Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Suza Isusova ???
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Suza Isusova ???

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Amal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Suza Isusova ???
    Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 21:48

E tako se zove loza čiju sam grančicu dobila prošle godine od ujne mog muža. Loza je predivna i ima cvijet poput suze te je po tom dobila i ime. Da li neko zna nešto više o ovoj penjačici.

Žao mi je što nemam digitalac, no uskoro ću ga kupiti, pa da uslikam biljčicu...

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 22:14
Teško je bez slike....ne znam ništa slično po opisu... Koje je boje cvijet? I koje veličine?
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 23:07
Možda pasiflora, nju obično zovu Isusova kruna, a penjačica je.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 10:47
Mislim da se radi o Hoyi. Zovu je Isusov venac, prema obliku koji se najcesce formira, ili Isusova suza, jer cvetovi pustaju medene, mirisljave suzice. Pogledaj pod Hoyom da li je ta biljka u pitanju.
Aglaja
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 19:06
Hoya je Gospina suza a passiflora je Isusova kruna.  ...a bez slike ne možemo ništa konkretno....
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
zlatnadolina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 30 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 61
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zlatnadolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 23:50
To je Hoya ili ja ju još znam kao voštani cvijet, a Isusova kruna je nešto drugo.
Na vrh
narcis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje narcis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2010 u 15:53
   Suza Isusova je prekrasna sobna biljka nevoli mjenjanje mjesta nađi joj normalno osvetljeno mjesto bez direktne sunčeve svjetlosti temeratura 21-28 ne previše vode povremena prihrana
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.