Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Magnolija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Magnolija

 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Magnolija
    Objavljeno: 14 Lipanj 2020 u 16:26
Ja ju sad imam 4 godine i jos nije cvjetala.
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2020 u 20:28
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Sad se i ja pitam da li ce uopce cvjetati , cudno mi je jako da je vrtlarija objavila da se ta
ista magnolija vise nemoze naruciti ?!?  Izgleda da imaju lose iskustvo sa njom i vjerojatno
kup reklamacija .

Ne gledati crno... ne gledati crno... 

Možda su ipak sve magnolije prodali za ovu sezonu? Nisi samo ti "pala" na njenu ljepotu, sigurno je još ponetko želi u svome vrtu pa ih zato nema u prodaji.

 
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2020 u 21:24
A mozda nije sada vrijeme za njih. Ja sam gledao rasadnik u Srbiji isto je pisalo da je sad nedostupna
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2020 u 20:41
Sad se i ja pitam da li ce uopce cvjetati , cudno mi je jako da je vrtlarija objavila da se ta
ista magnolija vise nemoze naruciti ?!?  Izgleda da imaju lose iskustvo sa njom i vjerojatno
kup reklamacija .
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2020 u 19:43
Upravo sam provjerila .... Gärtnerei Pötschke je objavila na svojoj stranici da ova magnolija vise nije
   b e s t e l l b a r       
  https://www.poetschke.de/Pflanzen/Ziergehoelze/Magnolien/

Königs-Magnolie Blue Opal
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2020 u 19:04
Originalno poslano od člana Aco Aco napisao:

Htio sam recimo takvu plavu, al vidim da je nama najbize u Srbiji gdje je ima za kupit. Iako bi bilo dobro da je bilo koja, a da nije ko u svakim dvoristu


Malo cu pogledati , ako nadjem, staviti ju moram u kofer , jer , ako sve uspije sa suprugovom OP
onda dolazimo avionom ne autom .
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2020 u 16:03
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:


                                Königs-Magnolie Blue Opal



Sa ceznjom cekam njezin prvi cvijet .... i opet se nadam da ju mraz nije unistio .....




Vilo, prekrasan pupoljak Heart
Nadam se da je ok i da ćeš nam čim prije staviti svoju sliku cvijeta Star
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2020 u 21:41
Htio sam recimo takvu plavu, al vidim da je nama najbize u Srbiji gdje je ima za kupit. Iako bi bilo dobro da je bilo koja, a da nije ko u svakim dvoristu
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2020 u 19:42
Kakvu ili koju sortu trazis ?
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2020 u 14:27
I ja zajedno sa tobom ocekujem cvijet, bas me zanima kako izgleda.
Usput da se pohvalim, narucio sam sjeme jedne magnolije, pokusat cu tako, makar je muka, ali kad bas nema kod nas nekih neobicnih sorti.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2020 u 11:16
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

  I opet se bojim da mi ju je mraz nije unistio , ona je tamo
a ja sam tu !
                                Königs-Magnolie Blue Opal

Slika pripada Gärtner Pötschke , Kaarst , DE (tamo sam ju i kupila)




Sa ceznjom cekam njezin prvi cvijet .... i opet se nadam da ju mraz nije unistio .....


Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2020 u 11:13
I ja sam "povalila" granu i to po ljeti i sve je bilo u redu .... ali kako je moja lokacija "tu i tam"
ja sam bila "tu" kad nam je kum kosil "tam" i mislil je da je izrasla divlja i posjekel mi ju je ....
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2020 u 07:40
Hvala ti natalija na savjetu. Evo prenio sam to mami, jer zapravo je to susjed mojih roditelja, al jos uvijek ga zovem susjedom
Samo se nadam da ce joj uspjet.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2020 u 09:09
Originalno poslano od člana Aco Aco napisao:

Aha...
Dobro da znam ovo za lalu, bas susjed ima jednu prekrasnu, oa bi se mogo "ponudit"


Aco, ne moraš čekati jesen ili iduću jesen, kad li, da razmnožiš viburnum opulus, ako mislim na istu biljku. (Ima više narodnih naziva pa provjeri mislimo li na isto.)

Njega možeš razmnožiti i sada, zelenim reznicama. Samo zamoli susjeda da ti da granu na kojoj ima tih mladih, novih zelenih grančica, napraviš reznicu i posadiš već sada.

(skineš nekoliko pari donjih listova, otkineš vrh, a gornjih par listova prepoloviš, mjesta na kojem su rasli donji listovi staviš u posudu sa supstratom, u sjenu, održavaš vlažan supstrat)

Ako ti slučajno ne uspije, probaš na jesen/zimu sa drvenastom reznicom.

Naravno, uvijek ti ostaje metoda "zamoli susjeda za povaljenicu" Wink.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2020 u 17:08
Možeš ukucati u tražilicu riječ "povaljenice" pa ćeš na puno stranica vidjeti kako se to radi.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2020 u 16:58
Tako možeš napraviti sa svakom biljkom koja ima drvenaste grane, npr. ružmarin, jorgovan, premda jorgovan pusti dosta mladih okolo pa to nije potrebno raditi. Kada se "povali" grana, treba obavezno viriti vrh te grane, ne zatrpa se cijela grana, samo na jednom mjestu, dužine oko 20 cm (tako sam ja napravila) a na mjestu gdje je pokrivena zemljom se pojavi nova biljka, koja raste uvis.
Možda netko radi drugačije, ja sam radila na navedeni način. Nije potrebno otkopavati da se vidi jel pustilo korjenje, nova biljka izraste na tom mjestu i to je znak da je posao uspješan.
Kod mene je magnolija bila u obliku grma i jako visoka pod balkonom pa mi je to smetalo  i onda sam jednu granu "povalila i narasla mi je sadašnja magnolija koja je sada stabalce a onu staru sam kompletno izvadila. I oko ove sada narastu nove iz zemlje koje maknem da mi opet ne bude grm.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2020 u 12:07
Aha...
Ja sam radio na nacin da sam povalio granu, sa sipkama je pricvrstio i zatrpao zemljom, i nakon godine i pola sam razgrnuo zemlju da vidim ima li korjena, tu sam granu odrezao i posadio na drugo mjesto, al meni nije narasla nova, nego sam tu polozenu granu sa novim korjenima presadio.
Dobro da znam ovo za lalu, bas susjed ima jednu prekrasnu, oa bi se mogo "ponudit"
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2020 u 11:23
Ja sam to radila više puta i uvijek uspješno. Kod nas se to kaže "povaliti granu". Obično sam u jesen zatrpala dio grane da vrh viri, pritisnem ponekad ciglom ili nekim željezom u obliku U da ne uzađe iz zemlje a onda na slijedeću jesen, odnosno kada vidim da je narasla nova biljka, odrezala od matične biljke i zajedno za zemljom koja ostane na novom korjenu posadila na željeno mjesto.Na mjestu gdje je grana bila pokrivena zemljom naraste nova biljka i onda, kad ju presađujem, viškove stare grane odrežem.
Tako sam radila i sa biljkom koja se zove viburnum, odnosno snježna lopta, odnosno kod nas se kaže "bela lala".
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2020 u 09:38
Jel netko uspjesno razmnozio magnoliju grobanjem?
Ja sam prosle godine odvojio dvije grane kojima su ljepo narasli korjeni, jednu sam dao susjedi, jednu posadio sebi, al mislim da nista od toga, izgleda mi ko da moja nije ziva, a mislim da je i susjedina tako. Neznam u koje doba ih je nabolje odvajat, citao sam negdje da su magnolije osjetljive na uznemiravanje korjena.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2019 u 19:44
Misoo, imam magnoliju kojoj raste dosta novih mladih izdanaka ali ovaj video mi je izazov da pokušam napraviti tako iz znatiželje da li će uspjeti......
Svi tvoji prilozi su mi jako zanimljivi.....

Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.