Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jasmin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jasmin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 16>
Korisnik
Poruka
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 22:25
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:






1111-to što imaš ti je jako,jako lijepo[IMG]smileys/smiley32.gif" height="17" width="18" align="absmiddle" alt="Clap" /> 
Sada je u punoj snazi!
[IMG]http://i1194.photobucket.com/albums/aa363/severkabuneta/lipanj%202012/P1010034.jpg" height="480" width="640" />



da bebolina ali kod mene na Ružino novo carstvo niko se nije bunio kad san napisala da je ovo jasmin ali ovo je drugačije nego vaš jasmin....šta misliš???
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 22:42
bebolina, Belina....vaši su već tako veliki i lijepi, a i moji su već poprilično narasli i puni su mirisnih cvjetova. Grane mu vodim vodoravno pa premagore (slično Belininom), a da sam ga pustila da ide samo okomito bio bi već par metara visok.
 
11111....imaš više vrsta jasmina, pajasmina , boja i oblika, mirišljavih i onih koji ne mirišu. Koja je tvoja vrsta ne znam, ali ovaj bebolinin, Belinin i moj je Rhyncospermum jasminoides sinonim mu je Trachelospermum jasminoides,ili star jasmine
 
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 22:46
Bebolina, Belina, jasmini su vam prekrasni!

11111, to što ti imaš je pajasmin (Philadelphus coronarius). Upravo takvog visokog sam htjela, a podvalili mi nekakav niski koji, doduše, ima dupli cvijet, ali slabo miriši. To je onaj o kojemu govorim u prvom postu na prošloj stranici i čije je slika tamo treća po redu odozgo:


Procvjetao je sredinom svibnja, a sad ima tek tu i tamo još koji cvjetić. Baš sam razočarana! To mi je pouka da više ne kupujem u rasadnicima nego od ljudi koji uzgajaju cvijeće u svojim privatnim vrtovima!
Sad sam malo proučavala i saznala da ima puno kultivara ove biljke - niskih širokog grma, visokih, mirisnih, nemirisnih, s bijelim cvjetovima, s roza cvjetovima, s jednostrukim cvjetovima, s dvostrukim cvjetovima...
Miriši li tvoj pajasmin?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 08:15
Andina, mislim da imate Philadelphus snowflake, bar izgleda kao ovaj kojeg sam kupila u OBI-ju prije nekog vremena... Na hrvatskom nisam našla ništa o njemu, ali na stranim stranicama piše da jako fino miriši... moj je čitav dan na suncu... Nadam se da će mirišati... Kako god da bilo, ne budite tako razočarani, meni je taj Vaš ljepši od coronariusa...
1111- Miriši li Vaš? kako ste zadovoljni s njim? Baš Vam je lijep!!!
I ovi nepravi jasmini su Vam prekrasni, mogu mislit kako mirišu!!!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 09:23
Krasan  je vaš jasmin, moj očito nema dobro mjesto pa zaostaje.
 
Belina tvoj je zaista očaravajućismile64
Rijeka

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 10:10
Originalno poslano od člana vila2 vila2 napisao:

Andina, mislim da imate Philadelphus snowflake...


Prije bih rekla da je Snow Dwarf ili Snowbelle jer oni imaju latice zaobljene na vrhu, dok Snoflake ima pomalo šiljaste latice. Ma idu mi na živce ti kultivari - kod svakog piše da je mirisan, a moj je jedva nešto mirisao u početku, a sada ni m od mirisa. Angry Ja bih onog pravog, domaćeg, bezimenog i jaaaaako mirisnog!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 00:12
Nisam baš puno obraćala pažnju na cvjetove, jer ih moj još nema, a list je jaaaako sličan... Nemojte me krivo shvatit, al drago mi je da je moj drugi kultivar, možda bude mirisniji... Žao mi je što Vaš nije... Ja sam kupila na placu u St prošlo ljeto navodno pravi jasmin, ali još je u tegli i nekako kilavi... Žena je rekla da ne može preživjeti kontinentalnu zimu... :(
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 01:11
Vrsta koja je sigurno mirisna je Philadelphus " Belle Etoile "

From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 01:59
Hvala, Muhlenbergia, ovo je koristan podatak. No, čitam da taj naraste tek do 1,5 m, a ja bih onog koji naraste i do 2,5 m, a k tome još da miriši (i muzičku želju... LOL). Znam da sam zahtjevna, ali naći ću ja njega ujesen!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
cvijetni kutak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijetni kutak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 17:59
POzdrav!
Zanima me kako se zove  vrsta jasmina koji raste uz ograde i da li se moze nabaviti u Americi?ja sam kupila neku vrstu jasmina koji sporo raste,kratak je i vise lici na mali zbun i ima sitnije cvjetice i trvdje listove
Na vrh
cvijetni kutak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijetni kutak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 18:06

zaboravila sam reci da se moj jasmin zove star jasmin i slabo mirise,a ja bih zeljela onaj sto mirise,bijeli i sto raste uz ogradu

unaprijed hvala!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 18:25
Originalno poslano od člana cvijetni kutak cvijetni kutak napisao:

zaboravila sam reci da se moj jasmin zove star jasmin i slabo mirise,a ja bih zeljela onaj sto mirise,bijeli i sto raste uz ogradu

unaprijed hvala!

Cvijetni kutak,ja imam tkz..star jasmin i miriše jako i intezivno...Penjačica je ali ne podnosi niske temperature pa ja svog gajim u saksiji..Evo kako izgleda..





Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 18:42


Ovaj jasmin iznenadio me je brzinom rasta. Kad sam ga posadila bio je visok desetak centimetara, a nakon nešto više od mjesec dana visok je oko 1,5 m.
Problem je u tome što raste uz potporanj koji je samo nešto malo viši od njegove sadašnje visine. Smijem li rezati grane koje će ubrzo stršati iznad te visine ili će mu to štetiti?
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 19:16
Otok,možeš kod jasmina porezati sve brzo rastuće grane,neće mu štetiti.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 19:28
Otok to je solanum.Imaš temu o njemu na forumu..Puzajući solanum jasminoides ..
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2049
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 19:48
Hvala Belina i Alisa.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
cvijetni kutak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijetni kutak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 23:11
@alisa
ja sam ga kupila preko ebay-a ovaj star jasmin jos u martu i nije mi nikako napredovao,skoro da je isti kao sto sam ga tek kupila.Sta mislis da li da ga zasadim ubasti?mozda bi m to vise odgovaralo
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2012 u 23:12
Originalno poslano od člana cvijetni kutak cvijetni kutak napisao:

@alisa
ja sam ga kupila preko ebay-a ovaj star jasmin jos u martu i nije mi nikako napredovao,skoro da je isti kao sto sam ga tek kupila.Sta mislis da li da ga zasadim ubasti?mozda bi m to vise odgovaralo

Cvijetni kutak,zavisi kakvu klimu imaš.Ovaj jasmin podnosi do -10 maximalno.Ja svoj držim u toj ogromnoj saksiji i preko zime spremam ga u podrum na zimovanje.U toplijim klimama prezimi napolju bez problema i zimzelen je,listu mu ne opada,ali dobije lijepu crvenkastu boju..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2012 u 00:20
Star jasmin  ne da miriši nego okupa mirisom cijeli vrt. poslikala sam moj da vidite kako je napredovao, znači tek će sad u jesen napuniti dvije godine, gotovo da je prekrio penjalicu.
 
I da napišem samo još ovo, biljka je vazdazelena, ustvari ubrajaju ju u poluvazdazelenu, no najviše što mu listića otpadne to je svega nekolicina, gotovo neprimjetno, on ne mijenja boju u crvenkastu, samo nekolicina listića dobije crvenkastu boju koja je ustvari posljedica hladnoće, no to je stvarno neka najveća šteta koja mu se događa, ako uopće to možemo nazvati štetom (normalno, pišem o jemu kad je u uvjetima koji mu dozvoljavaju vrtni uzgoj).
 
Evo ga
 
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2012 u 16:23
Monn odlično napreduje.Moj se pati u saksiji ali ga ne smijem posaditi vani.Probala sam sa malim ali nije preživio.Kod mene svaki list dobije crvenkastu boju od jeseni do proljeća.Moj je star punoo godina,ali ga svake godine dobro šišam,inače ga ne bi mogla staviti u podrum preko zime..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.