Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Razlika: surfinija i petunija?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Razlika: surfinija i petunija?

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2007 u 13:58
jutros sam bila u potrazi za novim million bellsom,
i sad kad ''znam'' kakvu sadnicu da kupim vratila sam se doma bez cvijeta,
u ponudi je najmanje baš million bellsa 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2007 u 16:56
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ne mogu odoliti(makar i kritiku Admina.dobila[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />) ali moram ovu sliku tu staviti.Na žalost nije moja i nikako da skužim kako da to izvedem[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley6.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Unhappy" />
našla na netu neki dan...uživajte

[IMG]http://i163.photobucket.com/albums/t281/shasha_088/petuniatree4july27_lg.jpg" />



ovo je predivno i zaista bih voljela da mogu ovako nesto napraviti ili bar kupiti
Na vrh
braneks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2007
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje braneks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2007 u 18:48
za milion bels je vazan i blago kiseli supstrat,pa kad ga kupujete obratite paznju da je Ph 5.5-6 .Kad kupujete biljku najbolja je ona koja je kompaktna i razgranata ,a tek je pocela da cveta .Dobro ju je prihraniti, pa tek posle nekoliko dana presaditi,a nikako obratno .
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 15:57
Evo ja čitam šta piše admin pa ne znam da li sam skužila ovo otkidanje vrhova???
Da li to znači da jednostavno vrh otkinem, a da li će surfinija stvarno rasti poslije toga???
To me je strah napraviti jer su mi jako lijepe, pa bi mi bila muka ako bih je upropastila!!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 17:18
ukoliko je biljka gusta i ima puno grana nije potrebno kidati vrhove...
 
a ukoliko biljka ima dvije tri grane koje strse na sve strane i nem mladih grancica koje stvaraju masu tada se moze otkinuti vrh... to je neki pola cm. nista vise
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 17:18
posalji sliku da vidimo pa ti kazem....
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 21:20
E,sad ja imam dvojbu. Nedavno sam pročitala da milion bels zapravo nije ni petunija ni surfinija već kalibrahoa.Admine , pomagaj!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 21:27
to je istina... pravo ime joj je kalambrahoa... nije niti surfinija niti petunija ali je istog "srodstva"
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2008 u 15:33
smile198Hvala.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 09:18
 I ja sam dugo bila u dilemi sta je sta, evo moljih, razlika je uocljiva ne samo po cvetovima o pbliku, vec i po liscu
 
surfinija
 
 
petunija
 
 
kalambrahoa
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 14:25
sve su prelijepe
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 20:10
Bok drustvo, evo uspjela sam na trznici u Sesvetama nabaviti sadnice million bellsa i stvarno su prekrasne. Kupila sam boju ciklame i mami narancaste, ne znam koje su ljepse.
 Kako mi je ovo bilo prvo kupovanje nisam znala na sta da obratim paznju pa sam tako uzela i 2  sadnice s tako izduzenim granama i one nikako da probusaju, ali zahvaljujuci vasim savjetima pokusat cu s pinciranjem.
Zar nije previse svaki tjedan ih prihranjivat?
Javim napredak.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.