Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hortenzija - Hydrangea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hortenzija - Hydrangea

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 38>
Korisnik
Poruka
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2007 u 18:28
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Ove godine mi hortenzija neće cvetati. , izgleda da je još premlada, ili joj mesto baš ne odgovara. Stalno je zalivam, pričam joj, ali cvetova nema.
 
To Voki!!!!
naravno da ljubitelji bilja njeguju biljke ''materijalno'' voda,sunce,zemlja i sl., sa ljubavlju;
a i  istraživanja su jasno dokazala da su biljke osjećane i da osjete našu energiju kojom im prilazimo
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2007 u 19:10
Pa što onda ne cveta?!!
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2007 u 21:19
mlada je, daj joj vremena ; strpljenja uz ljubav

Ažurirao angi - 29 Lipanj 2007 u 21:20
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2007 u 17:00
polako voki treba vremena
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2007 u 17:22
Hvala, utešiste me na brzinu. Sledeće godine će sigurno cvetati.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2007 u 20:27
Donata!!! Da li je moguće kako doći do reznice ove tvoje ljepotice? Isto pitanje i za Artemisiu? Cure plizzzzSmile. Ja vama dajem kaj hoćete a imam ili vam platim! Već takve tražim jako dugo ali ih nema kod nasCry
 
Hortenzije su mrakStar!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2007 u 23:07
Hana,ti bi plavu? ima susjeda do mene,ogromam grm i mislim da bi ti dala.Ako hoćeš pitam jesmiley_158.samo ne znam kada se sadismiley_167
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2007 u 23:48
ja sam davno cula da bi hortenzije imale plavu boju
oko njih se stavljaju zahrđali ekseri
eto ja jos nisam probala ali hocu
cim ova moja jos malo poraste
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2007 u 23:50
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

ja sam davno cula da bi hortenzije imale plavu boju
oko njih se stavljaju zahrđali ekseri
eto ja jos nisam probala ali hocu
cim ova moja jos malo poraste

I ja sam to čula!!! Uglavnom nije bitno jeli su čavli, bitno je da je metal!!! Wink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2007 u 23:51
i da je grđav
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2007 u 07:33
ako želite da vaša biljka cvjeta plavo, redovito je zalijevajte otopinom aluminijeva sulfata.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 19:08
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

Donata!!! Da li je moguće kako doći do reznice ove tvoje ljepotice? Isto pitanje i za Artemisiu? Cure plizzzzSmile. Ja vama dajem kaj hoćete a imam ili vam platim! Već takve tražim jako dugo ali ih nema kod nasCry
 
Hortenzije su mrakStar!


Sorry tek sam danas provirila na forum....
Hana posađena mala reznica napreduje ali je još jako mala, i da je sjecnem nebi ostalo ništa od nje..kada malo odraste ...Inače ja sam reznicu "uzela"   ispred hitne pomoći u Zadru ima tri velika grma.Wink

mlade reznice zakorijenjujemo od svibnja do srpnja ..od mladih izboja bez pupa..
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2007 u 10:17
Ja nemam vrt ali imam hortenziju u maloj teglici koja mi vec trecu godinu cvjeta.Prko zime je stavlljam na tavan da ne smrzne i u proljece izvadim van i porezem joj stare lisce i grane i ona to zacas pusti i procvjeta.Jedino sto je bila svjetlo plava kad  sam a od ove godine je roza jer sam ju prihranila s zeljezom.
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2007 u 14:45
evo kako sad izgleda
1


Ažurirao Mihaela - 16 Kolovoz 2007 u 10:56
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2007 u 13:51
Ružičasto ili plava boja hortenzije je pitanje tla, tj.o pH vrijednosti.
Cvijetovi će zadržati plavu boju...isključivo u kiselom tlu koje sadrži dovoljno aluminijeva sulfata.
Ružičasti cvijetovi će biti u alkalnim tlima gdje je vrijednost iznad 7 pH.  
 
Plavu boju možeš sačuvati ako dodaš kisele zemlje ...npr.zemlja za rododendrone ili specijalnim gnojivom za hortenzije.
 
Po slici bi na proljeće mogla razmišljati o presađivanju u veći lonac..
 
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2007 u 13:59
Ja je svake zime jako porezem i stavim u hladnu prostoriju a ona u proljece potjera.Svaki put joj promjenim zemlju i prihranim gnojivom i zeljezom a u ovo proljece mozda stavrno dobije vecu posuduSmile
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 09:46
istina je da hortenzija voli sjenovita mjesta, ali ja nisam imala takvo za nju jer živim u stanu pa sam je stavila na južni balkon gdje je 2/3 dana u suncu.
ipak, uspjela mi je ostati i u takvim uvjetima, a tek joj je druga godina.
samo imam osjećaj da je stavim i u 5x veću posudu, da bi 5x veća narasla
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 11:09
Hortenzija je odlična, da si bar malo bliže da skoknem po pelcer na proleće...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 20:53
Hortenzija je za 10ClapClapClapClapClap
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 21:57
svaka cast prelijepa je
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.