Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Callistemon - Kalistemon
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Callistemon - Kalistemon

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 13>
Korisnik
Poruka
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 17:27
E pa da i ja izvjestim o mom ubogom kalistemonuWink.
Jesenas ga presadili na lijepo mjesto...Proljetos nakon ove oštre zime suh kao slama. Tek na dva mjesta zelene grančice. I napravila sam jedino što mi se činilo pametno.Ostrigla ga temeljito.Sve suho. Ostavila samo ove dvije zelene mini grančice. I ? Čekam, pratim.... možda je ipak spašenConfused.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 20:36
Ja sam prošle godine posijala sjeme kalistemona. Lijepo iznikli, presadila u drugu posudu da im bude više mjesta, sada progurali zimu u podrumu, iznijela ih van u djelomično zaštićen ( od vjetra i sunca - samo jutarnje) prostor , narasli 10-tak cm i dalje ni makac. Što dalje s njima, kako ih potaknuti da konačno počnu rasti?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 21:55
Moj kalistemon, kojeg sam dobila lani za rođendan, ove je tek godine u punom sjaju. Sada je u velikoj vazi, prezimio bez problema, pitanje je dali ga presaditi direktno u zemlju.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
53rijeka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 2310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 53rijeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 15:55
... mmmmmmmm da i moj je lani bil krasan, ove, si vidjela i sama, malo manje, neznam da li zato ca san ga prevazala
tj, iz manjeg va veci vaz selila ili bo. Za drugu godinu bin ga va zemlju, ali bin ako rabi ako se smije osisala ili neznam,
znalci recite malo, kako odrzavati veliki kalistemon.
 
ex rijeka53
mojblog
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 22:08
Ja pak svoga nisam uopće dirala od lani i baš je gust i bujan, tvoj je nekako šal va visinu, pa mu nebi bilo loše srezat vrh, ustvari vrhove da se malo zagusti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
53rijeka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 2310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 53rijeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 14:40
... a s druge strane san vidjela puno velih grmova, za ne rec stabla visoka, a i visoke kao penjacica Approve 
ex rijeka53
mojblog
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 21:45
dok čekam da mi stigne moj calistemon koji sam narucila ,citam da vidim šta mu odgovara...znaci kiselkasta zemlja mu treba 
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 21:29
LJUDI HVALAAAA VAM DO NEBA I NATRG ZA SVE INFORMACIJE U SVEZI CALISTEMONA  HVALAAAAAAAA
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 15:12
evo moga ljepotana....zanima me dali ce cvjetat prvu god


Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 20:01
Od reznice ili sjemena? Imaš li iskustva sa sijanjem? Čula sam da je klijavost vrlo mala.Vidila sam u jednom katalogu božanstvene primjerke čak i bili ali samo sjeme prodaju.
Onako kao usput i tvoj vrt je božanstven!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 00:50
anđelkad kupila sam ga tj naručila preko njuškala .neznam ništa o njemu tek ono sto sam tu procitala ..nisam ga čak posadila ni u kiselkastu zemlju,nije mi se dalo po hldnoci ici kopat ispod bora..al definitivno je nalješi grmić kojeg želim imat ..
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 14:22
Ajde da malo osvježimo ovu temu
Ima li netko sjeme od calistemona?
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 23:38
Calistemon doista zaslužuje da se o njemu priča. I ja sam viđala i grmolike i one oblikovane u drvca. Prekrasni su, nema šta. Jedino je šteta da kratko cvate. Ja osobno nemam niti jedan primjerak. Gledala sam prije nekoliko godina jedan calistemon oblikovan u drvo s kuglastom krošnjom. Da ti pamet stane od ljepote, a i od cijene koja je bila na njemu.
Sutra je novi dan.
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 14:01
Koliko sam vidila u susjedstvu cvate i dva puta godišnje !
Moj je bio visok ali jadan sa malim listićima i bez cvijeta. Dobila sam naputak da ga dobro odrežem da pusti nove grane.....vidjet ćemo !?
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 19:19
Znam iz iskustva da može cvitat cilu sezonu.Imala sam stablo, nažalost propalo od leda.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 01:26


Uploaded with ImageShack.us

Nadam se da se nitko neće smijati ovom mladom gospodinu u teglici pokraj  gospodične aloice!!!  Svaka malome čast, trebao bi dobiti orden za ustrajnost ili...barem meni medalju za strpljenje!!

Predlani sam dobila grančice kalistemona da probam zakorijeniti!!  Lani sam čak čupnula grančicu iz zemlje da provjerim da li ima i najmanjeg znaka korjenčića, a kako nije bilo, bocnula sam ga natrag u zemlju, ako se mučio do sada može i dalje!!  Lani je cijele godine bio vani sa sukulentima!!  A prolistao je tek ove zime, tj primjetila sam pred par dana da je potjerao male grančice!!  Ne moram ni napomenuti kako sam se iznenadila!!!

A pred 12-13 godina sam imala kalistemon visine 1,5m visine, oblikovan kao stabalce, a tast mi je rekao, pa ti zbilja svašta kupiš, pa to je kod nas u Australiji najobičniji dosadni grm koji stalno treba orezivati jer brzo raste, iako su ga svi gosti zagledali kao bilju koju nikad nisu vidjeli, jer je zbilja  pred toliko godina bilo rijetkost naći ga u prodaju kod nas ali se osušio, pojma nemam kaj je pošlo ukrivo!!  Zato ovog malog mulca čuvam kao najveće blago!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 07:24
Free
 Thumbs%20Up za mladunca i za tvoje strpljenje naravno.
ja probala reznicama bezbroj puta ali ... ne ide. Nešto krivo radim vjerovatno.
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 19:09
E da se ja nebi više patila sjemenom i reznicama lipo sam ja sebe počastila jednim solidnim primjerkom calistemona!!!!!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 19:18
anđelka smile141a kad ces nam pokazat sliku 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 23:13
Kalistemon baca prve pupoljke, još malo i bit će četkica. Kod mene cvjeta dva puta na godinu sad u proljeće i još jednom krajem ljeta.
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.