Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aronija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aronija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
Korisnik
Poruka
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 20:24
Šeflera, i mi smo razmišljali o "plantaži" (mm i ja) - baš me veseli da je netko napravio "prvi korak"...o koliko sadnica aronije se radi?
Jedino krizno razdoblje za plod aronije je kada su plodovi još crveni, jer tada ptičice uočavaju plodove i tada "napadaju"....a kada plodovi potamne, krizno razdoblje je prošlo!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Myfinger View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Myfinger Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 09:32
sadio sam uz ogradu..
Važno kad naraste visina grma je oko 2,5m i širina 2m
Prvo sam izmjerio razmak cca 1.5-2m, iskopao jame 0,5m stavio na dno pilećeg gnoja (dala susjeda) pomiješao još sa kvalitetnom zemljom. Sadnicu sam stavio malo iznad zemlje kad se ugazi oko nje dođe sa razinom zemlje. Treba je dobro zaliti.
Poslije ide održavanje čišćenje korova zalijevanje, pomlađivanje grana rezidbom.
Svaki grm može uroditi oko 10 kg.. u kolovozu.
Sad moram samo čekati i gledati...
Na vrh
đuđi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje đuđi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 19:07
Evo jedno pitanje za forumaše sa iskustvom.Da li Aronija cvjeta po cijeloj dužini prošlogodišnje stabljike ili na vrhovima mladih izboja ili...Hvala!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 20:08
Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

Šeflera, i mi smo razmišljali o "plantaži" (mm i ja) - baš me veseli da je netko napravio "prvi korak"...o koliko sadnica aronije se radi?
Jedino krizno razdoblje za plod aronije je kada su plodovi još crveni, jer tada ptičice uočavaju plodove i tada "napadaju"....a kada plodovi potamne, krizno razdoblje je prošlo!


Baš danas posađen prvi dio. Kupili su 130 sadnica. Baš smo danas raspravljali da će trebati zaštitu kad čvorci krenu u napad.
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 16:03
smile227Šeflera, 130 komada, to je stvarno plantaža, bravo za tvoje roditelje. Ja sam kupila 3 komada i baš ih vidim danas, nisu još posađene, a počele listati. Angry grrrrr, kada će već prestati kiša padati .....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 16:12
Moje su u podrumu i sto počele listati, ali u subotu idem u Skradnik i sadim - pa što bude.
Imam 5 aronija, puno malina (hvala korijenoko) i puno tayberyia (hvala kat.rea.) dakle kupila sam ovaj puta samo aronije, odredili smo mjesto tamo gdje imam vrt, koji mi je prevelik, pa ćemo tamo preseliti i nekoliko grmova crvenog ribizla i pitome kupine, to oboje već jedemo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
jaccominijeva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaccominijeva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 16:07
I ja sam kupila aroniju. Zanima me zna li netko da li se od nje može dobiti eterično ulje i kakva su mu svojstva.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 09:33
Nigdje nisam pročitala o takvoj mogućnosti.A nagooglala sam se o njoj.
Ona je vrlo ljekovita ali koliko sam ja vidila ne spada u aromatične biljke.
Na vrh
bobica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2009
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bobica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 18:09
Bok svima, evo baš mi je drago da sam pronašla ovaj forum i temu o aroniji pa da malo podijelimo iskustva...
obožavam tu voćku i sve vezano za nju mi je zanimljivo, moje će ove godine imati plodove.
btw u sloveniji sam kupila svježe i radila od nje pekmeze i rakiju (koja je prefina)

Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 18:23
dobrodošla bobice, koliko si ih posadila?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 11:39
ja sam svoju sadnicu aronije posadila prošlo proljeće. (Milićevu) Nije mi procvjetala  , za plodove znam da je rano, al još su je i puževi napali Angry
 
 
 
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 11:42
Ja sam prosle godine kupila aroniju i zasadila u bastu.Naravno nisam ni ocekivala da bude plodova, ali se duboko nadam da ce nesto biti ove godine.Iznenadjujuce da ovako lose vrijeme kisa, hladnoca nije sprijecilo da pusti listice.
Na vrh
bobica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2009
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bobica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 23:07
da se osvrnem malo na posljednje postove, svoju sam nabavila u rasadniku u brežicama (iz njemačke porijeklo),a i vidjela sam te milić sadnice poslije  u bauhausu za 27 kuna ali su bile u kutu nekako zabačene u nekakavoj vrećici, napola već prikraju...šta nije taj milić iz slavonije imao ruže?


Na vrh
papi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje papi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 12:14
Bobica, šta piše na deklaraciji od sadnica aronije koje si kupila u Sloveniji i koliko koštaju (sorta, uvoz i ostalo)?
Čuo sam da tamo ima svega i svačega i da se tip stvarno kuži kada su me svi upućivali na njega? Kako je prenesti sadnice preko granice? Pitam jer planiram skočiti do njih!
Na vrh
papi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje papi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 12:15
Da to je taj milić koji prodaje ruže!
Na vrh
papi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje papi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 12:31
Inače u Istri se kreču ovako cijene:
Milić Aronija melanocarpa 35,00 - 45,00 (Poreč), Aronija Hugin 49,00 (Višnjan), dok neki tip iz Zagreba aroniju "Nero" prodaje po 15,02Eur.
Na vrh
geoid View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje geoid Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2009 u 21:07
Bok svima!
Svečano objavljujem da u Slunju imamo mogućnost kupovine aronije iz rasadnika "Milić" po 28 Kn! Čini mi se da su dvogodišnje sadnice a ima i trogodišnjih.
Još samo MOLIM savjet: nikako i nigdje ne mogu naći kako uspješno uzgajati vlastite podloge tj. sjemenjake jabuka i krušaka? sjećam se da sam jednom baš posijao ali nije uspjevalo presađivanje. Pozdrav!
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 08:22
Bok
ja sam aroniju posadila prošle godine i kupila je također od Milića. Od nje nije bilo ništa prošle godine, samo listići i to je sve. Da li netko zna kada počinje roditi?
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 22:08
kakav je okus?
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
dedabrada View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dedabrada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 21:32
Kraj Čakovca 18 kn u vrtnom centru a zna imati i baumax ove godine mislim da su po 24.99
MBM u zg ih je imao u tegli prošle godine cjetale su i bile su oko 60 kn

U rusiji je zovu ČERNOBILKA jer su lječili ljude poslije černobila s njom
izbacuje teške metale iz organizma ...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.