Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orezivanje ruza
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orezivanje ruza

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 18:45
Što se tiče orezivanja ruža ja imam sve čajevke i nekoliko floribunda i uvijek ih orezujem na jesen, a u proljeće samo uklonim grane koje su se osušile.
Što se tiče sadnje sadim ih kad stignem od 3.mj. pa sve do kraja listopada. Prošle godine sam dvije posadila u srpnju i super su se primile, samo ih treba malo jače zalijevati.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 09:18
Eh to je opširna tema kako se režu a vjerojatno ni sama ne znaš kakve su, čajevke, floribunde grmolike.... Svaka se na drugačiji način režu.
Saditi na proljeće ti je najsigurnije kontejnirane ruže a nikako golim korijenom to je najbolje na jesen.
One koje su manje poreži na par 3-4-5 osnovnih grana na 2-3 oka a ove velike si samo skrati da ne bi bile grmolike.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 08:56
ruže možeš posaditi u proljeće i u jesen
znači možeš ih posaditi kad se zemlja odmrzne :)
a orezuju se u rano proljeće kod nas u Hr ali zavisi od vrste koju imaš
ako su grmolike ili penjačice njih se gotovo i ne orezuje
samo se uklone suhe grane i malo se formiraju
Na vrh
gogica73 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogica73 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 02:32
Pozdrav svima. Javljam se iz hladne Kanade.Imam pitanje u vezi ruza. U Decembru prosle god. smo kupili kucu sa krasnim malim ruzicnjakom, no primjetila sam da ruze nisu obrezane. Posto je jos uvjek sve okovano snijegom i temperature su jos uvjek ispod nule iako je kraj marta, interesira me kada se ruze obrezuju i kako? Htjela bih dodati jos koju ali neznam dali da cekam jesen ili mogu poceti sa sadnjom cim vrijeme dozvoli? Unaprijed hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.