Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Srdašca - Dicentra
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Srdašca - Dicentra

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 10:36
Negdje sam pročitala - razmnožava se sjemenjem ili dijeljenjem grumena u rano proljeće
 
Jesli li uspjela pokupiti sjeme, ja ga nisam uočila?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 13:51
nisam još, pokušat ću ove godine .Ija bih je voljela razmnožiti a mala je da je dijelim.Ako bude sjemena ništa ne brini 
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 21:32
 Od dana kad je nikla odmah sa cvjetićem, svaki me dan sve vise uveseljava...


Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 21:38
smile93preslatko,Frida
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 22:54
Ja sam ove godine nabavila ekstra dicentra, bijelu , imal sam rozu.
Radujem im se ko malo dijete, stvarno su lijepo cvijece.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 12:07
Frida,super je.Ja sam dobila bijelu..Prije ih nije bilo kupiti kod nas,sad ima kao presad da se kupi....
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 19:50
Ja sam imala jednu rozu, a ove godine sam uspjela kupiti još 3. Htjela bih i bijelu, ali nisam našla. Prekrasna biljčica!
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 20:05
I ja sam neki dan našla i rozu i bijelu dicentru, pa sada nemoram čekati sjeme.Šteta što tako kratko cvjeta.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 20:08
Kod mene je tek provirila iz zemlje a kod moje mame(par km dalje) već naveliko cvate.
Mačak imaš bijelu po većim ventrima,tamo di su lukovice i gomolji.Meni je bijelu Kontesa nabavila,u Dubravi u nekoj cvjećarni ili poljo trgovini.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 21:13
 Sad cete me zaraziti i da bijelu nabavim..iako je moj motiv prema ovom cvijetu bio isključivo sentimentalne prirode, a u to ne ulazi bijela d. jer takvu nisam imala u djetinjstvu....
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 21:29
A jel ona moze iz sjemena? I kako sjeme da skupim,ako bude Frida ostavim ti ja sjeme bijele.Ja sam dobila bijelu,ima ih kod nas u merkuru kupiti oko 5km presad(2,50 eura)odprilike..
Evo je tu na slici,slabo se vidi,al mrsko mi ponovo slikati.Danas već ima još par cvijetića...Do karanfila je odma

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 21:46
...prvi put imam srdašce - rozo...mislila sam da to ne može kod nas...godinama gledala u časopisima ili u Zg u vrtovima....
 
....kako sam vesela....eno je niknula, narasla oko 50 cm i cvjeta ....smile94
 
....korijenko upravo si mi dobro rekla....ona rano cvjeta i nema straha od suše....
 
....preeedivna je...
 
 
Što ću uradit kad nestane, u pitaru mi je????
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 11:29
Nisam iz Zagreba, a kod nas ih nema. Našla sam samo rozu u Pevecu, bijele nigdje nije bilo. Ako netko ima, nek me se sjeti!
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 12:46
 Hvala  Alisa...ta cijena i nije velika za biljčicu..Merkur kažeš...otići ću i ja do Merkura provjeriti ima li ih i kod nas i po kojoj cijeni su....
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2010 u 00:01
Dicentra Spectabilis (srdašce) je prilično prilagodljiva biljka koja najbolje uspijeva na polusjenovitim položajima, može rasti i u hladovini,a  ako je tlo dovoljno vlažno uspijeva i na sunčanom položaju (tu ju treba zalijevati za vrijeme suše).

Zemlja treba biti hranjiva, bogata humusom, propusna i umjereno vlažna.

Cvjeta od 4. - 6. mj., rozacrvenim, roza ili bijelim srcolikim cvijetovima. Postoje vrste sa drugačijim oblikom cvijeta, među njima i u žutoj boji.

Poslije cvatnje, kada lišće povene, odrezati do zemlje sve dijelove biljke.

Gdje postoji opasnost od kasnih proljetnih mrazova, mlade izdanke za hladnih noći treba pokriti flisom.

Razmnožava se reznicama korjena ili sjemenom. Sjeme se mora posijati u jesen i vani treba prezimiti da bi niknulo na proljeće.
Rizom se sadi plitko ispod površine zemlje.

Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 10:27
cure,
jel tako da dicentra može uspjevati u "pitarima", jer koliko vidim po slikama, neke nisu u vrtu.
 
zbunilo me to što je na vrečici s gomoljem prekrižena slika pitara i stoji da se sadi isključivo u vrtu Confused .... 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 19:55
Ja ih isto sadim van,u vrt,no ne vidim razloga zašto nebi mogle biti ko lončanice,Sanja.Wink
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 09:42
hvala ti Shasha...toliko sam ju dugo tražila, da me strah staviti ju u vrt LOL pa bi ju radije ovako "štreberski" imala na oku....
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 10:31
Moja je u tegli već treću godinu, evo je upravo je iznikla
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2010 u 02:25

Ima li tko ovaj cvijet u crvenoj, žutoj i bijeloj boji? Ja imam samo rozu. Voljela bih imati sve boje. Divna je!

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.