Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jasmin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jasmin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 16>
Korisnik
Poruka
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2010 u 21:01
Originalno poslano od člana josipa josipa napisao:

jasmina vidi brineš se za svoj jasmin,mislim bez razloga,moj je stalnovani i ništa mu ne bude. Procvjeta tek treću godinu nakon sađenja.Ovo je jasmin philadelphus Evo kako je ljetos izgledao
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2010 u 21:09
  Pozdrav svima ja sam nova na forumu i prilično slabog znanja vezanog za sadnju grmića koje obožavam pa imam par pitanja za ovu prekrasnu i premirišljavu biljčicu. Dakle ja sam dobila tri grančice sa korijenčićem jasmina philadelphus kakvog ima Josipa koje su bile ukorijenjene povaljenicom pa me zanimaju tri stvari prva smijem li posaditi sve tri jednu uz drugu (kao laik se onda nadam bujnijem grmu ) ili je bolje posaditi svaku posebno i možda podrezati sada da pusti više grančica i treće aha to sam pročitala dakle cvijetnja tek za tri godinice Unhappy Unasprijed zahvaljujem !
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2010 u 00:12
Originalno poslano od člana sonja50 sonja50 napisao:

Originalno poslano od člana mirna mirna napisao:

Sonja 50, sorry, da se sada ne vraćam i ne čitam sve postove, koji su zimzeleni, a koji listopadni?


Jasminum nudiflorum/J. sieboldianum- zimski jasmin (ne miriše)
Jasminum officinale-pravi jasmin/pjesnički jasmin (miriše)
Jasminum beesianum-crveni jasmin (miriše)

Vjerovatno ima još, ali to mi sad pada na pamet. Većina jasmina je ipak poluzimzelena.

Trachelospermum jasminoides-Rhyncospermum jasminoides nije jasmin
 
Jasminum beesianum-crveni jasmin (miriše)
Ima li ga tko i kakva su iskustva? Gdje ste kupili..?
 
sonja50, ti si velika znalica, pomagaj!Big%20smile
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2011 u 13:36
I mene isto zanima crveni jasmin. Pošto mi je ove godine zima opet uništila masu penjačica i biljaka u vrtu, vrijeme je za trajna riješenja. Pa tako se okrećem na sadnju lijepih, izdržljivih  a prije svega zahvalnih grmova. 
Na vrh
ifigenija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifigenija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 10:16
Da li netko zna ima li negdje u Zagrebu za kupiti sadnica za arapski jasmin (Jasminum sambac)?
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 23:25
Originalno poslano od člana seni seni napisao:

Imam jasmin koji ima lišće kao na dzombinoj slici (prve dvije slike). Već je godinama van i hladnoća mu ne smeta. Ima dugačke grane pa sam napravila potporanj. Tri željezne šipke i oko njih žica. Grane jasmina stalno motam oko tih žica i evo kako izgleda i kakav cvijet ima.
 
prekrasno izgleda,kolike temperature u minusu podnosi,kakako se zove
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2011 u 01:17
Pomagajte...

Jasmin - rhyncospermum jasminoides

Baka ga ima a i Lantana pa imam pitanje:

Morala sam ga izvaditi sa jednog mjesta, nije napredovao pa me zanima kakva mu zemlja odgovara, može biti na suncu ili više u hladu?

 Ovo je vaša slika a moj je isti takav:

Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2011 u 15:29
Mira , šteta što si ga vadila i presađivala/ako nije bilo nužno/.J.rhyncospermum treba vremena dok ne raširi korjenov sistem,tada krene.To se obično događe drugu godinu od sadnje.Voli vodu iako je jako otporan na sušu.Voli sunčane položaje,nešto manje dekorativan u sjeni.Univerzalna je biljka,može se držati kao penjačica,pokrivač tla ili kao zaštitna ograda.Može se upotrijebiti kao viseći element u pokrivanju zidova na kaskadama.


Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 09:42
Da li netko zna da li ima u MbM-u za kupit crveni jasmin?

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 12:04
MiroK, ovo je moj jasmin lani u ljeti. Dobila sam ga na proljeće od Lantane, posadila u neki poluhlad u moju "zatrovanu" (lovor,lovor...) livadu i na veliko čudo procvao je gotovo odmah.
Dakle i  kod biljaka neki put nema pravila. Naprosto treba pričekati kako će se tvoj adaptirati na novo mjesto.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 19:09

jelsa, ovaj je jasmin morao van jer će se tu nešto raditi a zemlja je bila nikakva. U njoj je već 3 godine i bolje da vam ga ne pokažem...

Sada je zima, za presađivanje ću iskoristiti ovaj momenat da se adaptira  a na novo mjesto bi mogao doživjeti preporod.
Baka, tvoj je divan, vidjela samga,  ali si ti pogodila i mjesto koje mu paše ada to nisi ni znalaSmile Imam i ja jednu takvu livadu pa će tamo i završiti ..
 Spremam se u akciju uređivanja okoliša pa ću mu naći  mjesto. Ne mogu svim biljkama  osigurati  sunca koliko im treba, oko zgrade je   neko drveće koje nesmijem " taknuti"  ali će biti bolje nego do sada... Trebam kupiti zemlju pa ako netko ima iskustva i prijedlog molim vas u temu gdje bi to spadalo.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 08:59
Moj jasmin,star 7 godina,4 stabljike,pred 3 mjeseca drastično podrezan,na južnoj strani kuće.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 21:18
Danas sam malo gledala jasmin,živnuo je ima već i male cvijetiće,slika slijedi,drugi dan.
Ja se duboko izvinjavam,već je i ocvao,bio krasan.
Sada mi mali Trišin jasmin ima cvijetiće.Confused
Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 09:37


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 11:47
Ovaj cvijet se kod nas zove jasmin. Ima li neko drugo ime?


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 13:38
pajasmin - Philadelphus coronarius
Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 17:47
Zna li tko gdje bi mogla kupiti Philadephus coronarius?
Na vrh
palmiram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Rujan 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palmiram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2011 u 14:30
Pozdrav svima!
Imam pajasmin u dvoristu star oko 15-tak godina.Voljela bih ga presaditi na drugo mjesto( 1 m dalje ),ali me brine da li ce to presadjivanje uticati na stagnaciju ili ne daj Boze da uvene?
Da li neko ima iskustva s tim i da li je preporucljivo to raditi?
Inace,grm je divan,svake godine u maju cvjeta nevjerovatno i predivno mirise!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2011 u 15:03
Pozdrav palmiram i želim ti ugodno druženje na ovom forumu ,mada sam i ja još nova,nedavno se prijavila.Iz svog osobnog iskustva,ja mislim da ti nije pametno već tako zastarjelu biljku presađivati,mislim da bi to značilo veliki šok ,možda čak i uginuće biljke.Biljke je bolje presađivati dok su manje,manji je i šok,bilo da se radi o grmovima ili nekim drugim vrstama.No poslušaj svakako i savjete drugih,vjeruj mi na pravom si mjestu,ovdje ima jako dobrih i dragih ljudi.Ja sam nova ,a već sam naišla na dobronamjerne,razumne i drage osobe.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2011 u 16:07
Kako sam ja totalna neznalica molim savjet.
Moj jasmin je već tu na slici, cvjetao je odmah prve godine. Posadila sam ga u polusunčanu polusjenu, ali... ja sam mislila da je to ona vrsta koja raste kao grm. Iznad kuće ima jedan u susjednom vrtu.
Sad vidim da nije. Povija se sam oko štapa koji je uz njega... i što sad? Mogu li ja njega ipak oblikovati kao grm/stabalce ili ga moram seliti.Što bi mi bilo žao jer mu očito baš ovo mjesto dobro odgovara.
 
Evo stara slika, malo povećan sam jasmin
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.