Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jasmin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jasmin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 141516
Korisnik
Poruka
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 07:28
uuu ovaj je lijep
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 17:59
Gelsominum sempervirens
Jasmin kupljen na sajmu cvijeća u Pordenoneu.

Neko vrijeme je stagnirao, dosta je pupova odbacio ali sad je s toplijim vremenom i punooo vode krenuo kao veliki. Razmišljam ga posaditi pored mog gorostasa, jednostavno ga uplest pa neka zimi cvjeta žuto a ljeti bijeloLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 18:14
Krasan je Clap ,sliči na alamandu,samo čini mi se da su cvijetovi puno veći
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 23:42
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:

Krasan je Clap ,sliči na alamandu,samo čini mi se da su cvijetovi puno veći
Ima sličnosti, samo što je alamandin cvijet i list puno krupniji od ovog.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 18:51
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 23:39

...opojno mrišismile89

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 21:58

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2013 u 10:12
Bebolina, lep je žuti ali ovaj  beli jasminoides je bez premca. setila sam ga se kada sam u Rimu videla terase i zidove prekrivene njime. Bilo ga je na sve strane, mirisao je božanstveno i izgleda da je njihova omiljena biljka. Ni u jednoj metropoli ne videh da toliko pažnje posvećuju svojim balkonima, terasama i krovovima
 
 
 
 
 
.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 18:04
Bok ljudi, trebala bih savjet... Naime kupila sam zvijezdasti jasmin u zelji da svojoj terasi dodam biljcicu koja ce mirisati cijelo ljeto, da bi saznala da su sanse za kontinentalno prezivljavanje mrsave. Procitala sam par stranica al se pogubim u latinskim imenima pa vas molim da mi predlozite biljku koja bi oplela ogradu i lijepo mirisala kad sve ostalo ocvate, a da izdrzi kontinentalne zime. Ne mora cak biti iz roda jasmina, pozeljno je da jako mirisi ... Ili kombinacija biljaka?
Tena 28.3.2010
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 23:03
@mimar, ovakvi prizori ni jednog cvjetoljupca ne ostavljaju ravnodušnog. Thumbs Up
@d.i.n.a. jasmin cvijeta samo početkom ljeta, to nije ono što tražiš.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 07:16
Originalno poslano od člana d.i.n.a. d.i.n.a. napisao:

Bok ljudi, trebala bih savjet... Naime kupila sam zvijezdasti jasmin u zelji da svojoj terasi dodam biljcicu koja ce mirisati cijelo ljeto, da bi saznala da su sanse za kontinentalno prezivljavanje mrsave. Procitala sam par stranica al se pogubim u latinskim imenima pa vas molim da mi predlozite biljku koja bi oplela ogradu i lijepo mirisala kad sve ostalo ocvate, a da izdrzi kontinentalne zime. Ne mora cak biti iz roda jasmina, pozeljno je da jako mirisi ... Ili kombinacija biljaka?


jako mirisne cvjetove ima lonicera - bijela, ali mislim da ona ne cvate cijelo ljeto...
tekoma cvate ljeti, ali ne miriše...
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2013 u 19:40
Eh, da mi je vasa klima barem preko zime Wink

bio bih malo blize Bebolininom lepotanu

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2013 u 00:17



   Nije moj,susjedin je,ali budući da nje skoro nikad nema ja sam ga *posvojila*
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2013 u 01:30
Jagoda jeli živ tvoj
Gelsemium sempervirens, onaj iz Pordenona?
Slika sa neta, ovak bi trebao biti:
 
 
Rijeka

Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2013 u 16:10
Nigde ne nadjoh,ni uz pomoc Dadinice,zimski jasmin-Nudiflorum
kod mene uveliko procvetao.Tongue
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2019 u 11:13
Moze li molim netko detaljno napisat kako se razmnozava raznicama?
Imam priliku nabavit reznice od jednog starog grmolikog koji prekrasni mirise.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2019 u 15:54

Reznicama duljine cca 20 cm skinem sve doljnje listove i ostavim 2 para koje skratim na pola. Kod rezanja pazim da doljnji dio odrežem u koso (45 st) pola centimetra ispod zadnjeg lista i to u smjeru u kojem list raste... to zabodem u hormon za rast i stavim u važić sa zemljom kojeg "pohranim" na mjestimično sunčano mjesto... najčešće zalijevam s vodom u kojoj se moče vrbine grane... na takav način razmnožavam sve biljke.


Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 141516
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.