Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hortenzija - Hydrangea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hortenzija - Hydrangea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 38>
Korisnik
Poruka
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2007 u 22:04
prekrasna je hortnezija,
dok je gledam možda je i stavim na popis za sljedeće proljeće?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2007 u 15:30
Otkrila sam u svom dvoristu hortenzije. Big%20smile Bile su sakrivene iza ogromnih cijevi i dva velika kontejnera, pa ih do sada nisam ni vidjela.
Koliko mi se cini, prilicno su u jadnom stanju. Ja bi njih premjestila odavde gdje jesu na neko bolje mjesto.
Sta mislite, hoce li to biti izvodljivo? Koliko velike korjene one imaju?
I kada je najbolje vrijeme za njihovo sisanje - ako ih ne budem mogla izvadit, da barem dobijem mlade biljke.

Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2007 u 18:09
Što se orezivanja tiče znam da se u proleće odseku samo grane koje su se same osušile ili izmrzle, a ako ih orežeš jako te godine ti neće cvetati. Što se premeštanja tiče mislim da nema problema, jer moja sestra ih svake godine "šeta" po dvorištu i odlično joj napreduju. Ona ima bele hortenzije, a ja crvene koje su na suncu pa mi nisu cvetale ove godine. Što znači da ću i ja svoje jesenas "prošetati" na drugo mesto.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2007 u 18:13
ja sam svoju hortenziju obrezala u rano proljeće i čim sam to uradila (a još je bilo hladno) podivljala je još sutradan naočigled. Počela je rasti takvom brzinom da si mogao skoro golim okom vidjeti
Naravno, hladno u Dubrovniku, nije kao hladno u Zagrebu npr, ali svejedno. Ipak, cvjetala je cijelo ljet i još pušta mladice i obnavlja cvijet :)
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2007 u 20:51




Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 11:25











Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 12:18
Ovo na uzadnjoj slici je hortenzija, ali na onim prethodnim... Nešto mi čudno izgleda lišće.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 12:58
Ma cijele biljke izgledaju cudno kad su zapustene. Pa eno imas gore onu Donatinu sliku...koliko ja vidim to je ista biljka samo sta su ove kod mene u jadnom stanju. 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 18:27
Jeli znate kako se baš zove ova hortenzija? Voljela bih nešto više o njoj pročitati, ali etiketa na teglici je izbrisana, pa ne mogu je identificirati!!!



Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 21:09
Aurora,tu se je negdje pisalo o hortenzijama i željezu,kaj ih misliš presaditi u ona željezna korita(da imaju dovoljno željeza)smile96
Teško je"odavde" reći dali ćeš ti to moći izvaditi ili ne,moraš probati.Meni se čini da bi trebalo ići.Ako neide tebi(planinarki i vrsnoj sportašici) reci muškima da ih izvade.
Koje dobro kamenje tu imaš,ajme šta se tu sve da posaditismile190
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 21:46
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Jeli znate kako se baš zove ova hortenzija? Voljela bih nešto više o njoj pročitati, ali etiketa na teglici je izbrisana, pa ne mogu je identificirati!!!


 
Ovo je teško pitanje Andrea. Da budem iskrena, morala sam bacit pogled u jednu svoju knjigu i najviše mi liči na Hydrangeu macrophyllu, ali iz skupine Lacecap. Samo radi usporedbe da napišem i to da je ona najčešća hortenzija koju srećemo kod nas također macrophyllia, ali iz skupine Mophead. Pokušaj malo progooglat.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 22:40
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

 
Ovo je teško pitanje Andrea. Da budem iskrena, morala sam bacit pogled u jednu svoju knjigu i najviše mi liči na Hydrangeu macrophyllu, ali iz skupine Lacecap. Samo radi usporedbe da napišem i to da je ona najčešća hortenzija koju srećemo kod nas također macrophyllia, ali iz skupine Mophead. Pokušaj malo progooglat.

No, samo onako u kratko još jedno pitanje. Dali znaš koliko su zahtjevne u našim krajevima? Kakve im zime odgovaraju? Ma, mene iskreno mući sjena, ali od crnogoričnog drveća.... Cry
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 22:51
Andrea,koliko sam ja skužila po ovome šta se tu piše,hortenziji paše hladovinaWink
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 23:17
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Andrea,koliko sam ja skužila po ovome šta se tu piše,hortenziji paše hladovinaWink

Znam, ali kako moje izgledaju nije samo pitanje koje vrste sjene ili možda dovoljno ne obazirem pažnju na njih ili... Cry
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 23:18
Za ovu vrstu Hortenzije ti nemam iskustva, ali bi se po mome trebala njegovati isto kao i ostale hortenzije. Puno vode, sjena. Ostale Hortenzije nisu zahtjevne kaj se tiče pH vrijednosti tla osim kaj mijenjaju boju u ovisnosti od pH zemlje, a za ovu vrstu ti ne znam da li isto tako reagira na pH. Mislim da im je ipak jedina razlika samo u obliku cvijeta.
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 07:34
..


Ažurirao aurora2 - 06 Siječanj 2008 u 08:51
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 00:35
Ako zelite da vam hortenzija ima plavu boju stavite borovi iglica i sumske zemlje i zabodite zahrđale čavle-eksere.Hortenzija trazi kiselo tlo i dosta vode ali ne voli sunce.Ona traži sjenu i tada će imati veće i tamno-zelene listove.
Ja sam nekoliko imala na suncu pa su listovi bili žuti i sitni a cvijet bi brzo se osusio.
Na vrh
Filipa1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Filipa1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 08:45
Podrav od novog člana! Upit - gdje se može nabaviti ta vrsta hortenzije, fasciniraju me trajnice neobična cvjeta.

Ažurirao Filipa1 - 12 Listopad 2007 u 08:47
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2007 u 09:11
Pozdrav Flipa 1 , dobro nam došla i neka ti bude dobro s nama.

Na žalost hortenzije nisu cvijeće iz mog vrta, ali ne brini netko će ti odgovoriti. smile79
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 07:31
Moja mama kaze da se kod nas u Dalmaciji hortenzije sisaju u januaru. Da li je to tocno? 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.