Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aronija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aronija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
Korisnik
Poruka
Aronija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aronija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 08:18
Ako nekoga zanima i želi probati sok aronije nek navrati na www.aronija.com.hr
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 09:00
Ove godine imala sam na tri mjesta "grozdiće" aronije, no kako staln nismo u vikendici, kad smo se vratili nije bilo niti jedne jedine bobice. Pretpostavljam da su je obrstile ptice, iako je rečeno da je ptice neće zbog trpkog okusa. No ipak smo prije ptica uspjeli probati, okus je i mene razočarao, vrlo je sličan crnom ribizu, ali me veseli da je plod dobar za preradu, pa ako bude sreće, bit će za sokić ili pekmez.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 16:03
I mene su ptice naljutile, a ne bi mi bilo čudno da su se i voluharice nasladile mojom aronijom. Vražiji miško može sveAngry. Tako da sam vidjela bobice sad ga ima - a sad nema smiley4392.gif

Ja volim okus crnog ribizla, tako da ako je takav mogao bi proći i bez preradesmiley2579.gif.

Planiram napraviti od aronije živu ogradu oko 16 metara, zaštita od neželjenih okica. Kažu da naraste 2 met., taman ja sam 1.66LOL

Na metar ide 3-4 sadnice aronije za živu ogradu. Samo ne znam koliko odmaknuti od međe i pletene ograde.

I naravno u buduće, mreža protiv ptica.Smile
Na vrh
mimi 45 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 111
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi 45 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2010 u 09:10
 Ja sam prošle godine posadila jednu voćkicu i ove godine rodilo je par bobica ali isto nisam oduševljena okusom...ali ako je zdravo naviknut ćemo seThumbs%20Up
Na vrh
pehist View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pehist Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2010 u 23:07
preksutra 02.09.2010. u jutarnjem programu, emisija Dobro jutro Hrvatska pogledajte prilog o Aroniji
Na vrh
pehist View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pehist Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2010 u 20:23
http://www.youtube.com/watch?v=YvCbdBZak1o
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 20:22
moja aronija je rodila full
ima 3 grančie i sve 3 su bile pune
kiselkasti okus, osvježavajuć ... nisam mogla je pojesti više od 3-4 bobice

ali imam dobre vijesti: frape od banana , aronije i vode (može i sok od naranče) je FENOMENALAN

toplo preporučam ;)
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 03:51
Ma ja imam dvije sadnice aronije i to već dvije ili čak tri godine ali nisam dobila niti cvjetić.Slabo i raste,očito negdje griješim u uzgoju.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 11:09
Super vijest MGrubi, meni je najvžnije da voće jedem sirovosmiley2579.gif

Mikica bitno je da je biljka zdrava. Negdje sam čitala da biljci treba oko 3 godine da da plod. Možda ovisi starost tvoje sadnice, ako je bila mlada kod sađenja. Probaj je pođubriti stajnjakom i možda presaditi na drugi položaj. Ali ne bi trebao biti probem položaj, jer ona može i u slanoj zemljiEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Jelle View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelle Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2010 u 20:09
danas sam posadila aroniju. Nadam se da če mi vec na proljeće dati barem pokoji cvijetić.
Oduševljena sam s onim što sam čitala o njezinim ljekovitim svojstvima na netu i malo sam razočarana radi okusa.
Na vrh
1234DRENOVA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 10 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 535
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 1234DRENOVA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 21:03
imam aroniju tri godine i ni cvijeta ni ploda,u jesen smo ju premjestili na drugi položaj pa ćemo vidjeti
Na vrh
metjubosh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje metjubosh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 21:55
Nemojte zameriti na poznavanju jezika , ali milio bih da mi date savete kako razmnozavati aronije i koliko otprilike daje rod jedan grm ovog voca. Hvala najlepse. 
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2010 u 08:51
ja je imam već 3 godine i od prve godine mi cvijeta i daje plodove, bitno je da je na sunčanom mjestu skoro pa cijeli dan.
Na vrh
pehist View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pehist Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2010 u 17:33
vec ima tema o aroniji

aronija se vrlo uspjesno razmnozava reznicama a i poloznicama.

jedan odrasli grm u prosjeku daje oko 10 kg voća, neke sorte i do 15.
Na vrh
pehist View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pehist Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2010 u 17:35
Originalno poslano od člana 1234DRENOVA 1234DRENOVA napisao:

imam aroniju tri godine i ni cvijeta ni ploda,u jesen smo ju premjestili na drugi položaj pa ćemo vidjeti


ima zemljista gdje aronija slabo uspjeva. trazi dosta humusa.

mozete i novu sadnicu probat kupit.
Na vrh
berlin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje berlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 18:01
Pozdrav svima,

novi sam član foruma. Uskoro planiram posaditi aroniju. Našo sam cijene sadnice po 14 kn? Zanima me je li cijena ok? Dalje... Kako namjerevam posaditi veću površinu, zanima me i plasman na tržištu... u kojem obliku prodavati? Kao plod ili proizvod? Kako teče otkup u HR?

Nadam se da nije previše pitanja....

Hvala unaprijed!!!!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 19:19

dosta tesko pitanje, neznam dali se netko bavi uzogjem ove biljke na forumu da da precizniji odgovor.

ako nista drugo malo cu prouciti i raspitati se da saznam nesto vise o ovome
Na vrh
berlin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje berlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 20:27
odlično, hvala. Planiram puno toga posadit pa mi je svaka informacija zlata vrijedna....Nije da se ja nisam raspitivo, al možda netko zna više
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 21:50
Mogu li rasaditi aronije od ovih koje imam?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 22:52
Mislim da se može. Smile

Ako se sjećam  jednog teksta aronija se širi mladicama iz zemlje ( korjenovi izdanci ). Malo nagrnuti zemlju pa vidjeti hoće li se grane, koje su još uz matičnu biljku, ukorjeniti. Odsjeć ih nožem ili žiletom.

Ili jednostavno uzmi granu sa petom i na jesen je ubodi u prozračnu zemlju.

Ljudi i polomjene grane zapikaju pa ukorjene.

Najbolje ukorjenjivanje je u kompostnoj hrpi, toplo i vrvi fitohormonimaWink

Zaljevaj juhom od bazge i vrbe, one su pune fitohormona.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.