Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Plameni ljiljan - Gloriosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Plameni ljiljan - Gloriosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 13:37
Koliko treba da nikne gomolj? Nabavio mi sin i posađen je 2. 4. ali još ne niče. Malo sam kopala i vidim da je živ tj. malo mi izgleda nabubrio ali još ne raste.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 14:06
Ja sam svoje stavila u zemlju 30.3.  (vidjela si kod mene). Nism zapisala kad su nikli. Jedan je 40 cm, a drugi skoro 1 m.
On ti izlazi samo s jednog vrška, pa ako je nabubrio vjerojatno je i krenio.
Drugi koji bolje znaju o njoj će ti više moći reći.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 14:53
Lilie, hvala na odgovoru.Jedva čekam da ti procvjeta i da staviš slike.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 16:41
Bok ljudi,i meni se sviđav ovakav ljiljan,baš prekrasno izgleda ali me zanima do koje visine može narasti,da ne bi postao "preglomazan" za stan ili unutrašnjost kuće odnosno može li doći plafona?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 09:59
lillie koliko su ti visoke/duboke posude u koje si stavila gomolje?
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 11:56
Evo mojih gloriosa:
 
  
Slabo se vidi na slikama, jedna ima dva pupa.
 
Koliko sam pročitala da u našim uvjetima ne naraste više od 3 m.
Staviš im nešto za penjanje i lagano (da ne puknu, jer su jako nježne) savijaš-
 
Moje su posađene u plitke posude, 10 cm, posuda je 20 x 20 cm.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 12:48
lilie hvala na odgvoru,pokušat ću s njima...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 18:15
10 cm dubine? tako visoke i već imaju pupoljke??? bravo lillie!!!

ja sam svoju posadila isto negdje krajem trećeg, možda u 4. mjesecu, ali nije visoka kao te tvoje, pogotovo još nema pupoljke
pa sam mislila da je u plitko posađena, ali valjda nije

baš sam mm rekla da je spusti s balkona jer uvijek nešto puše - bura ili jugo pa je stalno leluja, da ne kažem kida
iza kuće će joj "samo" bura i zapadnjak smetati
nadam se ne previše

još jedno pitanjce - jesu li na suncu (veći dio dana ili samo djelomično)?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 20:18
Moje su posađene 2.4. i evo jučer sam opazila da su počele izvirivati. Bile su u maloj posudi pa sam ih polako, pažljivo premjestila u veću. Imaju formiran dobar korjen pa se nadam da će i stabljika biti dobro. Lili, kad ti procvjeta , čekamo slike. Najbolje bi bilo da po fazama razvoja cvijeta stavljaš slike.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 20:39
Imala sam te posude, 20 x 20 x 10. Mislila sam, budući da korijen ide vodoravno, ne treba dublja.  Gomolj je stao dijagonalno od kuta do kuta.
 
Kada sam sadila bilo je još hladno pa su stajali kraj radijatora.
 
Ma suncu su samo djelomično, stoje mi pod krovom pa kada dođe sunce.
 
Čitala sam da ne vole stalno sunce.
 
Stavi si na Google - gloriosa i ima puno o njima napisano. Najviše od SilveK.
 
Milice, naravno da ću staviti slike.
 
Gloriosu sam željela godinama i uvijek je bila previše skupa.  Dobro da su snizili cijene. Kada gledaš, kupiš skupi gomolj i propadne, ima da se pojedeš smile42.
 
Obećano mi je da ću ju dobiti sa još nekim cvijećem, ali kako se kaže: obećanje ludom radovanje !!!!!!
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 10:13


veliki gomolji u saksijama i mali iz semena u bašti.
Nisam zbog obaveza na poslu išao proletos za Hr, pa kome sam obećao gomolje moraće sačekati jesen.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 12:06
Voki ovo je fenomenalno...a tek kad sve počne cvasti...ja sanjam da to isto napravim sa svojim ljiljanima...
smile55
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 12:42
Voki, koliko imaš gomolja posađeno u ovoj kockastoj smeđoj saksiji.
 
Pitam zato što su i moji u takvoj pa sam se bojala da će im biti male (u svakoj je jedan).   smile177
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 13:12
Imna ih po 5-6 komada... Nemam toliko saksija koliko imam raznih korenčića, gomolja, lukovica, biljčica, pelcera, semenki... Ako im je tesno neka se malo pomuče, šta ću im ja...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 13:22
Kad dođeš dat ću ti hrpu saksija pa se više neće gužvati po više biljčica u jednoj. Jedva čekam vidjeti tvoje cveteke.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 13:24
Tija imam ja praznih saksija, ali nemam mesta gde više sa njima.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 13:29

Može biti da mjesta više nema koliko toga je posađenog. Tebi treba jedan dobar staklenik za sve biljčice.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 13:57
lillie hvala na info, morati ću i ja svog skloniti sa jakog sunca, popodne ga baš prži

voki prekrasno ti izgledaju ove proklijale gloriose,
a ja sam mislila da njima treba dosta duboka posuda

znači ostavio si da sazrije sjeme na biljci - je li to imalo velikog utjecaja na cvjetanje iduće sezone - da li je puno iscrpilo lukovicu?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 14:14
Gomolj nije porastao, ali se nije ni smanjio, a naredne godine je cvetanje bilo slabije, ali zato imam šumu mališana... Nešto se mora žrtvovati radi nečega.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 15:37
Kolko mu treba otprilike da sjeme sazrije?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.