Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aronija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aronija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 09:16
Evo i ja sam kupila aroniu i veselim se što ću je posaditi u vrtu.Kupila sam dva komada i čini mi se da je netko napisao da se može razmnožavati i grančicama tj. reznicama,ako je tako za par godina imat ćemo je dovoljno za podijeliti zainteresiranima.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 16:13
Ajde molim te pojasni gdje si je kupila i kolika je cijena, ako nije problem.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 16:43
Kupila ja lani u proljeće Aroniju u Bauhausu za 27 kn,posadila najuobičajenije,cvala je jako zgodno i dala desetak bobica veličine malo debljeg ribizla,meni jako ukusnih.Jedino me mučilo kak ću ju orezivati.Onda mi ju je muž orezal sa kosilicom.Ako ne potjera iz korjena,moram opet u potragu.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 09:29
Ja sam svoju kupila u Vrtnom centru na Škurinjama.Imali su još par komada.Triša ako se požuriš možda i nađeš još koji komad.Inače je tamo u vanjskom dijelu gdje su voćke,skroz na kraju.
Ma tamo je nekad bio Briko centar.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 11:03
Hvala ti zaletit ću se još danas - možda budem imala sreće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 11:49
evo i ja sam je posadila prije dva dana, po propisu u veliku rupu - sa stajskim gnjojivom, sa dosta slobodnog prostora oko nje,  nadam se prvim cvijetićima u svibnju. Inače kupih je u mbm-a 50kn.
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 12:55
Hvala ti, sada i mi imamo u Rijeci mbm rasadnik, pa  mogu računati da je cijena tu negdje. Jedini je problem što je ja moram kupiti sada ovdje, a posaditi tek u proljeće u vikendici, pa ne znam kako su pakirne, dali u loncima ili da je ovdje posadim, pa držim tu.
Jednostavno ne mogu čekati do proljeća, jer kad god idem u nabavku već bude sve rasprodano, pa ću ove godine nabaviti na vrijeme.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 13:37
mbm u Splitu. Wink
Inače (ne znam kako se to stručno naziva) pakirane/zamotane su pvc folijom sa zemljom. Nema ih u loncu, iako nisam pitala već čim sam ugledala ovu, uzeh i pohitah ka blagajni.....
Ne znam da li sam pogriješila, prije sadnje sam je ostavila malo u vodi (tako su savjetovali) pa se korijen odvojio od te zemlje, posadila sam je - Ermm, kako će to ispast nemam pojima..... 
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 14:15
Hvala ti, znači ti si još jedna koja će nam se pridružiti na splitskoj kavi - ja pričam kao da ću sutra doć iz Rijeke u Split, ali nikad se ne zna.
Dobro  došla - splitsko-hvarsko, klisko društvo je super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 14:41

Odlično, eto mene na kavu, čim se sastanete, baš si me razveselila....by the way vrt ti je predivan, vrt za mene znači oslobađanje i pročišćenje ma koliko mi se ostali smijali...... ova dva dana bilo je sunčano pa sam se "pročistila"........Tongue

«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 21:17
Možda se ne bih baš tako izrazila, ali sigurno djelim tvoje mišljenje o djelovanju vrta i cvjetnjaka na moj život, na moj organizam, pa i na moju okolinu,
Najsmirenija sam kad sam  u dvorištu ili u vrtu, od kojeg nemam ama baš nikakve koristi u financijskom smislu, ali bezgraničnu emocionalnu snagu crpim iz njega.
 
No da nebi bilo da nisam u temi, danas sam bila u našem MBM i kupila 3 aronije po cijeni od nekih pedesetak kn svaka.
Pored ribizla, kupina i malina, baš će se dobro uklopiti i ovo bobičasto voće.
Još planiram nabaviti i tayberi - netko mi je s foruma obećao prodati sadnice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
đuđi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje đuđi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 21:39
Pozdrav iz Splita!
Sad kad sam toliko toga procitao o ovoj biljci idem sutra u MBM-a  kupiti 10 sadnica i odmah posaditi na svoju zemlju koja je blizu njihovih plastenika na Duilovu.Ako je pola istina o njenoj ljekovitosti i jednostavnom održavanju to je čudo od biljke.Samo se nadam da mi ptice (kojih ima jako puno) neće sve plodove pojesti.Već zamišljam kako ću za par godina ćokati plodove direktno sa grma do iznemoglosti ili ih predhodno staviti malo u hladnjak i preliti sa šlagom.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 21:41
Originalno poslano od člana đuđi đuđi napisao:

Pozdrav iz Splita!
Sad kad sam toliko toga procitao o ovoj biljci idem sutra u MBM-a  kupiti 10 sadnica i odmah posaditi na svoju zemlju koja je blizu njihovih plastenika na Duilovu.Ako je pola istina o njenoj ljekovitosti i jednostavnom održavanju to je čudo od biljke.Samo se nadam da mi ptice (kojih ima jako puno) neće sve plodove pojesti.Već zamišljam kako ću za par godina ćokati plodove direktno sa grma do iznemoglosti ili ih predhodno staviti malo u hladnjak i preliti sa šlagom.
 
Tako mi je drago zbog ovoga Đuđi da smo te potaknuli na sadnju novih biljaka i unjeli ih u tvoj dom...
 
ako te šta zanima smao pitaj i naravno ako imas koji savjet slobodno ga podjeli sa nama...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 22:05
Pozdrav Đuđi. vidim ja da će se splitska kava naglo povećati, svako malo netko iz Splita, to mi je posebno drago.
Pozdrav iz Rijeke.
Moje aronije i taybery idu u vikendicu u ogulinski kraj - vidjet ćemo kakv će biti uspjeh.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
đuđi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje đuđi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 23:26
Onda promjena plana.Morat ću posaditi još sadnica da vas mogu i počastiti sa svojim plodovima uz kavu.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 17:26
Originalno poslano od člana đuđi đuđi napisao:

Pozdrav iz Splita!
Sad kad sam toliko toga procitao o ovoj biljci idem sutra u MBM-a  kupiti 10 sadnica i odmah posaditi na svoju zemlju koja je blizu njihovih plastenika na Duilovu.Ako je pola istina o njenoj ljekovitosti i jednostavnom održavanju to je čudo od biljke.Samo se nadam da mi ptice (kojih ima jako puno) neće sve plodove pojesti.Već zamišljam kako ću za par godina ćokati plodove direktno sa grma do iznemoglosti ili ih predhodno staviti malo u hladnjak i preliti sa šlagom.
Nadam se da ćeš ipak uživati u plodovima bez obzira na ptice, ako ne ostaje ti dekorativna `aleja`. Smile
Pretpostavljam da si često u MBM-a, kad je blizu, blago tebi! Tongue
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
đuđi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje đuđi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 00:21
Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

Originalno poslano od člana đuđi đuđi napisao:

Pozdrav iz Splita!
Sad kad sam toliko toga procitao o ovoj biljci idem sutra u MBM-a  kupiti 10 sadnica i odmah posaditi na svoju zemlju koja je blizu njihovih plastenika na Duilovu.Ako je pola istina o njenoj ljekovitosti i jednostavnom održavanju to je čudo od biljke.Samo se nadam da mi ptice (kojih ima jako puno) neće sve plodove pojesti.Već zamišljam kako ću za par godina ćokati plodove direktno sa grma do iznemoglosti ili ih predhodno staviti malo u hladnjak i preliti sa šlagom.
Nadam se da ćeš ipak uživati u plodovima bez obzira na ptice, ako ne ostaje ti dekorativna `aleja`. Smile
Pretpostavljam da si često u MBM-a, kad je blizu, blago tebi! Tongue

Evo danas sam imao plan svratiti do MBM-a i kupiti par Aronija i odmah ih posaditi ali me kiša omela.Cijeli dan pada bez prestanka.Morat ću malo pričekati sa sadnjom dok zemlja malo ne utegne.Pronašao sam u dućanu Poljoopskrbe krasne sadnice po 28 kn komad,a možda kupim i koju sadnicu Kakija(japanska jabuka).A za ptice više ne brinem.Kada budu plodovi na granama stavit ću preko biljke zaštitnu mrežu.(je sam zločest).
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 08:53
Nisi uop'e dapace, ja u vikendici imam obavezno ribarsku mrezu preko grozda jer inace nebi nasli ni bobice, sve nam ptice pojedu, iako ih hranimo obaveyno im ostavljamo hranu . Mozes u temi -na[e vikendice- vidjeti. Fora je jer ribarska mrez jos nakon 10 godina upotrebe uvijek daje na ribu, pa se ovdje susjedi smiju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 09:55
Zna li tko da li se od aronije može splesti gusta ograda?
Ako bi je posadila uz plastificiranu žičanu ogradu, da li bi mogla biti dobar zaklon od znatiželjnika? (ko o čemu ja o znatiželjnima!  Wink)
Na vrh
đuđi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje đuđi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 18:33
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Zna li tko da li se od aronije može splesti gusta ograda?
Ako bi je posadila uz plastificiranu žičanu ogradu, da li bi mogla biti dobar zaklon od znatiželjnika? (ko o čemu ja o znatiželjnima!  Wink)

Pa ako su plodovi ukusni onako kako ljudi govore može ti samo privući znatiželjnike i nepoželjne.LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.