je, a vrt je izdignut od puta jedno pola metra i zidić je...
 
istina je da iz kuće izlazim u kupaćem i bućnem s etu na mulu u more...u ZD se uglavnom ne kupam jer se ne moze usporediti s ovom divotom od čistog mora....ali zato je ovo ipak otok "Bogu iza nogu" i dva i pol sata se voziš brodom do njega i loše su veze ( jednom u danu, osim nedjeljom ), nešto sad pokušavaju dobit više pruga, ali se to valjda "Jadroliniji ne isplati zbog 50 ak staraca na otoku...naša politika...
 
 
Ja iz ovog čitam.... mirno je, nema ljudi, netaknuta priroda.... miris mora....šum valova.... ah, pravi rajsmile49
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2008 u 01:45
 upravo tako....i sad sam tamo, ali povremeno navratim u grad na dan dva...a da tek vidis gusta kad ti ribica zatrza na tunji....ajme adrenalina....
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2008 u 23:48
Blago vama na moru....mislim da je bolja klima za biljke
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2008 u 23:49
Baš me zanima kakvo su ti riješenje ponudili - za tvoje ruže
Na vrh
petit-etoile View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit-etoile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 20:34
jel zna neko kojom tehnikom se boje ruze u plavo
ima ona neka fora da se nesto stavi u zemlju pa one upiju boju i poplave, ili tako nesto
da li neko zna nesto o tome
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 01:12
 Rado bih odgovorila na tvoje pitanje, ali ne znam...u skoli radimo pokus s ružom koja je u vodi u kojoj je otopljena tinta ( odrezana grančica s cvijetom) i kroz dan dva ruza poplavi...no, ne mogu ti savjetovati da s tim zalijes ruzu jer stvarno nisam probala i ne znam kakav bi bio ishod...
  sto se tice mojih ruza koje ste imali priliku vidjeti na stranici prije odlucila sam ih izvaditi iz zemlje, tj, 5 starih panjeva jer su se te definitivno osusile...sad bih nekoga tko ima ruze molila ako ih orezuje sada da mi ostavi nekoliko grančica pa da ih probam posaditi...mozda sam i zakasnila s tim ako  su ruze već porezanesmile42.   u svakom slucaju zahvaljujem...


Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 08:40
Jedne godine sam kupila ruže koje su na slici bile plave boje.Međutim kada su procvjetale sve su bile roza.Neko mi je rekao da se ruža zalije tintom i da će poplaviti i ja to učinim (malo više tintom sam zalila).Ali od pokusa ništa.Ruže su i dalje bile roza boje i ostale su u životu.Tinta im nije ništa naškodila.Očigledno ništa od pokusa Unhappy
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 10:20
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 10:26
jasminaaa pročitala sam negdje da je taj savjet sa tintom za rezane ruže
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 10:44
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

jasminaaa pročitala sam negdje da je taj savjet sa tintom za rezane ruže
 
Moje su ruže bile posađene u zemlji.A jedna starija gospođa mi je rekla da isprobam i tako sam jednu od tih ruža zalila sa dosta tinte ali ništa.I dalje je bila roze boje.Jer mislila sam da će preko korijena da povuče i tintu.A rezanu ružu nisam probala.Vrijedi pokušati Smile 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 11:11
Frida,ja imam ruže no u jesen sam i porezala.Iskreno,ne znam baš ni  dal je pametno sad ih pelcati.Vele da se pelcaju u 8mj.no ja znam i ranije.Uglavnom preko ljeta.Sad ti ne mogu pomoći no ako budeš htjela i na ljeto pelcati javi mi se.Tu su ti slike mojih ruža
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 11:22
Ja pelcam ruže kad stignem,naravno samo ne u zimu,kad su minusi.Ja sam stavljala rezznice i u februaru i u maju ,junu,augustu....Ne bitno...Ako ruže pelcam u jesen onda im stavim pvc flaše od cole,sa onim djelom sa čepom okrenutim prema gore.Ako ih pelcam sad pa sve do jeseni,onda ih il samo pobodem uspravno,ili još lakši način zakorijevanja,je kada ih polozim,i sasvim malo zagrnem zemljom.Vrlo brzo iz onih bodljica krene nova ruža...99%svojih ruža dobila sam na taj način,i uvijek su mi bolje i manje sklonije bolesti te ruže,nego ove kupovne..zato ja i kada kupim neku ružu obavezno je zapelcam....Sad trenutno imam popriličan br.tegli pod kojima su reznice ruža.Kakav je rezultat vidjet cu u maju..Smile
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 18:27
Alisa, hvala u moje ime na savjetima!
Sad znam kako ću susjedinu preduplirat za moj vrt, već duže vrijeme je "vrebam"..Nuke.......
inače je predivna starinska; boja roza, s mnogo latica, a tek kako miriše......Embarrassed
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 09:16
I kad se te upelcane u jesen mogu presaditi?
Smijem li sad na proljeće?
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 20:35
ja ih sadim non stop... zapravo...od jeseni do evo danas sadila zadnje reznice.... ali počela tako kasno jer sam tada zapravo tek prvi put pokušala i oduševila se što mi za tjedan dva već tjeraju pupove i listiće.... ali veeeliko je pitanje hoće li to ostati samo na tom početničkom zamahu ili će se zapravo uhvatitit.....

...po nekoj mojoj logici vrijeme stavljanja reznica na zakorjenjivanje bi se trebalo poklapati sa vremenom kada se u određenim krajevima tradicionalno šišaju ruže...u primorju je to 1-2 mj.....jer tad biljka "spava", "ne radi" i nije joj toliki šok....
... stariji ljudi u mom kraju preporučaju sada staviti reznice u "školu" a na jesen ih zasaditi na stalno mjesto....pošto ja još ne znam gdje ću živjeti na jesen- sve su mi u posudama zasađene :)
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 20:41
Ja sam svoje u  septembru stavila u  "školu"  :)  Mislila sam na proljeće presaditi na stalno mjesto. Ko je imao iskustva - hoće li biti dovoljno jake za presađivanje? 
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 20:45
Originalno poslano od člana Semira Semira napisao:

I kad se te upelcane u jesen mogu presaditi?
Smijem li sad na proljeće?

Ja svoje presadim kad prestane opasnost od mrazeva,a to je negdje u maju....A nekada i ranij,zavisi od vremena.Inače,iskustvo me je naučilo da ih sadim i rasadujem u proljeće,il u jesen...Kako god ne vole minuse pri rasadjivanju,tako ne vole ni one vrućine u ljeto..Big%20smile

Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 07:27
Moje su ruže neke nove neke stare,ove stare mirišu da je to milina a nove ne. Ali nisam to htjela reći nego:kakvu one zapravo vole zemlju? Mislim da im treba nešto a ne znam što. Prvi cvat je Ok , ali poslije mi počnu žutijeti, kao da im nešto fali.Još ih nisam orezala jer je hladno , valjda će biti u redu. Odlučila sam nabaviti jednu penjačicu ali ne znam gdje, zove se Super Dorothy. Već je dosta prodana, može mi netko pomoći?Sleepy
Al sam toga napisala....
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
petit-etoile View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit-etoile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 13:59
http://www.vrtlarijahorvat.hr/DetaljiPonude.aspx?id=6
ovi imaju u asortimanu Super Dorothy, ali pise da je rasprodana
no ti njih pitaj da li ce je imati, mozda popune lager
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,609 sekundi.