Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hortenzija - Hydrangea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hortenzija - Hydrangea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 38>
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 11:08
ja sam svoje ove godine osisala negdje u 2 ili 3 mjesecu (napominjem da sam ih prvi put imala pa nisam znala drugačije) i odmah su sutradan potjerale nove listove i u rekordnom roku narasle i procvjetale
mislim da je možeš u 1.mjesecu ošišati
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 22:12
je l to vazi bez obzira u kojoj se klimi nalaze? mislim ovdje kod mene je januar smile204
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 22:59
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Jeli znate kako se baš zove ova hortenzija? Voljela bih nešto više o njoj pročitati, ali etiketa na teglici je izbrisana, pa ne mogu je identificirati!!!
Andrea, baci pogled na 2. sliku na ovom linku. Da li je to tvoja neidentificirana Hortenzija?
Naravno, link je i za ostale ljubitelje Hortenzija.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 08:47
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:

je l to vazi bez obzira u kojoj se klimi nalaze? mislim ovdje kod mene je januar smile204
 
ne bih se usudila sa sigurnošću odgovoriti na ovo. možda netko iskusniji s hortenzijama zna?!  ja sam ih ipak tek 1 godinu imala
sva sreća da je klima ovdje dosta blaga pa ako sam nešto i radila u krivo doba, ipak je dobro ispalo
smile42
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 09:09
Mislim ipak da sa orezivanjem treba biti oprezan, ako su jaki mrazevi posle orezivanja biljka će više stradati, jer ipak su to rane na stablu.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 10:18
Originalno poslano od člana kika
<DIV>Andrea, baci pogled na 2. sliku na ovom linku. Da li je to tvoja neidentificirana Hortenzija?</DIV>
<DIV>Naravno, link je i za ostale ljubitelje Hortenzija.</DIV>
<DIV><a href=http://www.usna.usda.gov/Gardens/faqs/hydrangeafaq2.html target=_blank>http://www.usna.usda.gov/Gardens/faqs/hydrangeafaq2.html</A></DIV>[/QUOTE kika
Andrea, baci pogled na 2. sliku na ovom linku. Da li je to tvoja neidentificirana Hortenzija?
Naravno, link je i za ostale ljubitelje Hortenzija.
[/QUOTE napisao:


 
Da, da... to je ta!!!! H. macrophylla var. normalis
 
 
 
 
Da, da... to je ta!!!! H. macrophylla var. normalis
 
 
 
Na vrh
patuljak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje patuljak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2007 u 23:31
Meni teško uspijeva, izgleda zbog sunčanog položaja, ali već ću je na proljeće presaditi pa... javim ishod presađivanja!!!! Cry
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 14:44
moja je cijeli dan na suncu pa joj iz nekog razloga ne smeta
ako imaš mogućnosti, ipak je pokušaj prebaciti u polusjenu
sigurno joj to više odgovara
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 15:54
Evo moja iskustva sa hortenzijom!

Majka kupila pelcer na placu od kumice za 5 kuna. Jedan sebi, jedan meni.
Pročitala ja kak i di ju treba saditi pa ju planski posadila u ćošak koji je trenutno na suncu od cca 10 do 17. Što znači- skoro u najgore vrijeme kad sunce prži. Kad javor naraste bit će u sjeni cijeli dan. To navodno voli! Treba ju dobro zaljevati jer je ona ustvari močvarna biljka. Čim joj se lišće sparuši treba zaliti, naravno ne po lišću.
Ovo joj je treća godina i jako dobro napreduje. Svake godine je cvala- čak i prvu godinu dok je bila samo jedna grančica.
Jedino što sam odlučila napraviti da se ne muči je - kad cvijet ocvate ja ga odrežem i tako ju tjeram da brže raste.
Neki ju u proljeće režu drastično, ali znam primjerke koji su u promjeru cca 2 m i nikad nisu rezani, a cvjetaju svake godine u bezbroj ogromnih cvjetova. Staviš tri grančice cvjeta u vazu i izgleda kao buket cca 30 ruža.
Nadam se da će uskoro izgledati ovako


Još kažu da je osjetljiva na mraz pa ju treba pokriti. Nije dobila zaštitu ni jedne godine i nije joj niš.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 16:25
Predivna  je slika, a znam da je i hotenzija. Nakon dugo godine i ja sam ove godine stavila nekoliko grančica s korjenom, jako si me razveselila kad si rekla da je i mala grančica cvjetala - možda bude i moja. smile186
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 22:09
Kad sam dobila pelcer od moje mame sa pupoljcima na vrhu mislila sam da će se teže primiti.Međutim koji je to cvijet bio, baš je izgledala neobično sa malim stablom a velikim cvijetom.Sada je to mali grmić koji sam posadila u cvijetnjak pošto sam je držala u saksiji dok nije ojačala.
Na vrh
nera View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 22:38
dajte recite di kupujet pelcer hortenzije za 5 kuna. toga kod nas u rijeci nema.
Life is like box of chocolate...
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 09:27
 Da smo blize,ne biste je kupovali (orezem je svake jeseni,nije neka posebna ali  je pravi cvetni zbun)! Pa ona se lako ozili iz reznica (moze i od prolecnog orezivanja) valjda je ima tu neko u gradu...
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 12:04
Nera kao sto Mimar kaze.... Da smo blize,ne biste je kupovali ...
 
Tako sigurno netko ima ili ce moci nabaviti pa ti posalje...  Tu smo da si pomazemo... Imas kategoriju "Oglasi " pa tamo se moze nuditi i traziti pojedine biljke....
 
A koliko znam hortenizija i nije nesto narucito komplicirana za razmnozavanje...
Na vrh
nera View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 15:03
jednu imam kupljenu, a drugu sam kod frendice grančicu otkinula i primila mi se. tek sam ih lani posadila pa je samo va kupljena napravila 3-4 loptice. nadam se veće uspjehu ove godine.
Life is like box of chocolate...
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 19:27
Znam da smo blizu ali moja je prošle godine propala jer ju je nešto napalo i naprosto se osušila.Tako sam prošle jeseni pokupila dva štapića od jedne susjede  i primilli su mi se.Ako uspijem odrezati još koji štapić,javim ti. 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 09:45
evo slike mojih hortenzija od proslog ljeta



ovo je vec u jesen



a ovo je crvena



ja sam prije 2 godine uspjela oziliti hortenziju sredinom 7. mjeseca, znaci ljeti u vrijeme najvece vrucine
otkinula sam par grana, stavila ih u posudu sa zemljom i tu posudu drzala do pola uronjenu u posudu s vodom, tako da im je stalno bilo mokro

a ove dvije sa slike u nastale od golih grana koje su ubrane u kasnu jesen - kad su vec izgubile lisce, i te grane sam najprije drzala u posudi sa zemljom, naravno uz redovno zalijevanje
do proljeca su se uhvatile bez problema, prolistale, a iduce sezone i procvjetale



Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 10:08
Predivno!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 11:12
Krasne su,Natalija.A ovaj način pelcanja,sa zemljom i uronjeno u vodu,prvi puta čujem.Moram ja to isprobati.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 14:00
kazem ti - tako sam je zakorijenila u sred ljetnih vrucina

samo sam zaboravila reci da sam tu posudu drzala sa sjeverne strane kuce tj. u debeloj hladovini
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.