Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Srdašca - Dicentra
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Srdašca - Dicentra

 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Srdašca - Dicentra
    Objavljeno: 03 Svibanj 2007 u 22:14
Dicentra je neobična biljčica koja ima cvijetove u obliku srca.Iako je smatraju staromodnom biljčicom u zadnje vrijeme je sve omiljenija. Nisam joj ni ja odolila.[IMG]http://i159.photobucket.com/albums/t159/vlasta_2007/grebatica111.jpg" height="480" width="640" />Neobično je da se cijela biljčica kod mame sasušila zbog radova potpuno je zaboravljena u jednom pitaru...ali ipak je pustila jedno srce...Vrlo neobično ... Što ti je život!!!Ne možeš ga zaustaviti!!![IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" />[IMG]http://i159.photobucket.com/albums/t159/vlasta_2007/grebatica135.jpg" height="480" width="640" />
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2007 u 22:19
Siroće malo,ma bitno da daje znakove životaSmile,one su jako izdržljive.Ove godine sam od mame donjela jedan grmić tih crvenih,samo bijele nikako da nađemUnhappy.Samo ih na slikama viđam.Ajme moram početi popis biljaka raditi koje sve  hoću a rijetko ih ima,pa kad odem na Floru,trebat će mi kamion na povratku kućiLOL
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2007 u 22:37
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Siroće malo,ma bitno da daje znakove životaSmile,one su jako izdržljive.Ove godine sam od mame donjela jedan grmić tih crvenih,samo bijele nikako da nađemUnhappy.Samo ih na slikama viđam.Ajme moram početi popis biljaka raditi koje sve  hoću a rijetko ih ima,pa kad odem na Floru,trebat će mi kamion na povratku kućiLOL


Evo našla sam nešto o bijeloj - da mi ne prođe kao kod mame..

Decora Buzet

Poznata je i lijepa sorta Dicentra spectabilis 'Alba' s potpuno bijelim cvjetovima. Ona je nešto slabijeg rasta, a stabljike i listovi su svijetlije zelene boje. Cvate i tijekom svibnja, a pojedinačno i u lipnju. Volite li cvijeće u vazi, srdašca su u tom smislu vrlo zahvalna jer odrezani cvjetovi traju relativno dugo.


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2007 u 08:08
jako lijepo Donata

moja nana je imala toga jako puno i uzgajala ga je u bašti,ali vremenom je jednostavno nestalo
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2007 u 22:04
I onda je procvjetala ovako..Clap nemožeš vjerovatiConfused


a onda se i zazelenila...a skoro da je bila otpisana...Ouch


Bravo za hrabro srce....ClapClapClapClapClap
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2007 u 22:54
jupiiiiiClapClap
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2007 u 22:56
da, prosto da ostaneš bez riječi,
to je ljubav
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2007 u 22:16
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2007 u 22:18
kad god ju vidim uvijek se  sjetim bakinog vrta i djetinjstva!
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2007 u 23:57
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

kad god ju vidim uvijek se  sjetim bakinog vrta i djetinjstva!


Baš to!!! Baka je imala veliki grm, rastao u vrtu, a ona je taj cvijet zvala " rečinice" ( naušnice).
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 11:44
Donata,ovu biljku moja stara uzgaja...
a ova bijela je stvarno extra!!!!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2008 u 10:54
ova bijela je prekrasna
ja imam ovu drugu i to u vrtu
sve se mislim malo je pomaknuti, jer je vrt mali, a sve u njemu raste bez ikakvog reda
ali zao mi... da ne unistim nesto


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 13:37
i evo vec je krenula...




na minijaturnoj biljcici vec ima i pupoljak
tako je i lani bilo s time da je poslije bilo jako velikih grana, ali s jako malim brojem cvjetova... za razliku od prvih godina

ne znam u cemu je stvar
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 23:54
Moja mama iam ovakvu rozu Dicentru a bijelu prvi puta vidim. Prekrasna je.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 23:56
roza jos i ima za kupiti dok bijele nema skoro nikad
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2008 u 14:54
evo moja vec ocvala,  ali slikala sam je na vrijeme


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 14:19

Kada je vrijeme za razmnoževanje - jesen ili proljeće?

Na vrh
Jasenka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 505
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jasenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 09:26
Ja sam svoje dobila na jesen, kad su i razdjeljene, a znam da može i na proljeće, samo je na proljeće malo lakše jer tada već potjeraju, pa se mogu vidjeti izdanci, dok je sada samo korjen...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 13:20
i ja sam čula da se rasađuje u proljeće - čim počne izbijati iz zemlje treba razdijeliti biljku
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 10:23
mene zanima može li se razmnožavati iz sjemena.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.