Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Plameni ljiljan - Gloriosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Plameni ljiljan - Gloriosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
lorna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 22:28
...a ja ludača porezala sve ocvale cvjetove....
Još su dva cvijeta, pa ću ih pustiti da ocvate i rode. Naddam se da će biti oprašeni....
Javim kako se razvijaju!
Ovako je to izgledalo pred tjedan-dva!
 
 
 
 
Fotkano je mobom pa fotkice nisu nešto presjajne...
http://lorna.mojblog.hr/
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2009 u 23:52

Konačno je i ja imam ove godine. za sad ima 2 pupoljka. Naišla sam na rizome u Baumaxu, prilično su skupi i od 2 samo mi je jedna uspjela. U međuvremenu sam nabavila i sjeme i posijala pred mjesec dana, nedavno su počele nicati male biljčice.
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 00:01
Pratila sam otvaranje mog prvog cvijeta gloriose. Fascinantno je kako se otvaraju zelene latice koje polako kako se otvaraju dobivaju boju:



a još je fascinantniji zakrivljeni tučak skoro pod pravim kutom, kako bi se izbjeglo samooprašivanje:


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 08:12
Posadio sam juče gomolje Gloriosa i velike i malene dobijene iz semena, na gomoljima su već krenuli pupoljci sa rastom.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 09:43

počelo cvetanje
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 23:21
smile55nešto prekrasno što nam je majka priroda mogla darovati !
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 15:25
Tko zna, gdje se može kupiti sjeme ? Ako netko ima  za razmjenu nudim sjeme Pankratium maritimum ( morski ljiljan ) prekrasan bijeli cvijet, očaravajućeg mirisa ili sjeme rabarbare.
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 18:12
jucer sam vidjela ovu biljku u Pevecu... predivna je :))) mislim da je cijena bila oko 100 kn... ali nisam znala o cemu se radi... sad razmisljam da odem po nju... zna li netko koliko cvijet drzi???
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 21:38
joj marti i ja sam neki dan vidjela jednog u našem pevecu - 125 kuna, ali famozno izgleda, oči su mi ispale

ja sam ga posadila ove godine prvi put i baš sam ove dane primjetila da je nešto izvirilo... a već sam se pobojala da ništa neće biti od njega
nadam se da ga neće nešto pojesti, slomiti...
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 08:48
hmhmhm vidim da svi sade tu biljku... pa od kud vam sjeme? gdje da ga nadem??? i kad se sadi... pretpostavljam da je sad vec kasno :((
malo su mi skupe sve te biljke na koje naletim.... ali najcesce im ne mogu odoljeti...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 13:04
ja sam naišl na rizom ove zime, bio je oko 20 kuna
(bilo ga je u interspara i poljo opskrbnim trgovinama, rasadnicima)

a sjeme nisam vidjela u prodaji
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 13:20
Ja sam kupila sjeme iz Estonije ali mi još nije niklo. Možda treba dugo da nikne?!?! Javim ako nikne.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 14:01
Dobila sam na poklon ovu predivnu biljku ....neznam ništa o njoj a budemo učili....






Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 15:12
Predivna  je,Bormi!!
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 21:50
bromelija - pa to je čista fantazija smile94
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 23:19
smile93            smile227
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 22:29
Predivna je stvarno ,ali i jako skupa .U Bau maxu 250kn prošlitj. 2 kom bilo i ogromni.
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 10:45
Bromelija, da li tvoja Gloriosa ima jednu ili više grana?
Kod mene je moja istjerala i ima jednu granu, ravnu, i ide samo gore.
Da li se može savijati? Strah me probati na mojoj da mi ne pukne. Clap
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 12:11
lilie moja ima isto jednu granu ali je savijena u krug i stavljeni su bambusovi štapovi da je drže..prestala je cvijetati dosta su joj naštetili vjetar i sunce...nadam se da će se oporaviti...

a cijena je bila 100 kn tako da je 250 stvarno previše
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 13:07
koliko traje cvijet??? jako mi se svida ali bojim se dok ne cvate da je prazan...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.