Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Srdašca - Dicentra
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Srdašca - Dicentra

 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Srdašca - Dicentra
    Objavljeno: 25 Lipanj 2019 u 17:13
Da podijelim moje iskustvo...

...do sada sam dvaput imala "sreću" da su se na srdašcu polomile grane koje sam uz pomoć hormona uspjela zakorijeniti... vrijedi pokušati... da se ne baci Embarrassed




Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2019 u 18:29
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2017 u 00:12

Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2016 u 19:50
Sigurno će biti sve u redu sa srčekom samo treba malo strpljenja...kao biljka nije zahtjevna, njezin predivni cvijet je velika nagrada za naš skroman trud oko nje Smile
     
Na vrh
biggy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Svibanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biggy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2016 u 19:14
Joj hvala puno, baš bi mi bilo žao da se ne primi jer izgleda predivno, a baš imam lijep položaj  u polusjeni, rezerviran za srcašca :-) . Čitam da je poprilično prilagodljiva i nezahtjevna biljka, pa ne gubim nadu :-)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2016 u 23:57
biggy , nemoj biti tuzna , sigurno ce se primiti i "potjerati" ! Ja sam ti moj flancic donesla u koferu i to u avionu ,
posadila prosle godine i mislila .... nece biti nista  ..... a kad tamo sad cvate  , ima samo jednu ali zato punu
grancicu prekrasnih srceka ! Zelim ti od  Heart  isto  !
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
biggy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Svibanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biggy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2016 u 18:45
Dragi forumaši, moze pomoć oko ove prelijepe biljke? Kupila sam sadnicu (korijen), posadila prije mjesec dana al jos nije ozelenila, nema nikakvog znaka da se primila :-(. Kako sam početnik, nisam čak ni sigurna da sam je pravilno posadila, s jedne strane je imala razgranati korijen, a s druge je bila samo jedna grančica. Ja sam je okrenila tako da sam taj razgranati dio posadila u zemlju, a ova jedna grančica je ostala blizu površine. Je li uopće važno kako se posadi, hoće li se svejedno primiti?
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2016 u 15:09
Vilo pa ove tvoje slike dicentre su tako lijepe da sam bez riječi.... gledam i gledam i divim se  smile84
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 12:43
au vila2 koja krasna kombinacija cvijeća, predivno ...
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 00:42



Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2016 u 12:35
Baš su vam lijepe, i bijele i roze.
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2016 u 11:34
Predivna dicentra, bijela je moj favorit...
Na vrh
kosjenkaSB View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2015
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 150
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kosjenkaSB Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2016 u 09:42
Prekrasna srdasca jA sam takodjer obozavatelj
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2016 u 00:27
Evo i moje

     
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2016 u 00:24
Bijela je prekrasna...već duže bezuspješno pokušavam naći sadnicu pa da je kombiniram sa ovom mojom roza.
     
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2016 u 21:42
Evo i moje.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2015 u 22:51
Vidim da je Slavonija puna prekrasnih dicentri. Neka moja sjećanja vezana su baš uz njih. Lijepo ih je vidjeti u miješanim gredicama, ali jako mi se sviđa i kombinacija dicentri i crnogorice.
Sutra je novi dan.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2015 u 22:32
Originalno poslano od člana božur3 božur3 napisao:

Ninetta 
Jako su ti divna srdašca. a jesam dobro vidjela da ti ovo u pozadini raste kleka ili borovica? Ona stožasta crnogorica?

lp

božur

 smile75


Još jednom hvala, a u pozadini raste Picea glauca Conica... Imam i borovicu samo ju snijeg svake godine rasturi... Ove sam joj godine obećala orezivanje, ali nekako ne stigne na red... a i pika do mozga!


Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2015 u 22:10
Originalno poslano od člana bucka123 bucka123 napisao:

Originalno poslano od člana božur3 božur3 napisao:

Predivna ti je ova dicentra , bijela posebno. Nadam se da cu uskoro naći sjeme u trgovini negdje jer kažu da mora prezimiti u zemlji do proljeća.



Svaka čast na uzgoju.

Informacija za božur3  i Osječanke. U vrtnom centru kod mosta imaju u ponudi bijela srdašca (i rozna), zdrava i kvalitetna, u kalju, cijena 30 kn. Bijela sam jako željela i nakon ove kupovine baš sam sretna.


 

Bucka, hvala puno. Bila i kupila! Sad još samo i dalje ganjam kleku ilito borovicu pa javi obavezno ako to negdje ugledaš...smile79
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2015 u 22:09
Ninetta 
Jako su ti divna srdašca. a jesam dobro vidjela da ti ovo u pozadini raste kleka ili borovica? Ona stožasta crnogorica?

lp

božur

 smile75
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.