Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hortenzija - Hydrangea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hortenzija - Hydrangea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2016 u 17:31
Krasno, jedva čekam vidjeti taj cvjetić hrastolike. Smile

Evo prvi pupić moje plave hortenzije...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2016 u 18:09
Odgovor na pitanje sa teme Razgovor uz kavu:
Bugice, tvojim hortenzijama je zemlja očito presuha. 
Već sam naziv biljke Hydrangea (grčki znači vodena) ukazuje na to da ta biljka ima velike potrebe za vodom. Ako položaj na kome je posađena hortenzija nije po prirodi vlažan, treba ju redovito zalijevati, naročito prvih godina poslije sadnje dok ne razvije dublje korjenje. Ljeti, za velikih vrućina dobro ju je i dva puta dnevno zaliti.

A tlo u kome će  hortenzije dobro napredovati treba biti rahlo, imati u sebi dosta organskih tvari i što je najvažnije uvijek mora biti malo vlažno sa dobrom drenažom.

Kupljena plava hortenzija s vremenom će postati roza ukoliko ju nisi posadila u kiseli supstrat i ukoliko ju ne budeš prihranjivala gnojivom koje sadrži aluminijev sulfat. Dobro ju je zalijevati i sa kišnicom što pomaže da se tlo održi kiselim, a zakiseljavanju tla će pomoći i dodavanje borovih iglica i drugih četinjača u tlo oko hortenzije.
Hortenzije je uputno povremeno zaliti vodom u koju se doda željezo da se spriječi međužilna kloroza (žućenje) lišća.

Moram napomenuti da ja svoje hortenzije nikako ne mogu dobiti da poplave. Naime, posadio ih je prije puno godina bivši vlasnik vikendice i uz sva moja nastojanja da zakiselim tlo na žalost moju nema uspjeha. A obožavam plave hortenzije (kao uostalom i drugo plavo cvijeće). Isto tako, svake godine im dodam željeza, no unatoč tome povremeno se tu i tamo na nekom grmu pojavi kloroza.

Zato je bitno kod sađenja bilke iskopati što veću rupu i opskrbiti biljku adekvatnom zemljom.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2016 u 23:18
A eto kod članice Lore koliko se sjećam hortenzija raste direkto iz betona i predivna je. Koliko se sjećam je neke zelenkaste boje cvjet. Ne znam ni kako je može đubriti, a ni zemlju nadosuti jer je direkto iz betona.
Za taj gubitak vlage je možda nabolje staviti najlon oko nje i nasuti pjeska da se taj najlo prekrije.
Bar je kod mene davalo (na pjeskovitoj zmlji) dovoljno vlage.

A ti Cimi možda da izvadiš kubik zemlje i naspeš odgovarajuće zemlju koja će zaplaviti.Ali je i to privremeno jer zemlja kisela, ako je drugačija oko nje, vremenom gubi svoja svojstva i mješa se od kiše sa okolnim tlom. A možeš i ti da staviš najlon pa će to mješanje se usporiti. Ili stavii u veću posudu hortenziju sa odgovarajućom zemljom.

Kod mene je opet problem hladna zima, preživi ona ali ništa od njih. Smrzu i pupovi koji trebaju cvjetati, ili grane. Uglavnom sam se naljutila i bacila sve koje sam kupila.

Ostaila sam samo od Korjenčice jednu kojoj ću ovu zimu navući debele gaće.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2016 u 00:12
Evo slike Lorine hortenzije, iz njenog albuma.





I ovdje je zimi ove grane iz betona. Kad nešto hoće hoće, ništa mu ne smeta.





Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2016 u 18:12
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2016 u 19:00
Počela je cvjetati moja bijela hortenzija....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2016 u 00:09
Rajski, Milice hortenzije su vam smile186
     
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2016 u 08:20
hrastolika, jorgovanska, anabelle i macrophylla





Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2016 u 07:10
Prekrasne su Nisa, teško je reći koja je ljepša, hrastolika i jorgovanska su posebne...
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2016 u 07:45
Hvala vilo, u pravu si, svaka plijeni na svoj način
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2016 u 09:11
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2016 u 09:12
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2016 u 09:12
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2016 u 09:12
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2016 u 09:13
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2016 u 21:45
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2016 u 21:46
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2016 u 21:47
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2016 u 21:47
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2016 u 21:49
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.