Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Crvena hudika, snježne grude - Viburnum opulus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Crvena hudika, snježne grude - Viburnum opulus

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Crvena hudika, snježne grude - Viburnum opulus
    Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 21:25
Prekrasan grm inače znan pod imenom 
Hudika Obična - Viburnum Opulus 'Sterile' a nazivaju ih i istočne snježne grude...
U Zadru ih ima ispred županije lijepa tri grma...a imala ih je i moja nona...smile89






Slike naših članova možete pogledati ovdje:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?FID=36&TID=2425&PN=1
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 22:09
Sjećam se te biljke, nekad je bila puno češća, mislim da privlači uši i da su je se zato ljudi "rješili", a baš je prekrasna.... Još jedna na popisu za nabaviti...
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 22:36
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Sjećam se te biljke, nekad je bila puno češća, mislim da privlači uši i da su je se zato ljudi "rješili", a baš je prekrasna.... Još jedna na popisu za nabaviti...
 
Računaj sa sigurnošću na te uši, brzo unište mlade izboje ako ne reagiraš odmah. Inače, kako reče Donata samo sorta "Opulus" je ono što poznamo pod žganci, treba paziti kad se kupuje jer se češće u rasadnicima prodaju druge sorte koje nisu baš slične po cvijetu.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 22:40
Nadam se da bum je uspjela nabaviti... Imam dobro sredstvo na bazi buhača protiv uši - dobro djeluje kod invazije (zapravo, samo ga i u takvim slučajevima koristim...)

Jedva čekam nove slike rascvalog grma.....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 21:56
Je li zganac kakav "rođak" hortenzije?
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 22:03
ja neznam,osim da imaju slican cvijet,zganci su samo u bijeloj boji
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 22:25
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

Je li zganac kakav "rođak" hortenzije?
Manči, imaju nešto zajedničko, ali vrlo daleko. Viburnum i Hydrangea su razne vrste koje spadaju u isto kraljevstvo, odjeljak i klasu, ali zato u različit red, porodicu i rod. Ove podatke možete pronaći u Wikipediji.  
Na vrh
suzana29 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzana29 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 20:30




   JA SAM NA SELU SORRY SELENDI I NISAM NIGDJE VIDJELA ŽGANCE GDJE IMA ZA KUPITI ILI IMA NETKO VIŠKA AKO SE LAKO PELCAsmile162
žuna
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 21:33

Netrebas se izvinjavati sto si na selu i ja sam a  i ne stidimse sela.Pa pogledaj kod pevca nekad je znalo biti.Ja ih razmnozavam povijanjem a ponekad izrastu i mlade biljcice oko grma.

toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 08:05
Voljela bi i ja zasaditi jedno, moram se malo raspitati, možda ih ima još na mom području......Znači, dobra je mladica koja udara iz korijena!
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 22:06
manči sadnica viburnuma je ranije bilo u Pevecu
 
viburnum još kod nas zovu i snježna gruda
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 22:58
Viburnum??!! To me podsjeća na neku biljku.......Bit će da su rođaci....
Nemam Pevec u blizini.
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 19:10
Ja sam na jesen uzela grančice viburnuma (mi to zovemo "labude"), zapiknula u zemlju, stavila na to saklenku i eto lijepo rastu , a ovaj samo što nije pobijelio....
 
 
 
 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 19:13
Divan!!
Oštrim  se za jesen......smile126
Na vrh
suzana29 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzana29 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 17:19
smile64i ja bi žgance ali neznam kako tražiti u trgovini POMOĆ
žuna
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 18:33
Originalno poslano od člana suzana29 suzana29 napisao:

smile64i ja bi žgance ali neznam kako tražiti u trgovini POMOĆ
 
Najjednostavnije; isprintaj jednog zganca na slici s time odes u cvjecarnu  i to ti je to.Tako i ja radim ako trebam neki dijel ili sta drudgo jednostavno uslikam i pokazem sta trebam.
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2008 u 21:16
ja sam ove godine donijela povaljenicu i za sada je u tegli, ali vec na jesen je mislim presaditi u vrt

jedva cekam da naraste i bude ovako krasan grm
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2008 u 21:42
Nadam se da ti uspije
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2008 u 14:12
mislim da sam otkrila kako se žganci zovu:
 
Viburnum opulus "Compactum"  - Udikovina

Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2008 u 23:46
Izgleda da nije jako jako su slicni.Pise tamo da cvate od Lipnja do Rujna a zganci su vec ocvali.I ovi imaju dosta dugu petlju na kojoj se nalazi cvijet a dok kod zganca su kratke.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.