Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Proljeće- moj dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Proljeće- moj dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 16171819>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 13:43
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Čitali budemo , čitali smile62. Baš se veselim
 
Oh, baš će mi biti drago, ali ja nemam baš puno mjesta za cvijeće ali imam jakoo puno ljubavi za njega...Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 14:00
Kod mene u vrtu si bila, tako da smo na istom malo mjesta a puno ljubavi
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 14:08
Dragi i drage moje evo da se i ja malo javim....
Prije par dana sam posadila dragoljuba i gaillardiu. Dragoljub je odmah niknuo i jaaaaako je visok, tako  da ću ga ovih dana morati presaditi. Od gaillardie se nazire jedan mali cvjetić.
Zatim sam još posadila i plave zvončiće, ali od njih nema niti traga.
Od Manči mi je stigao zakorijenjeni ružmarin što me jaaako usrećilo jer meni se nije par puta htio zakorijeniti.
Pošto mi je svekar zaljevao cvijeće a nije trebao, uništio mi je lavandu s kojom sam se trudila dvije godine da je "odhranim" . I ove zime sam bila posebno sretna do prošle subote, ali kada sam ušla u podrum, skoro mi srce puklo. Uništeno je: lavanda, plavi zvončići od natalije i visoki i niski, streptokrapela od šeflere, više vrsta sukkulenata i da ne nabrajam više...
Jučer sam išla na trešnjevački plac i kupila si:
Lavanda - prezimila je pa će cvjetati ove godine
kućna sreća- jednu sam dala franjici a i ja sam je htjela imati a i nije koštala puno (10 kuna).
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 14:12
Lantane sam posadila oko 15.01. i još nema naznaka da bi me mogle obradovati.
A za 8. mart me je moj mužić iznenadio sa cvijećem:
2 maćuhice
1 jaglac
1 ljubičica
 
Terasu sam u subotu bila pripremila i iznijela tegle, ali sam u nedjelju navečer već sve ponovno unijela da ne bi bilo neželjenih posljedica.
Crisanteme sam također podkratila radikalno, ali me iznenadilo koliko novih mladica tjera...ma super!!
Eh da...prošle godine mi je manči donijela jednu grančicu pasiflore...što je to zahvalan cvijet!!!
Jako je narasla i razgranala se tako da ću spremiti mamii također da ima dubrovačku. Morat ću je uskoro svakako presaditi...
Uh za prvi puta je dovoljno...
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 15:15
Počelo je e kad je proljeće krenulo u proljetne radove, mora da je proljeće baš na pragu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 08:34
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Počelo je e kad je proljeće krenulo u proljetne radove, mora da je proljeće baš na pragu.
 
Draga moja kada vidim tvoj vrt i tvoje aktivnosti, čini mi se da sam ja u debelom zaostatku!!!
 
Ali meni vrijeme na žalost nije dozvoljavalo bilo kakve aktivnosti izvan kućnih vrata. Doduše to će se ovaj vikend promijeniti jer najavljuju sunčano, suho i za naše podneblje toplo vrijeme. Nema šta
PROLJEĆE STIŽE!!!Wink
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 08:38

Evo upravo gledam koje pelcere ću nositi doma sa posla.

Imam jednu calanchou koja nikada nije cvala ali je ogroman žbun postala. Od nje ću otkinuti par pelcera i posaditi na terasu.Danas ću presaditi lavandicu ,koju sam prije par dana kupila, u veću posudu i neka raste.
Ali me muči jedna stvar...dobila sam od shashe jedno sjeme jesenas i sada ga nikako ali baš nikako ne mogu pronaći doma...pa sam već pomalo ljuta na sebe!!!smile42
Jedino logično objašnjenje mi je da sam ga odnijela na zadnju kavicu i zabunom sve podijelila??? Tko će ga znati sada...
 
Ah da, jučer sam presadila dragoljuba.Postao je taaaaako veeeeliki da ga je bilo smiješno i pogledati...Nadam se da sada više neće ići puno u visinu, nego da će dobivati na širini... 
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 13:08
Meni ti je isto lijepo otiči na trešnjevački plac jer sam se uvjerila da imaju jako jeftino i raznoliko bilje.
Ja sam tam kliviju kupila za 20kn,a po ovim našim trg.centrima je i do 70kn.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 13:34
Originalno poslano od člana Štefica Štefica napisao:

Meni ti je isto lijepo otiči na trešnjevački plac jer sam se uvjerila da imaju jako jeftino i raznoliko bilje.
Ja sam tam kliviju kupila za 20kn,a po ovim našim trg.centrima je i do 70kn.
 
Tako je i ja sam kupila monstruma od spatifila a platila ga samo 30 kuna.
Moja mama se također oduševila, tako da i njoj moram otići kupiti, ako ga uopće bude bilo više...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 13:40
Moram vam ispričati šta sam u subotu napravila...
Moj sin je predložio da se idemo malo prošetati, a moja mama velikodušno prihvatila. Tako smo se obukli u trenirke, moj sin pod punom ratnom spremom sa puškom i dva pištolja i punim ruksakom dodatnog oružja, i krenuli. Na vrhu naše ulice se nalazi jedno zapušteno imanje a sa vlasnikom i sinom je moj svekar jaaako dobar, pa smo išli uzeti grančice ruža koje su mi prekrasne...Uzeli smo 4 grančice ruža, i iskopali tri jaglaca i tri ljubičice bijele, te to sve posadili kod nas u vrt.
Svi smo bili sretni što smo se malo prošetali, a i napravili naš vrt ljepšim.
 
Eh sada mi treba i savjet... neke ruže sam u jesen zapelcala, ali sam čula da ne bi trebao biti problem to napraviti i u proljeće...
Da li joj sve nove izboje treba otrgnuti i ostaviti samo trnje ili???
Molim pomoć....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 20:48
Kak to misliš,nove izboje? Pa nije već toliko narasla da mlade grane ima.U stvari ne znam kako se u proljeće pelcaju.Ja odrežem granu,donje listove i vrh,stavim u zemlu i pokrijem flašom.Vjerojatno misliš na pupove koji su potjerali,mislim da bi ih mogla ostaviti.
Koje si to sjeme izgubila što sam ti ja dala???Pa javi se,možda ga još imaWink
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 08:45
Hvala ti za objašnjenje za ružu, a od sjemena sam izgubila ili na prošloj kavici podijelila sjeme zlatoglavice....
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 12:01
U petak sam dobila ogroman paket od Lantane!!!
Zaista smo nas troje MM moj sin i ja stajali širom otvorenih usta. MM je rekao nazovi ženu i zahvali se jer ovo je nevjerojatno koliko je poslala cvijeća...
Ja normalno prvo jednu zapalila da mogu u miru pogledati šta sve tu ima...ali me onda uhvatio strah jer nešto od biljaka kao da se bilo počelo sušiti...
Tako sam odmah neke biljke posadila u tegle, a u subotu sam prije podne sadila ostatak biljaka, a uz to još peglala odijela i trčala na frizuru, jer smo imali jedne krstitke...
I dobro da sam sve riješila u subotu jer je jučer bio očajan dan, kiša je padala skoro cijelo vrijeme...
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 12:10
A što se tiče moga cvijeća koje sam posadila...eh tu je svašta nešto niklo...
Posadila sam plave zvončiće koji su nakon dugo vremena niknuli.
Noćne frajle su valjda za tjedan dana niknule.
Gaillardie sam posadila i visoke i niske...niske su niknule to jest izvirile iz zemlje i sada stoje, ne znam samo što čekaju???
Od visokih je jedna provirila glavicu...
Dalija jedna je niknula, sada čekam i ostale...
Ostići još nisu potjerali ali valjda budu...
Ima toga još samo se sada trenutno ne mogu sjetiti!!!???
A od lantana sam posadila šest teglica i zamislite niti jedna nije nikla...jednostavno ne mogu vjerovati da niti jedna ne izlazi...
 
Spatifil sam htjela presaditi ali sam čekala da prestane cvjetati, i taman sam mislila da je stao kad jučer vidim ima novi cvijet, tako da sam to odgodila, ali se jaaaako gužva u ovoj teglici...
 
 
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 14:03
proljeće kod tebe se naveliko sije i sadi i radi Clap nadajmo se samo da će napokon malo ljepše vrijeme krenuti 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 14:09
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

proljeće kod tebe se naveliko sije i sadi i radi Clap nadajmo se samo da će napokon malo ljepše vrijeme krenuti 
 
Kontesa, kako je krenulo kažu da će cijeli tjedan padati kiša...ja već luda...tako bih van u vrt....Tongue
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 09:09
Jučer poslije posla sam otišla po nove tegle, jer mi jednostavno nedostaje najmanje još 10-tak komada, budući da sada imam cvijeća za rasadnik.
Kada smo došli doma imali smo akciju MM, moj si i ja...i prvi puta od kada sam sa svojim mužem je bilo da je i on uživao u sadnji cvijeća a o sinu da i ne pričam...
Iz tegli sam u vrt presadila svo ukrasno i začinsko bilje koje mi je Lantana poslala. A onda sam još radila razmještaj po teglama, jer sam u nedostatku tegli trpala po dva tri cvijeta skupa, a sve u nadi da ih spasim.
Tako da su lantane svaka dobile svoju teglu, pa onda je tu bilo još nečega ali to moram pitati znalce...
Od kućne rasade su me iznenadile noćne frajle koje su niknule dok si rekao keks i koje napreduju brzinom svjetlosti, tako da ću ih za vikend vjerojatno morati presaditi..
A kako su lako niknule i nisu problematične, vjerojatno ću posaditi još i više da mogu podijeliti kome bude trebalo.
Slike ću staviti u moju temu Moja rascvjetana terasa...
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 09:36
Veselim se tvojim cvjećkama, lantane ako uspiju, naravno da se preporučam.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 09:44
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Veselim se tvojim cvjećkama, lantane ako uspiju, naravno da se preporučam.
 
Triša zamisli dobila sam ih s korijenom!!!
 
Nadam se da će uspijeti, i onda će biti ništa se ne sikiraj, mislit ću na tebe...Wink
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 09:45
puno posla i kod tebe proljeće, ovo s teglama je i kod mene problematično-nikada ih dosta, pa stalno razmještam cvijeće i kombiniram....koliko znam lantanama treba dosta da niknu.....a što se tiče naše Lantane - u njenim paketima uvijek svega i svačegasmile68, idem sada u tvoj vrt
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 16171819>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.