Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aronija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aronija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 21:54
Ja sam posadila ove godine tri, kupila u mbm po 50 kn, jako lijepo izgledaju, visoke su skoro 1,5 m, ali nisam gledala odakle su. Imam vrt u Skradniku, kraj Oštarija, odnosno Josipdola, valjda mi nisu smrzle. Za vikend ću znati što je s njima, posadila sam ih prošli tjedan.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bobica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2009
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bobica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 17:54
hej da se malo javim ne znam da li je netko napisao već ali bila je reportaža o aroniji na plodovima zemlje, gospon ivković iz voćarskog centra  je pričao o aroniji i o sadnji

okus aronije? trpak, onako vuče za zube, meni osobno fino ali definitivno nije kao malina ili tak nekaj....stavljala sam pasiranu u jogurt i bilo mi je ukusno :p
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 10:43
Da se uključim u temu.
Ja sam dobila sjeme aronije i posadila...smiješno je zar ne jer svi kupujete gotove sadnice!!!
Ali...iznenadilo me kako je brzo nikla i ako se održi jednostavno ću je posaditi u vrtu da vidim kako brzo raste...
Na vrh
papi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje papi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 11:40
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Da se uključim u temu.
Ja sam dobila sjeme aronije i posadila...smiješno je zar ne jer svi kupujete gotove sadnice!!!
Ali...iznenadilo me kako je brzo nikla i ako se održi jednostavno ću je posaditi u vrtu da vidim kako brzo raste...
 
Ima ih za kupiti ili proba od samoga ploda pa uspjelo? Ako ima informacija gdje se može sjeme nabaviti bio bi jako zahvalan! Pozdrav
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 11:49
Ja sam ga dobila tu na forumu...
A ovo što pokušavam je čisto eksperiment...
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 14:48
da se pohvalim, jučer idem u svoj vrt i vidim aronija cvate i to po prvi puta kod mene
 
Jupi!!!smile55
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 16:10
moja od lani je skroz mala, kao da ju je neko pokosio (hm, vjerojatno se MM zalaufao s kosilicom), ali vidim da pušta listove
nema kruha bez motike
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 20:15
ihi hi, da se i ja pohvalim sa svojom aronijom.Ima cvjetić.Kupila sam je prosle godine u Mostaru.Prosle godine se pojavila mala bebica sa zilama.Pred zimu sam je stavila u saksiju u unijela u hladnu prostoriju.vidim da bebica pusta listove.
.
Na vrh
bobica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2009
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bobica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:29
bravo za tajčicu i fatku i njihove aronije koja cvatu, znači bit će bobica! ako ptičice ne pojedu prije
moja još ne cvate ali ima pupove pa valjda će biti nešto...Thumbs%20Up
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 06:51
Ja cu staviti mrezicu na onu grancicu.
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 11:23
fatka,
 
aroniju ne trebaš unositi u hladnu prostoriju. Ona je posađenu uvijek vani u vrtu i podnosi zimu do -45
 
 
 
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 12:15
Samo sam bebicu odvojila i drzala ovu zimu u kuci.Sada joj trazim povoljno mjesto da je zasadim.
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 13:24
supač, tko prvi jede aronije javi se s dojmovima
 
 
smile107
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 16:54
Hvala, evo i janešto naučila. Neću imati plantaću, ali i o ovih 5, koje sam posadila u vikendici želim nešto znati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 20:15
Ja bih rado imala aroniju u svom vrtu, buduci da sam citala da podnosi dosta niske temperature.
Ovdje je nema za kupiti.
Da li netko mozda ima sjeme?
pozdrav iz Norveske
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 14:00
moja opet nema nikakve cvjetiće. nije ih imala ni prošle godine. da ja to nisam zeznula s odabirom položaja Confused? vjerovatno jesam...moja je u hladu
 
gdje ste vi svoje sadili?  
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 14:33
Moja je na suncanom mjestu.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 15:24
Jučer su mi iz Splita došle još dvije i idu u Skradnik petak, odmah ih sadim kraj postojećih, pa će vam podnijeti izvještaj kako mi se za sada drže one posađene.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 19:12
mora biti na sunčanom mjestu, suša joj ne smeta, moja je bila puna cvjetića, i sad čekam dalje.
 
 
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 22:27
ništa, sutra budem lopatu u ruke i kopaj. stavit ću je gdje je cijeli dan sunce.Confused ako i nakon toga ne bude imala cvjetiće,onda stvarno ne znam
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.