Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hortenzija - Hydrangea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hortenzija - Hydrangea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 38>
Korisnik
Poruka
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2011 u 17:53
Fakat je posebna smile93
Ni ja još ovakvu plavu hortenziju nisam vidjela...svaka čast
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cvijetićljubac View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 741
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijetićljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2011 u 22:00
Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:

Hortenzija kod moga susjeda.smile73    
  uh da je kod mene takva...Angry
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2011 u 13:19
smile70Hortenzija je uistinu kameleon među cvjećem...ovisi joj boja o mnogočemu...vodi...zemlji...dohrani...uistinu mjenja boju kako hoće i zato nikada ne znamo koje će boje biti kad procvjeta.Konkretno ova plava ništa jadna nema osim suhe kamenite i zbite ilovaće pomješane sa kremencem i ponekad je susjed zalije ili ja preko plota.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2011 u 14:33
Ja bi ovu hortenziju mogla gledat danima...stvarno je smile227
Hortenzije su čudesne, tako malo traže a iskažu punu ljepotu
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 20:02
moje hortenzije izgledaju kao da su se osušile, gole grane bez ijednog listića..ne znam da li da ih orežem ili da ostavim tako do proljeća
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 20:45
MI smo zadnje 2 godine orezali u ovo vrijeme i bio je pun pogodak.
Sve deblje, stare grane prikratili, dosta ih i odrezali skroz, dok mlade samo malo i na proljeće su poludile.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 20:49
Htjela sam jednu hortenziju prebacit na drugo mjesto? Jel sad dobro vrijeme?
Neka se sve zeleni
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 09:23
mislim da bi bilo bolje počekati da joj se posuši list, da biljka počne s mirovanjem zimi
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 10:45
Onda bolje pričekat još malo.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 14:52
Najavili su snijeg, i zimu, onda bi bilo najpametnije da ju čim prije premjestimo na drugo mjesto. Budem ju dobro orezala i presadila.
Neka se sve zeleni
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 16:47
Presadit ju možeš iako je zadnji čas.Ali nikako je ne orezuj. Samo suhe cvjetove.
Imam 5 komada i bogato iskustvo. Nakon orezivanja, koje su napravili kao stručni vrtlari, jedva su došle k sebi! Od tada ne diram ništa osim suhih cvjetova i suhih grančica.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2011 u 17:38
Malo sam je morala orezat zbog transporta. Sad je na moru, nadam se da će preživjet i obradovat nas na proljeće.
Neka se sve zeleni
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2011 u 17:53
Ma doći će ona k sebi, samo joj moraš dati vremena.Moje su, t.j. prva doputovale obrnuto s kontinenta na more.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 23:38
ja sam ljetos stavila u zemlju par reznica hortenzije,posušila se stabljika ali ja je ne bacam ,ko zna ,možda ipak na proljeće me iznenadi
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 01:57
hortenzija, koja je i tijekom zime vani, u zavjetrini;
sada izgleda ovako





Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 07:46
Baš je lijepa! 
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2011 u 21:59
Evo, za one koje interesira, članak iz Večernjaka, Vrt, "Obojite hortenzije po želji"..........."Želite li da vaše hortenzije budu plave, odnosno jače plave nego što su sada, za svaki grm rastopite 5g. odnosno jednu jušnu žlicu aliminijeva sulfata u 5 l vode i zalijte ga otopinom.
Budete li svakom grmu dodali otopinu hidratizirana vapna, rastopivši također 1 žlicu vapna u 5 l vode cvjetovi bi trebali postati ružičasti. Tlo oko hortenzija zalijevajte otopinom jednom na mjesec od ožujka do svibnja i poslije cvatnje do jeseni, pazeći da ne polijete lišće......
 
Još jedan stari recept za plavu boju, staviti oko hortenzije u zemlju komade željeza, npr. stare čavle.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 10:44
Prije par godine u jednom vrtnom centru kupila sam biljku lijepog dekorativnog lista, a ispod je pisalo "hortenzija". Kako nisam znala o kakvoj biljci je riječ, ostavila sam je u posudi. Zimi bi joj listovi opali, a ljeti je lijepo listala, medjutim nije cvjetala. Dala sam si truda i pretražila net, te saznala da se radi o tzv. hrastolisnoj hortenziji. Medjutim, nikakvih podataka o njezinu uzgoju nisam našla. Na prvoj slici je moja hortenzija, slikana danas. Stabljika je drvenasta, a lisni pupovi pokazuju znake života, odnosno, ispod ljuske se nazire zeleni list. Zimi

Na ovoj slici je hortenzija u cvatu, skinuta s interneta.



Molila bih ako netko ima iskustva da me savjetuje što da radim. U dilemi sam kad i gdje da ju posadim. Koji vanjski uvjeti - sunce ili hlad, kako zalijevati, prihranjivati, orezivati.... Hvala
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 20:10
Zribal, cim zatopli, posadi hortenziju gdje po ljeti nebude previse na suncu, one vole hlad, zemlju bogatu humusom i dosta vlage. Mislim, da je ova tvoja Hydrangea paniculata "Grandiflora", prekrasna je. Ja vec dugo zelim ovakvu, vidjela sam je u MBM-u, ali je bila prilicno skupa.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 21:00
Meni se ipak čini da je na slici hrastnolisna hortenzija Hydrangea quercifolia. Kako joj latinsko ime govori, ima lišće u obliku hrasta, koje ujesen poprimi lijepu crvenu boju. Cvjetovi mogu biti sa jednim, ali i s nekoliko redova latica, skupljeni su u cvat u obliku grozda, od težine se povijaju prema tlu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.