Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Borovnica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Borovnica

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Borovnica
    Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 23:12
Danas sam kupila 2 sadnice borovnice, pa molim malu pomoć. Ima li tko kakvih iskustva s uzgojom?
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 21:11
Ah, nitko ih nema? Inače sam saznala danas da vole kiselo tlo, pa bi mi svaka preporuka kako na prirodan način povećati kiselost tla dobro došla...Mislim da borove iglice povećavaju kiselost tla, ili se varam?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 21:41
Ja imam informaciju da će borovnice rasti samo na određenoj nadmorskoj visini, ali vjerujem da će kod tebe rasti bez obzira na to.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 23:58
Evo, danas sam umiješala borove iglice u zemlju oko borovnica, stavila iglice okolo borovnica i sve to još prekrila travom pa obilno zalijala - vole vlažno tlo. Vidjeti ćemo što dalje....
Na vrh
VITA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VITA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 18:50
Ja sam kupila posebno gnojivo za bobičasto voće pa tako i borovnice. Možeš ga pronaći u svim vrtnim centrima
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 22:22
Hvala Vita, ali izbjegavam kemiju...tražim prirodan način da ne ugrozim prirodnu ravnotežu u vrtuWink
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 12:29
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Danas sam kupila 2 sadnice borovnice, pa molim malu pomoć. Ima li tko kakvih iskustva s uzgojom?
 
Za početak ja sam iskopao poveću rupu koju sam napunio čistim tresetom radi kiselosti i već prve godine su mi borovnice rodile (malo ali dovoljno). Borovnice traže puno kiselosti i bilo bi poželjno kod sadnje imati onaj kupljeni supstrat koji se posebno za njih prodaje. U svakom slučaju, ako nećeš kasnije prignojavati sa kemijskim sredstvima borove iglice su dobar prirodan izbor (ja ih koristim za rododendrone).
 
Važan je i položaj i vlažnost, jedva malo sunca ujutro je sasvim dovoljno, nikako na dnevno sunce, a zemlja mora biti stalno vlažna. Zato ih je dobro posaditi u treset jer on tu vlažnost dugo zadržava.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 22:39
Hvala Nickless. Pročitala sam na forumu da i talog od kave povećava kiselost zemlje, pa ću dodati i to...Jedino me muči što nisu u sjeni...
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 03:15
o borovnici imamo ovdje
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 22:17
Evo, došla sam i na ideju kako im napraviti hlad - oko njih ću posijati visoko cvijeće (Cosmos, visoke dalie, lavatera), s time da ću još dodavati borovih iglica i malč od trave da održim zemlju vlažnom.
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 10:08
da li tko zna di ima sadnica i kako uzgojiti šumsku borovnicu-mi u Samoboru zovemo i crne jagode ima ih kod nas samo u ponekim šumama probala sam i doma nositi i saditi ali mi nikako ne uspjevaju
sutra je novi dan
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 22:46
Probaj u rasadnicima pogledati. Bitno je da rastu u kiseloj i vlažnoj zemlji, možeš kupiti zemlju za rododendrone, ili vidi gore savjeteWink
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 09:05
Originalno poslano od člana dugokosa dugokosa napisao:

da li tko zna di ima sadnica i kako uzgojiti šumsku borovnicu-mi u Samoboru zovemo i crne jagode ima ih kod nas samo u ponekim šumama probala sam i doma nositi i saditi ali mi nikako ne uspjevaju
znaš latinski naziv ?
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 09:11
nemam pojma i kod nas ne raste u crnogoričnoj šumi 
sutra je novi dan
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 09:13
ima iglice ili lišće ?
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 09:16
lišče,visoka oko 20-cm i bude je bilo negdje krajem mjeseca ili početkom 6
sutra je novi dan
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 09:17
onda je borovnica.. a na portalu sam pisao o njoj.. pogledaj
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 09:23
ok hvala bum pogledala
sutra je novi dan
Na vrh
cilj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cilj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 08:42
a na portalu sam pisao o njoj.. pogledaj a na portalu sam pisao o njoj.. pogledaj
 
a koji portal Ivane ?
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 09:40
evo ti link
http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/11/savjet/164.aspx
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.