Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jasmin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jasmin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 16>
Korisnik
Poruka
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 22:28
Stavi u zemlju, on se lako zakorijeni, pa ako ga želiš, probaj, nemaš što izgubiti.
život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 22:30
Točno tako! Vrlo je zahvalan za zakorijeniti.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 22:31
Zelim jer ga nemam u "novom dvoristu" Embarrassed ...probat cu... Hvala!!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 20:08
Ja sam zakorijenila svog bez problema i dva prijateljičina drugačija, tako da ću sada imati dvije vrste.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 20:14
I ja sam ga danas prebacila u vaznu s zemljom pa cemo vidjeti Smile...
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 22:06
Nakon nekoliko mjeseci pupoljci će se izgleda konačno otvoriti.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 22:24
A ja moja dva večeras izdrmusala, trebala sam ih izvaditi iz dvije vaze i staviti zajedno u jednu veliku. Jedva smo ih izvadili.
Ako su mislili cvasti - bit će pravo čudo ako to i učine !
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 23:16
Ja sam danas pogledala moj jasmin i počele su na njega dolaziti mravi i neke crne bubuce,evo slike

čime da to špricnom,ima li tko kakvu ideju?
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 00:18
Joj Mikice i ja sam danas primjetila kod mog jasmina.Prskala ga Mospilanom nisam nista drugo imala, a danas sam prskala krompir i usput njega.Sutra cu da vidim sta se desava sa crnim bubama.smile43
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 10:31
I moj jasmin ima te crne uši,pa i mrave,koji dolaze da jedu to što uši sprave..Ja sam svog jutros poprskala crvenim uljem.Ali možeš bilo kojim sredstvom za biljne uši,i inače štetnike na bilju...Ja sam prošle godine špricala bijelim uljem i nestale su..Ali dok su bile na jasminu prešle su mi i na neke sobne biljke.Zato najbolje je odmah ih špricati...
Na vrh
Gunja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gunja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 11:20
bok..
redovno vas pratim, sjećate se slik mog Jasmina sa prve stranice? kuća je porušena, na moje inaćenje Jasmin je ostao, eno ga zeleni se, ali ne cvjeta. Sada stvarno ne znam u čemu je problem.
Zašto moj Jasmin ne cvjeta?
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 09:06
Vjerojatno si ga krivo orezala.Pročitaj malo od početka ovu temu pa ćeš vidjeti da je vjerojatno to uzrok ne cvjetanja.Naime i ja sam ga prošle godine rezala u proljeće i ostala bez cvjetova a onda sam to obavila u kasnu jesen i sada ima pupova.
Na vrh
Gunja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gunja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 11:27
Originalno poslano od člana Mikica Mikica napisao:

Vjerojatno si ga krivo orezala.Pročitaj malo od početka ovu temu pa ćeš vidjeti da je vjerojatno to uzrok ne cvjetanja.Naime i ja sam ga prošle godine rezala u proljeće i ostala bez cvjetova a onda sam to obavila u kasnu jesen i sada ima pupova.

rezala sam ga prošle godine pred zimu.... a ništa sada ću ga ostaviti pa ću ga skroz orezati ove godine pred zimu, ako ni dogodine ništa ne bude morati će van.... protiv moje volje
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 21:27
 Pomoć!
 Kupila sam jasmin i danas mi na poslu žena govori kako ima vrsta koja ne miriši...jel ovaj moj možda spada u te? Cry


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 22:13
Istina je da ima  neki sto ne mirisu.Ja imam dva, jedan sa duplim cvijetom koji jako mirise a drugi jednostruku ne mirise.
Ovaj tvoj, ne znam nikada nisam takav vidjela.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 00:27
Ovaj je beba još pa se možda listići čine sitniji..., a  vidjela sam takav sitnolisni puzajući...
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 20:18
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Istina je da ima  neki sto ne mirisu.Ja imam dva, jedan sa duplim cvijetom koji jako mirise a drugi jednostruku ne mirise.
Ovaj tvoj, ne znam nikada nisam takav vidjela.


Fatka, a koji je to sa duplim cvijetom? Da nije kojom srećom J. sambac? I ja ga tražim već dugo, ali bez uspjeha.
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 17:50
Moj žuti, zimski jasmin on ne miriši.
Imam bijeli kao grm na kojeg ćesto znaju uši dolaziti , meni za čudo ne dolaze :) i ima cvjetove bijele velike okruglaste.
Imam i Trachelospermum jasminoides on mi cvate već mjesec dana i biti će tako skroz do kraja desetog mjeseca. Cvjetovi su mu isti kao i ovim jasminima officinale, ali to miriši cijelo dvorište od njega :)
teško sam ga nabavila a i da ga vidim negdje opet bih kupila jer nemam pojma kako se to razmnožava. Ima bijeli sok u sebi kad se otrgne granćica :)
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 18:44
Originalno poslano od člana Staky Staky napisao:

Moj žuti, zimski jasmin on ne miriši.
Imam bijeli kao grm na kojeg ćesto znaju uši dolaziti , meni za čudo ne dolaze :) i ima cvjetove bijele velike okruglaste.
Imam i Trachelospermum jasminoides on mi cvate već mjesec dana i biti će tako skroz do kraja desetog mjeseca. Cvjetovi su mu isti kao i ovim jasminima officinale, ali to miriši cijelo dvorište od njega :)
teško sam ga nabavila a i da ga vidim negdje opet bih kupila jer nemam pojma kako se to razmnožava. Ima bijeli sok u sebi kad se otrgne granćica :)


Taj kao grm sa velikim okruglastim cvjetovima, jako miriše? Cvijet je oblika ruže (puno latica savijenih kao kod ruže)-pogledaj slike na:
http://images.google.hr/images?client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=s&hl=hr&q=jasminum+sambac&um=1&ie=UTF-8&ei=gcU3SqCaNZXBsgb3wbi3Cw&sa=X&oi=image_result_group&resnum=1&ct=title

Taj koji me zanima je treći s lijeve strane (ili drugi s desne). To je kultivar "Grand Duke of Tuscany".

Trachelospermum jasminoides samo razmnoži povaljenicama. Možeš nekoliko grančica posebno, a ja uzmem što dužu granu. Nekoliko manjih pitara(vaza) npr br. 7-8 , napunim supstratom pomiješanim sa pijeskom, uzmem granu koja je najniže položena (naravno:-), ne mogu najvišu) i polažem cca 15 cm grane, očišćene od lišća, u pitar do dubine od cca 5 cm, zaspem zemljom, pa tako nastavim dalje. Dio grane s lišćem ostaje vani a onda se opet "potapa" u pitare lančano, zmijoliko  do vrha/kraja grane. Vrh grane mora ostati vani. Na svaki pitar stavim odozgo kamenčić da drži pritisnuto i čuva vlagu. Sad samo trebaš čekati da se svaki dio ukorijeni, odreži i imaš odmah nekoliko sadnica od samo jedne duže grane. Nadam se da sam dobro objasnila.

Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 18:49
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.