Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jasmin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jasmin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 16>
Korisnik
Poruka
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2009 u 21:14
narode ima li tko za razmjeniti trahelospermum jasminoides i jasminum sambac? Unaprijed hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2009 u 21:36

Odmah sam pretražila slike na netu da vidim što tražiš.

Na žalost niti ja, niti nitko od mojih poznatih nema te jasmine. Ali - bit će sajmova, potražit ćemo!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2009 u 21:39
hvala ti na trudu - pa kad budu sajmovi malo baci oko
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2009 u 22:33
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

narode ima li tko za razmjeniti trahelospermum jasminoides i jasminum sambac? Unaprijed hvala
 
 
A gdje se nalaziš( u kojem gradu)?Možda postoji mogućnost da ti ga nekako dobacim (mislim na trachelospermum jasminoides).Ali ne prije proljeća jer je kod nas trenutno sve pod snijegom a i temperature su dosta ispod nule.
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 00:29

Jasminum sambac sam stavila na žiljenje, dosta reznica i neke u vodi. Za sada su OK. Pošalji adresu pa čim vidim žile - šaljem.

Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 15:19
Originalno poslano od člana jasminaaa jasminaaa napisao:

Originalno poslano od člana hana hana napisao:

narode ima li tko za razmjeniti trahelospermum jasminoides i jasminum sambac? Unaprijed hvala
 
 
A gdje se nalaziš( u kojem gradu)?Možda postoji mogućnost da ti ga nekako dobacim (mislim na trachelospermum jasminoides).Ali ne prije proljeća jer je kod nas trenutno sve pod snijegom a i temperature su dosta ispod nule.
 
ja sam iz Varaždina, moglo bi upaliti na proljeće.Ja sam slala nekim ljudima u Bih i sretno je stiglo. Hvala ti na ponudi-puno,puno Star
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2009 u 22:29
Cvita ,jel se mogu predbilježiti za jedan sambac,mijenjamo se za nešto...?Smile neka želja?
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2009 u 22:32
Ma naravno da može! Samo neka se prime i šaljem! Pošalji adresu.
Na vrh
klivija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klivija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 20:52
Hi Seni!
Prekrasna biljka! Koji je točni latinski naziv za biljku na slici? Ja bi baš takvu vrstu.
 
Ukoliko se jasmin posadi u posudu, a ne vrt, kako stoji stvar sa zalijevanjem? Može li preživjeti duži period bez zalijevanja?
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 23:46
Klivija, ako misliš na biljku koja se nalazi na kraju 2. str., to je trachelospermum jasminoides. Moj je bio u velikoj posudi ali nisam znala kud bih s njegovim dugačkim izbojima pa sam ga posadila u zemlju. Ako se tako velika biljka nalazi u posudi, mora se često zalijevati, naročito ljeti.
Na vrh
klivija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klivija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 21:29
Da, mislim baš na tu prekrasnu biljku.
I Triša kaže da treba zalijevati. Malo sam u nedoumici. A tako sam se navukla baš na jasmin. Cijelu zimu snujem o tome kako ću urediti terasu,  a sada izgleda da će to biti malo teži zadatak. Upravo sam se i zato pridružlla forumašima da čujem iskustva iz prve ruke.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 17:11
 seni  ja bih zicala pelcer tog tvog jasmina sa druge stranice Embarrassed
 jel moze?
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 19:45
Frida, nema problema. Nisam sigurna kad je najbolje vrijeme za to. Kad želiš, javi.
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 14:07
Trachelospermum jasminoides voli da je direktno u zemlji posađen jer u posudi se muči iz godine u godinu. Bude sve manje cvjetova ako se ne presađuje.Moj je bio dosegao visinu od nekih dva metra i bilo je nemoguće svake jeseni ga unositi .Prošlog proljeća ga posadila u vrt i lijepo se bio adaptirao i mnogo je cvjetao.Sada me jedino brine hoće li preživjeti ove sarajevske zime.Mada mi se čini da ću ga morati drastično skratiti jer izgleda kao da su se grančice osušile.Ako preživi ove naše minuse onda može rasti svugdje.Iz reznica je vrlo teško zakorijeniti ovaj jasmin.Meni bar nije uspjelo a isprobala sam razne načine.
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 22:44
Ako netko zna kako je moguće razmnožiti trachelospermum jasminoides nek napiše.smile143
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 22:51
Baš sam dans pričala sa susjedom, ona je tri puta sadila i tek trći put se uspjio zakorijeniti, mora biti toplo i vlažno tlo. Meni isto nije uspjelo dva puta, probat ću još jednom. Neznam kako bi bilo s povaljenicama, možda bi tako uspjelo.
život je more
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 20:42
smile160 Malo je teško da se sada primi i putsi korijenje ali gledaj da ga u zemlu posadiš na dubini do 10cm i odmah dobro zalijte biljku za tridesetak dana počeće da reste nova biljkica ako vrijeme bude iznad 1c*
-ko pokušava taj i dobija nove biljke Wink.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 22:24

....trachelospermum sam pokušala na jesen zakorijeniti, ali nije uspjelo....

....ovo je velika zbrka sa svim tim "jasminima".....kod nas se pod jasminom podrazumjeva biljka penjačica, dugih nježnih izboja, sitnijih listova i sitnih, bijelih, mirisnih cvjetova....lokalni naziv  čemin...koji je latinski?

Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 22:12
Trachelospermum voli toplinu odozdo.Tj .kada se žili stavi se na radijator i na suncano mjesto...Voli da mu toplo da bi pustio žile..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 22:20
Ja sam ovu vrstu Jasmina imala na stolu,u vazni,da mi uljepsava dane..jucer sam ih htjela baciti jer je cvijet gotov otpao ali sam primijetila da je izbacio nove,mlade liske Tongue,njezno zelene boje...Ako ih sad prebacim u vaznu s zemljom Da li postoji mogucnost da mi opstane? Tongue
 
 
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.