Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Callistemon - Kalistemon
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Callistemon - Kalistemon

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 13>
Korisnik
Poruka
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2007 u 16:24
samo naprijed sasha
ako to uspijes sa muzem javi da ja ne pokusavam
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2007 u 11:10
Dina me je preduhitrila, osim ako Shashin M nije toliko super da ga želi dvostrukog,
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2007 u 10:15
Posadila sam dvije reznice callistemona i sada čekam razvoj događaja....
Moja ekipa neka ostane jednostruka ...jer bi sve ostalo bilo ludnica...Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 08:40
Ja nisam stigla zapelcati calistemon,ali sam Hani dala dvije grančice i veli da su se primile.Kako je kod vas?
E da,ipak sam ja svog vratila u teglu i prezimit će u kući.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 19:25
 Danas sam kod frendice u vikendici razgledala njeno cviječe i okućnicu ( super je) i dala mi je grančice callistemona...sad cemo vidjeti hoce li se uhvatiti...stavila sam po svom receptu - pod najlon vrećicu...držte fige!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 19:49
držim fige,frida.Netko je čini mi se rekao da se lako pelca.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 20:55
frendica mi je rekla jednu foru pa cu vam je prenijeti: na grančicama, negdje ispod cvata pojave se kao nekakve bobice...njoj se one nisu sviđale pa ih je strunila...a kad je došla druga susjeda pitala je zašto joj je callistemon tako "ćelav"? Onda je vidila da je ova skidala te bobice pa joj je rekla da to ne skida jer se iz tih bobica razviju listići i grančice...


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 20:57
Kako ovo dobro izgleda.......smile227
Na vrh
Caca View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Rujan 2007
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 83
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Caca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 08:40
ja sam calistemon zaboravila da unesem u kuci, i ovu hladnu noc mi je proveo napolju,zajedno sa eukaliptusom.
nadam se da mu nece smetati nocasnja hladnoca.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 10:27
Caca,nisi jedina.I moj je prenoćio vani,je da je bio zaštićen malo na terasi ali opet je jako zima bilo.Valjda budu preživjeli jednu hladnu noć.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 11:29
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

frendica mi je rekla jednu foru pa cu vam je prenijeti: na grančicama, negdje ispod cvata pojave se kao nekakve bobice...njoj se one nisu sviđale pa ih je strunila...a kad je došla druga susjeda pitala je zašto joj je callistemon tako "ćelav"? Onda je vidila da je ova skidala te bobice pa joj je rekla da to ne skida jer se iz tih bobica razviju listići i grančice...

 
Ne tvrdim, ali bi se mogla okladiti da su to sjemenke, a iz sjemenki sumnjam da će se razviti nove grane.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 12:36
Meni je Donata rekla da to samo ostavim i da će potjerati iz tog nove grane.Ja ostavila-one potjeralesmile187
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2007 u 08:55
Na mome je jednostavno samo otpalo, ostala su možda tri ali iz njih ništa nije istjeralo. Sad na vrhu grana tjeraju novi dugački izboji, pretpostavljam da će narasti novi listovi.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2007 u 09:04
 ne znam, još nisam uzgojila svoj grmić pa da ga mogu pratiti...samo kažem što sam u nedjelju doznala o njemu...a očito da nisam ni jedina koja je istu stvar čula...
 
mislim da bi sjeme trebalo nastati negdje iz cvijeta, a ne samo od sebe na grančici...


Ažurirao frida - 16 Listopad 2007 u 09:06
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2007 u 16:53
Zahvaljujući jednoj dobroj duši i moj je danas stigao, kad naraste bti će smile79kao i vaši. Hvala dobrici smile77
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2007 u 21:56
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

  
mislim da bi sjeme trebalo nastati negdje iz cvijeta, a ne samo od sebe na grančici...
 
Frida, nisam mislila da sjeme nastaje samo od sebe. Mislila sam da gdje su te bobice da je nekada bio cvijet.
Ovo ljeto sam ubrala te bobice iz znatiželje da vidim kaj je to. Spremila sam ih u kutijicu i kad sam kroz 7 dana kutijicu otvorila, moje bobice su bile raspuknute, a u njima nešto kaj mi je ličilo na sjeme. Ovih dana ću to pokušati posijati. Sada vam je jasno zašto ovo ne tvrdim, već nagađam.Embarrassed
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2007 u 23:02
 naravno, treba probati...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 07:26
Yeees, riješena je dilema. Oni izboji koji su rasli na calistemonu nisu novi listovi nego novi cvjetovi. Pojavile su se crvene četke. Dakle, moj calistemon ponovno cvjeta. Baš sam happy.

Ažurirao lana2 - 24 Listopad 2007 u 07:27
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 10:50
Tamo gdje su bile cetke, pojave se bobice u kojima se nalazi sjeme koje je sitno jako sitno.Ja sam sijala  calistemon,nikao je ali nakon izvjesnog vremena su biljkice samo klonule i uginule.Moram priznati da nisam sijala kada je bilo vrijeme pa mozda je zbog toga.
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 21:14
Imam  calistemon već nekoliko godina. Pogriješiča sam što ga nisam orezivala. Danas se pretvorio u neugledan grm.Ovih dana ću da prikratiti, pa što bude  Thumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.