Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jasmin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jasmin

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 16>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 07:33
Seni predivan je, kakv cvijet - baš poseban. smile78
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 08:01
seni, ovakvu ljepotu jos ne vidjeh.Da li ima sjeme od jasmina?
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 12:21
Fatka, ovaj jasmin nema sjeme. Mogu se zakorijeniti grančice.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 15:46
Seni ovo je nešto posebno, prelijep je zaista!!!
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 20:33
seni draga, a kako da stignu dWackoo mene.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 22:31
Originalno poslano od člana seni seni napisao:

Imam jasmin koji ima lišće kao na dzombinoj slici (prve dvije slike). Već je godinama van i hladnoća mu ne smeta. Ima dugačke grane pa sam napravila potporanj. Tri željezne šipke i oko njih žica. Grane jasmina stalno motam oko tih žica i evo kako izgleda i kakav cvijet ima.
[IMG]http://i298.photobucket.com/albums/mm244/seni_2008/DSC03087.jpg" />

 

[IMG]http://i298.photobucket.com/albums/mm244/seni_2008/cvijetjasmina.jpg" />

Sani,mozeš li mi reći koja je najniža temperetura bila koju je podnio???Jer ja ga imam tek od proljeća ove godine,i ne bih da ga izgubim,on je navodno zimzelen,listovi mu ne opadaju preko zime,cvijeta več od maja...predivno mirišeee,to znam imala sam par cvijetova ove godine...Sad sam ga unijela u kuću,a tako bi bila sretna da može da podnese ove zime Sarajevske,napolju,da ga ne nosam stalno...
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 23:27
Alisa, mislim da su najniže temperature bile oko -5. Uvijek je cijelu zimu bio ovako zelen.
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 11:34
Staky, ovo je trenutna slika mog jasmina, zapravo lišća, pa ako ti može pomoći....
Inače ovo JE jasmin koji se penje, ali ima jako čvrste grane, pa ga nije potrebno ovijati ni oko čega, nego ga samo malo pridržati  ili vezati uz nešto, ako želimo da ide "nebu pod oblake". Cvjeta od svibnja, pa cijelo ljeto i zimzelen je.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 17:59
Originalno poslano od člana seni seni napisao:

Fatka, ovaj jasmin nema sjeme. Mogu se zakorijeniti grančice.

na koji način je najpouzdanije zakorijeniti grančice ovog jasmina....Jesi li ikada pokušala,i ako jesi kako??? Baš bih probala sa ovim svojim jasminom....   
Na vrh
mena View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 20:20
Jasmini su vam prelijepi..
Ja sam dobila grancice od Alise davno i jos nema pomaka,sto se tice korjencica..
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 23:00
Jasmin je prekrasna biljka ali i sam naziv nosi neke zablude jer ga dijele mnoge biljke sličnog izgleda ali i mirisa.....Pravi jasmin spada u porodicu Oleaceae-masline i sadrzi preko 200 puzajućih ,penjajučih i uspravnih grmova.Porijeklom su iz azije australije afrike i juga evrope. Vrlo su slični međusobno pa je potrebno znanje za razlikovati ih...Najpoznatiji su:
J.polyanthum- ružićasti
j.nudiflorum-zimski,žuti,otporan na zimu,cvate pod snjegom
j.sambac-azijski ,najmirisniji
j.multiflorum-zvijezdasti
j.azoricum-azorski
j.odoratissimum-jako mirisni
j.officinale-najčešći
j.fruticans-žuti grmoliki
i još mnogi drugi..

Tu ne spadaju Trachelospermum jasminoides(onaj koji lići na jasmin),još poznat kao Kineski jasmin-porodica Apocianaceae-zimzeleni(oleandar,plumeria idr) prekrasnog mirisa i mesnatih listova.....Gore je na navedenim slikama

Na Trišinim slikama nalazi se tzv.Krumpirov jasmin-Solanum Laxum iz porodice Solanaceae-pomočnice(krumpir,rajčica,patliđan idr) brza rasta obilne cvatnje ali uglavnom bez mirisa,nije otporan na niske temperature..

Na Cvitinoj slici je vjerojatno Jasminum sambac-Arapski jasmin..

Nadam se da sam pomogao u nekim nedoumicama....pozdrav
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 10:02
Naravno da si pomogao, super si objasnio, ovaj na slici je od prijateljice i baš kako si ga opisao brza rasta i obilne cvatenje, e ovo je vrlo korisna informacija da nije otporan na niske temperature, to znači da bi ga ipak po zimi trebalo ili unjeti u kuću ili zaštititi, što je jako teško zbog toga što je doslovne ogroman.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 21:12
Evo slike cvijetova mog bivšeg j. nudifloruma. Bivši, jer su mu grane smetale na stepenicama pa smo ga morali izvaditi. Lišće mu je plavkasto jer je MM špricao maslinu modrom galicom, a on je bio u blizini masline.
 
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 17:09
Seni imam takav žuti baš se proširio jako pa ga motam :)
Cvita čini mi se da nisu listovi takvi...joooj morati ču ga slikati cvao je stalno od ljeta do evo prije možda mjesec dana , bijelim cvjetovima i mirišio je cijeli vrt od njega.
Ne znam da li bi pomoglo da ga slikam sada iako nema cvijet?
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2008 u 23:33
Pa da se i ja pridružim na ovu temu.Na poklon sam dobila trachelospermum jasminoides i bio je visok oko 2m.Dvije godine sam ga držala u saksiji(naravno tri puta presađivala),svakog početka zime unosila u hladnije prostorije.Međutim,svaki put bi ostao bez listova,sve bi opalo ali na proljeće bi ponovo krenulo i cvijetao bi.Cvijet mu ne bi bio onoliko bogat kao što bi trebao biti,ali bi cvijetao.Ovog proljeća sam odlučila i posadila ga napolju.Dobro sam ga umotala i zaštitila,pošto živim u Sarajevu neznam da li će opstati.Trenutne temperature su dosta visoke ali šta će biti još neznam.U svakom slučaju ako opstane na proljeće ću da slikam a do tada sam sva na iglama.....
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2008 u 15:14
jasmina vidi brineš se za svoj jasmin,mislim bez razloga,moj je stalnovani i ništa mu ne bude. Procvjeta tek treću godinu nakon sađenja.Ovo je jasmin philadelphus Evo kako je ljetos izgledao
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2008 u 16:24

Kada smo već kod jasmina ja imam onaj kao Trišin,dakle krumpirov,ako se ne varam.Svake godine mi ga napadnu gnjusne crne uši.Kako da se od toga odbranim i čime da ga špricam.Čini mi se da su to isti napasnici kao i oni koji napadnu mahune.

Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2008 u 16:25
Ustvari ne znam jesu li to uši ili mušice ali su crne boje i ljepljive su.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2008 u 16:44
Jasminaaa, ne brini on moze u bastu.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2008 u 20:35
Originalno poslano od člana Mikica Mikica napisao:

Kada smo već kod jasmina ja imam onaj kao Trišin,dakle krumpirov,ako se ne varam.Svake godine mi ga napadnu gnjusne crne uši.Kako da se od toga odbranim i čime da ga špricam.Čini mi se da su to isti napasnici kao i oni koji napadnu mahune.

 
Posadi mu u blizinu kadificu! Meni je to super pomoglo u vrtu kod mahune i blitve.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.