Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aronija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aronija

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 09:53
Originalno poslano od člana đuđi đuđi napisao:

Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

Originalno poslano od člana đuđi đuđi napisao:

Pozdrav iz Splita!
Sad kad sam toliko toga procitao o ovoj biljci idem sutra u MBM-a  kupiti 10 sadnica i odmah posaditi na svoju zemlju koja je blizu njihovih plastenika na Duilovu.Ako je pola istina o njenoj ljekovitosti i jednostavnom održavanju to je čudo od biljke.Samo se nadam da mi ptice (kojih ima jako puno) neće sve plodove pojesti.Već zamišljam kako ću za par godina ćokati plodove direktno sa grma do iznemoglosti ili ih predhodno staviti malo u hladnjak i preliti sa šlagom.
Nadam se da ćeš ipak uživati u plodovima bez obzira na ptice, ako ne ostaje ti dekorativna `aleja`. Smile
Pretpostavljam da si često u MBM-a, kad je blizu, blago tebi! Tongue

Evo danas sam imao plan svratiti do MBM-a i kupiti par Aronija i odmah ih posaditi ali me kiša omela.Cijeli dan pada bez prestanka.Morat ću malo pričekati sa sadnjom dok zemlja malo ne utegne.Pronašao sam u dućanu Poljoopskrbe krasne sadnice po 28 kn komad,a možda kupim i koju sadnicu Kakija(japanska jabuka).A za ptice više ne brinem.Kada budu plodovi na granama stavit ću preko biljke zaštitnu mrežu.(je sam zločest).
 
 
Đuđi dobro nam došao u naše cvjetno društvo.Tongue
 
 
A o kojoj Poljoopskrbi je riječ? I ja bih htjela nabaviti jednu biljkicu...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 11:58
Originalno poslano od člana đuđi đuđi napisao:


Pa ako su plodovi ukusni onako kako ljudi govore može ti samo privući znatiželjnike i nepoželjne.LOL
 
Ne radi se o takvoj vrsti znatiželjnika.Oni su dobro došli.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 18:47
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Zna li tko da li se od aronije može splesti gusta ograda?
Ako bi je posadila uz plastificiranu žičanu ogradu, da li bi mogla biti dobar zaklon od znatiželjnika? (ko o čemu ja o znatiželjnima!  Wink)
Naravno da može, i predivna je, ali moraš uzeti u obzir da je listopadni grm. Reže sa kao i ostale živice koje služe kao dobar zaklon od nepoželjnih pogleda.Smile
Na vrh
đuđi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje đuđi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 19:50
Pozdrav Proljeću!
Prvo nadam se da si iz Splita i da poznaješ centar grada.A do dućana ćeš doći kad ideš niz donji dio Tolstojeve ulice.Pri dnu sa desne strane skreneš u volat.Dućan se nalazi 30 m naprijed na desnoj strani ulice.Nadam sa da sam jednostavno objasnio.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 10:08
Minimode, hvala na informacijama.
Da, brine me jedino to što je listopadna inače sve drugo o aroniji mi paše.
Posebno što je ljekovita.Zaluđena sam ljekovitim biljem.
 
Zimi je i znatiželja manjasmile197
A imam u rezervi i dodatne načine zaštite.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 10:08
Ej Đuđi - dobra informacija-zaletit ću se do Poljoopskrbe. Bile su neko vrijeme u Peveca po toj cijeni al su nestale....
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 10:09
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Minimode, hvala na informacijama.
Da, brine me jedino to što je listopadna inače sve drugo o aroniji mi paše.
Posebno što je ljekovita.Zaluđena sam ljekovitim biljem.
 
Zimi je i znatiželja manjasmile197
A imam u rezervi i dodatne načine zaštite.
Thumbs%20Up Kada dođe moje vrijeme za "zaštitu" svakako ću te molit za savjetTongue
Na vrh
đuđi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje đuđi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 22:03
Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

Ej Đuđi - dobra informacija-zaletit ću se do Poljoopskrbe. Bile su neko vrijeme u Peveca po toj cijeni al su nestale....
Kada kupuješ u Peveca pripazi malo bolje na sadnice pogotovo ako su na akciji.Radnici ne vode baš računa na održavanje biljaka, a i upitno je odakle ih nabavljaju.

Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 22:17
Hvala vam što sam, zahvaljujući vama, saznala za aroniju. Naravno da ću je kupiti i ,nadam se , uživati u njenoj ljepoti i ljekovitosti (imam problema s krvnim žilama).Tongue
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 15:25
Originalno poslano od člana đuđi đuđi napisao:

Pozdrav Proljeću!
Prvo nadam se da si iz Splita i da poznaješ centar grada.A do dućana ćeš doći kad ideš niz donji dio Tolstojeve ulice.Pri dnu sa desne strane skreneš u volat.Dućan se nalazi 30 m naprijed na desnoj strani ulice.Nadam sa da sam jednostavno objasnio.
 
Đuđi tako sam se slatko nasmijala???
Ti si meni to super objasnila ali tu postoji jedan mali problem: ja živim u Zagrebu...TongueTongueTongueWink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 15:33

Problem ćete puno lakše riješiti jer đuđi je muško - pa proljeće......

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
đuđi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje đuđi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 20:23
Hvala Triša na točnoj informaciji iako me ne čudi greška Proljeća jer sam jedan od rijetkih muškaraca (u pravom smislu te riječi) koji pregledava ovaj forum,a primjetio sam da mi se prvi put točno obratila.
A sad da se vratimo na temu.Ja još nisam posadio  Aronije a kako mi je krenilo Minimode će mi sve pokupovati u Poljoopskrbe.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 22:01
 Pa nisam ni ja. Moje još stoje u tamnom u podrumu, a kakvo je vrijeme neću ih još sigurno stavljati, strah me od smrzotine. Iako moje ide u ogulinski kraj pa je to i logično, ti bi mogao-čim prođe ova snježna oluja vi ste u proljeću.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Marinn View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 18:21
E pa baš dobro, da sam ode navratija!!! Jučer sam kupija sadnicu aronije i danas sam je posadija, naletija sam na sadnice u Baumax-u (Zadar) i tamo je svaka sadnica 100kn pa sam odusta od kupnje (inaće primjetija sam da je u Baumaxu velik broj biljaka smrznuto i oštećeno od hladnoće), e ali onda sam navratija do Peveca i tamo naša potpino iste sadnice od istog proizvođača (rasadnik milić) i to za 35kn čini mi se!

Na etiketi koja visi na sadnici piše da su osjetljive na sušu pa ne znam kako će preživit ljeto ali uz redovito zaljevanje valjda će opstati!!

Jedino ne znam kako ću je obrezivati, ali učit ću polako pa ćemo vidit!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 19:05
Dobro si prošo, ja sam ih u Rijeci platila 5o kn, ali su lijepe i visoke preko metra. Na netu sam čitala da ih ne treba obrezivati, ni špricati, niti ništa oko njih raditi, a podnose do -47 stupnjeva, pa vjerujem da ne trebaju ni puno vode.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Myfinger View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Myfinger Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 11:05
Pozdrav svima
Tražim po internetu kako se sadi Aronija  i naletim na forum.
Jućer sam slučajno navratio u Bauhaus Žitnjak Zagreb i kupio 8 kom Aronija sadnica po cijeni 22,90 kn velićine su od 0,5 do 0,8m. Ostalo ih je još samo par komada. 
2008 god napravili smo pekmez od ploda aronije pomiješan sa 1/3 šljiva. Ispalo je nešto fenomenalno, prava delicija...Smile
 
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 11:17
Dobrodošao Myfinger i hvala na informacijama, posebno vezano za pekmezSmile
Na vrh
Myfinger View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Myfinger Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 08:54
pekmez ili tintni namaz ..
Aronije su iz rasadnika Milić www.rasadnik-milic.hr  iz Donjeg  Miholjca.
Posadio sam ih u Stubakima na razmak od 1,5-2 m jer u uputama piše da Aronija naraste u širinu/visinu 2,5m/2m .....ostalo je samo da ih gledamo
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 11:13
Kako si sadio? Opiši.
Moje danas dolaze.
Apropo cijena jedna zanimljivost: u Dubrovniku sam našla najjeftinije sadnice aronije (29 kn ) što je za nevjerovati budući da je u Dbk-u inače sve skuplje nego drugdje.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 14:20
Moji roditelji su upravo u postupku sadnje "plantaže" aronije. Ja sam za nju čula prvi put prekjučer. Uglavnom moji su oduševljeni jer ju samo posade i onda zaborave na nju dok ne rodi. A vele da plod nakon sazrijevanja može još dugo ostati neobran, a da ne propadne ili padne. A i kontinentalne temperature joj , čitaj = smrzavice, ne smetaju. Podnosi temperaturu do
- 30 c.
Plod očekuju za cca 2 godine. Pa bumo vidli!
 
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,238 sekundi.