Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Crvena hudika, snježne grude - Viburnum opulus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Crvena hudika, snježne grude - Viburnum opulus

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 00:23
a ja se ponadala da sam ih razotkrila Big%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 00:42
Iris, naziv im je Viburnum opulus "Sterile".
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 21:23
ovo su plodovi od zganca,ali ne onog okruklog vec sa plosnatim cvjetom
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 21:27
Ovako izgledaju zganci sada
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 14:43
prelijep grm. baš sam danas kupila mladi.Zanima me cvjeta li odmah iste godine ili na malo starijim granama.
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 20:10
Originalno poslano od člana josipa josipa napisao:

prelijep grm. baš sam danas kupila mladi.Zanima me cvjeta li odmah iste godine ili na malo starijim granama.
Zavisi koliko je star,kad sam posadio mlade koje sam u proljece odvojio od stabla,cvao je nakondvije godine.
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 18:38
znači ipak cvjeta na starijim granama.
toni znaš li tačan naziv obe vrste wiburnuma koje imaš. Sad nisam sigurna hoće li moj imati tako loptaste cvjetove.mislim da samo wiburnum opulus rosea cvjeta tako ,a na mom je pisalo w. opolus bez rosea
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 18:42
Ja samo znadem da se kod nas zovu zganci,trazio sam na internetu i nasao sam samo jedan naziv pod tim imenom.U njemackoj se zovu schnee- ball snjezne loptice.Dok je vec stariji grm ima cvijetove na svim grancicama,bilo mlade ili stare.Bas u selu ima jedan pa visok je ko neko drvo.
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 18:50
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 20:21
hvala za link,ma, ja sam nestrpljiva ,kad prvi put procvjeta sve ću znati.

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2010 u 20:57
Udikovine - bekovina (Viburnum) je skupina više vrsta biljaka od kojih je jedna V. Opulus - gore opisana.
Cijeli rod viburnuma cvati bijelim, iznimno svijetlo roza cvijetovima.

U 3. i 4. mj. cvjetaju npr.: V. x Bodnantese "Dawn" sa roza mirisnim cvijetovima i mirisna V. Farreri (daju koji cvat i zimi ako nije prehladno).

U 5. i 6. mj. cvjetaju npr.: V. Opulus, V. Plicatum, V. Carlesii.

V. Plicatum i V. p. Tomatosum imaju bijele tanjurasto formirane cvatove - ujesen i crveno lišće (naročito V. Plicatum "Mariesii"), bočne im grane rastu vodoravno pa im treba dosta prostora (dobro razvijena biljka u punom cvatu prekrasno izgleda).
V. Carlesii "Aurora" ima roza cvijetove, visine do 1,5 m.
Neke vrste imaju i plodove.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 23:29
Znate li nešto o ovoj vrsti - Viburnum rhytidophyllum?
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2010 u 23:50
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Znate li nešto o ovoj vrsti - Viburnum rhytidophyllum?
 
Zasađen, lijepo napreduje..:)))
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 00:06
Viburnum rhytidophyllum - naraste do 3m,cvate u lipnju i ima crvene bobice


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 23:59
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

Viburnum rhytidophyllum - naraste do 3m,cvate u lipnju i ima crvene bobice


 
Hvala na informaciji!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 22:59
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Udikovine - bekovina (Viburnum) je skupina više vrsta biljaka od kojih je jedna V. Opulus - gore opisana.
Cijeli rod viburnuma cvati bijelim, iznimno svijetlo roza cvijetovima.

U 3. i 4. mj. cvjetaju npr.: V. x Bodnantese "Dawn" sa roza mirisnim cvijetovima i mirisna V. Farreri (daju koji cvat i zimi ako nije prehladno).

U 5. i 6. mj. cvjetaju npr.: V. Opulus, V. Plicatum, V. Carlesii.

V. Plicatum i V. p. Tomatosum imaju bijele tanjurasto formirane cvatove - ujesen i crveno lišće (naročito V. Plicatum "Mariesii"), bočne im grane rastu vodoravno pa im treba dosta prostora (dobro razvijena biljka u punom cvatu prekrasno izgleda).
V. Carlesii "Aurora" ima roza cvijetove, visine do 1,5 m.
Neke vrste imaju i plodove.
Malo da oživim temu..
Krasne informacije Cimi!
 
Možete mi pomoći! nešto jede listiće i svi su na rupice a ništa ne vidim na listovima. što je to i kako je zaštititi?
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2014 u 19:10

Žganci –  orezuje li netko ocvale cvjetove? Ja volim sve očistiti kad ocvate ali mi je grm povelik pa mi se čini to možda nepotrebnim!?

Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2014 u 01:24
Evo i mojih...

 
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2015 u 22:41



Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2015 u 20:34
NinettA smile186
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.